Daniel Tolf


Representerar:  Göteborgs Golf Klubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-04-18

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 197
Totalt poäng: 223,23
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 63
Totalt poäng: 223,23
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar114,5614,56000
Future Series Herrar111,4311,43001
Junior Masters Invitational878,3869,56048
MoreGolf Mastercard Tour12,902,90001
SGF Golf Ranking Pojkar10149,5693,492410
Svenska Juniortouren Div 2688,3369,15146
Svenska Juniortouren Elit Pojkar997,9594,81027
Teen Cup222,1120,01122

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
143202230Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 201 53,42100,00 %53,42
252202221Slaget om Göteborg #3SWESGF Golf Ranking Pojkar01 44,35100,00 %44,35
32202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar08 37,90100,00 %37,90
453202220JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 20,7298,08 %20,32
539202234Teen Cup Riksfinal P16SWETeen Cup01 19,31100,00 %19,31
642202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 17,07100,00 %17,07
750202223Dynekilen Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 15,60100,00 %15,60
847202226Stenson Sunesson Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar11 15,26100,00 %15,26

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
32202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar08 37,90100,00 %37,90Lista
 3202318Gräppås PING Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 6,58100,00 %6,58Lista
 5202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar30 12,69100,00 %12,69Lista
 6202315Internationaux de France (Trophee Carlhian)FRAAmatörtävling HerrarMC 14,56100,00 %14,56Lista
 29202244Ljunghusen Junior GamesSWESGF Golf Ranking Pojkar14 3,49100,00 %3,49Lista
 33202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar21 8,31100,00 %8,31Lista
 33202240NGL Qualifying School ForsgårdenSWEMoreGolf Mastercard Tour45 2,90100,00 %2,90Lista
034202239Teen Tour Final pojkar 13-16SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar03 14,64100,00 %14,64Lista
 36202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 3,12100,00 %3,12Lista
539202234Teen Cup Riksfinal P16SWETeen Cup01 19,31100,00 %19,31Lista
 40202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar32 9,31100,00 %9,31Lista
 42202231Slaget om Göteborg #6SWESGF Golf Ranking Pojkar09 10,43100,00 %10,43Lista
642202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 17,07100,00 %17,07Lista
143202230Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 201 53,42100,00 %53,42Lista
046202227Hovås Open by Jonathan Lavins MinnesfondSWEFuture Series Herrar19 11,43100,00 %11,43Lista
 46202227Carin Hjalmarsson Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 9,02100,00 %9,02Lista
847202226Stenson Sunesson Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar11 15,26100,00 %15,26Lista
 48202225JSM Slag PojkarSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar44 6,98100,00 %6,98Lista
750202223Dynekilen Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 15,60100,00 %15,60Lista
 51202222Teen Tour Elite #2SWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 0,36100,00 %0,36Lista
252202221Slaget om Göteborg #3SWESGF Golf Ranking Pojkar01 44,35100,00 %44,35Lista
453202220JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 20,7298,08 %20,32Lista
054202219Teen Tour Future omg. 1SWESvenska Juniortouren Div 205 11,5796,15 %11,13Lista
056202217Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar22 9,3692,31 %8,64Lista
087202138Teen Tour Junior Final Pojkar 13-16 Svenska Juniortouren Elit Pojkar19 3,5932,69 %1,17Lista
088202137Slaget om Skåne - Elit #6SWESGF Golf Ranking Pojkar16 4,7630,77 %1,46Lista
089202136Teen Tour Future omg. 6SWESvenska Juniortouren Div 209 6,8728,85 %1,98Lista
091202134Teen Cup Riksfinal P15SWETeen Cup07 2,8025,00 %0,70Lista
092202133Teen Tour Future omg. 5SWESvenska Juniortouren Div 208 8,3623,08 %1,93Lista
094202131Slaget om Göteborg FinalSWESGF Golf Ranking Pojkar05 15,4619,23 %2,97Lista
095202130Slaget om Göteborg 1.1SWESGF Golf Ranking Pojkar01 40,5517,31 %7,02Lista
095202130Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 233 1,9617,31 %0,34Lista
098202127Ringenäs Junior OpenSWEJunior Masters Invitational56 1,3511,54 %0,16Lista
098202127Wilson JMI OpenSWEJunior Masters Invitational42 1,9011,54 %0,22Lista
099202126Onsjö Cutter & Buck JMISWEJunior Masters Invitational14 6,149,62 %0,59Lista
0101202124Teen Tour Future omg. 3SWESvenska Juniortouren Div 212 6,155,77 %0,35Lista
0102202123Slaget om Göteborg #4SWESGF Golf Ranking Pojkar23 3,193,85 %0,12Lista
0103202122Slaget om Göteborg #3SWESGF Golf Ranking Pojkar15 3,761,92 %0,07Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB