Didrik Ringvall Bengtsson


Representerar:  Saltsjöbadens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-01-09

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 75
Totalt poäng: 1 133,70
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 10
Totalt poäng: 1 133,70
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar7972,40179,44015
Cutter & Buck Tour11605,95550,17037
ECCO Tour125,895,48001
Junior Masters Invitational219,3319,33002
SGF Golf Ranking Herrar114,8314,83011
SGF Golf Ranking Pojkar3277,6182,74133
Svenska Juniortouren Elit Pojkar8787,94630,59258

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
137202341NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour02 320,87100,00 %320,87
247202331Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 297,24100,00 %297,24
340202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 194,58100,00 %194,58
498202232R&A Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar02 793,4311,54 %91,55
544202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 76,49100,00 %76,49
647202331Slaget om Stockholm #6SWESGF Golf Ranking Pojkar02 59,31100,00 %59,31
751202327Arlandastad TrophySWECutter & Buck Tour23 47,37100,00 %47,37
838202340NGL Qualifying School Saltsjöbaden Cutter & Buck Tour04 46,29100,00 %46,29

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 6202420Stora Hotellet Fjällbacka OpenSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 8202418Lytham TrophyENGAmatörtävling Herrar75 9,21100,00 %9,21Lista
 10202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Herrar62 17,85100,00 %17,85Lista
 12202414Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational16 8,63100,00 %8,63Lista
 1820248GolfStar Winter Series - ForestESPCutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 1920247GolfStar Winter Series - Links Cutter & Buck TourMC 0,05100,00 %0,05Lista
137202341NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour02 320,87100,00 %320,87Lista
838202340NGL Qualifying School Saltsjöbaden Cutter & Buck Tour04 46,29100,00 %46,29Lista
 39202339Svenska Juniortouren Final Pojkar17-21 Svenska Juniortouren Elit Pojkar08 24,79100,00 %24,79Lista
340202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 194,58100,00 %194,58Lista
 42202336Onsjö OpenSWECutter & Buck Tour32 39,64100,00 %39,64Lista
544202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 76,49100,00 %76,49Lista
 46202332Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational13 10,70100,00 %10,70Lista
247202331Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 297,24100,00 %297,24Lista
647202331Slaget om Stockholm #6SWESGF Golf Ranking Pojkar02 59,31100,00 %59,31Lista
 50202328DM Stockholm SGF Golf Ranking Herrar06 14,83100,00 %14,83Lista
751202327Arlandastad TrophySWECutter & Buck Tour23 47,37100,00 %47,37Lista
 53202325The Amateur ChampionshipENGAmatörtävling HerrarMC 3,9998,08 %3,91Lista
 58202320Stora Hotellet Fjällbacka OpenSWECutter & Buck Tour28 39,8788,46 %35,27Lista
059202319Skåne Challenge by AhlsellSWECutter & Buck Tour33 44,5186,54 %38,52Lista
 61202317Lytham TrophyENGAmatörtävling HerrarMC 27,6882,69 %22,89Lista
062202316European Nations CupESPAmatörtävling Herrar45 40,2280,77 %32,49Lista
 7020238GolfStar Winter Series 2 Cutter & Buck TourMC 10,4865,38 %6,85Lista
090202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar02 87,0326,92 %23,43Lista
090202240NGL Qualifying School Vasatorp Cutter & Buck Tour04 56,8726,92 %15,31Lista
 91202239Teen Tour Final pojkar 17-21SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar13 10,3225,00 %2,58Lista
 93202237TRUST Forsikring ChampionshipDENECCO Tour35 25,8921,15 %5,48Lista
093202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 144,8621,15 %30,64Lista
 97202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,9913,46 %2,83Lista
498202232R&A Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar02 793,4311,54 %91,55Lista
 100202230JSM Match PojkarSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 18,677,69 %1,44Lista
0103202227European Boys Team ChampionshipGERAmatörtävling Herrar14 80,021,92 %1,54Lista
0104202226Stenson Sunesson Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar01 131,270,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB