Elin Pudas Remler


Representerar:  Delsjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-08-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 28
Totalt poäng: 2 145,56
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 4
Totalt poäng: 2 145,56
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Ahlsell Nordic Golf Tour4161,07151,01024
Amatörtävling Damer111612,541506,001310
Future Series Damer2212,93210,88112
Junior Masters Invitational4492,04336,20344
Ladies European Tour10,000,00000
SGF Golf Ranking Flickor2130,0732,15012
Svenska Juniortouren Elit Flickor9731,93527,81199

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
152202324The Women's AmateurENGAmatörtävling Damer03 682,82100,00 %682,82
28202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Damer01 492,00100,00 %492,00
39202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer01 201,10100,00 %201,10
455202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 197,7694,23 %186,35
538202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational01 183,34100,00 %183,34
64202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 163,58100,00 %163,58
745202331Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 121,49100,00 %121,49
860202316HH Scottish Women's Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer03 135,7784,62 %114,88

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202422Dormy Open HelsingborgSWELadies European TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
64202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 163,58100,00 %163,58Lista
28202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Damer01 492,00100,00 %492,00Lista
39202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer01 201,10100,00 %201,10Lista
 10202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer47 11,65100,00 %11,65Lista
 1520249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 36,37100,00 %36,37Lista
 2020244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer23 55,65100,00 %55,65Lista
 37202339Svenska Juniortouren Final Flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor08 16,14100,00 %16,14Lista
538202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational01 183,34100,00 %183,34Lista
 38202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,50100,00 %66,50Lista
 44202332Big Green Egg Swedish OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour01540,64100,00 %40,64Lista
745202331Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 121,49100,00 %121,49Lista
 46202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling DamerMC 2,90100,00 %2,90Lista
049202327Capio Ögon TrophySWEAhlsell Nordic Golf Tour04 86,23100,00 %86,23Lista
 50202326Elite Hotels OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour18 21,75100,00 %21,75Lista
152202324The Women's AmateurENGAmatörtävling Damer03 682,82100,00 %682,82Lista
455202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 197,7694,23 %186,35Lista
057202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 72,8890,38 %65,87Lista
860202316HH Scottish Women's Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer03 135,7784,62 %114,88Lista
 61202315Abbekås Open SWEFuture Series Damer12 11,8382,69 %9,78Lista
 6720239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 43,9571,15 %31,27Lista
0722023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer13 125,0261,54 %76,94Lista
088202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor02 104,4930,77 %32,15Lista
 89202239Teen Tour Final flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor10 16,0428,85 %4,63Lista
091202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 79,1225,00 %19,78Lista
091202237JMI FinalSWEJunior Masters Invitational06 53,4325,00 %13,36Lista
 94202234Göteborg OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour33 12,4519,23 %2,39Lista
 96202232R&A Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1160,0015,38 %0,00Lista
097202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 133,7813,46 %18,01Lista
 98202230JSM Match FlickorSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 27,5711,54 %3,18Lista
 101202227European Girls Team ChampionshipISLAmatörtävling Damer83 26,415,77 %1,52Lista
0103202225JSM Slag FlickorSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 92,341,92 %1,78Lista
 104202224ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor20 25,580,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB