Moa Stridh


Representerar:  Lidköpings Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2005-06-28

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 36
Totalt poäng: 1 336,98
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 7
Totalt poäng: 1 336,98
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Ahlsell Nordic Golf Tour21,991,74000
Amatörtävling Damer121193,681143,55059
Future Series Damer272,2455,56022
Junior Masters Invitational248,2829,72022
SGF Golf Ranking Flickor375,1723,13013
Svenska Juniortouren Div 2131,363,62111
Svenska Juniortouren Elit Flickor12956,19608,4911011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12020244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer02 592,28100,00 %592,28
260202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 268,1484,62 %226,89
348202328European Girls Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer004188,10100,00 %188,10
454202322German Girls' OpenGERAmatörtävling Damer014101,3596,15 %97,45
57202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 73,73100,00 %73,73
69202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer04 54,54100,00 %54,54
72202422Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 53,35100,00 %53,35
810202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer17 50,64100,00 %50,64

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
72202422Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 53,35100,00 %53,35Lista
 4202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 40,63100,00 %40,63Lista
57202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 73,73100,00 %73,73Lista
69202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer04 54,54100,00 %54,54Lista
810202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer17 50,64100,00 %50,64Lista
 1520249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 36,37100,00 %36,37Lista
12020244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer02 592,28100,00 %592,28Lista
 33202343Spanish International Amateur StrokeplayESPAmatörtävling Damer01445,21100,00 %45,21Lista
 37202339Svenska Juniortouren Final Flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor04 31,11100,00 %31,11Lista
038202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 45,28100,00 %45,28Lista
 42202334Ahlsell Final at ElisefarmSWEAhlsell Nordic Golf TourMC 1,68100,00 %1,68Lista
 43202333R&A Girls Amateur Championship Amatörtävling Damer03336,75100,00 %36,75Lista
 46202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling DamerMC 0,00100,00 %0,00Lista
348202328European Girls Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer004188,10100,00 %188,10Lista
051202325Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 45,09100,00 %45,09Lista
 52202324ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor30 14,24100,00 %14,24Lista
454202322German Girls' OpenGERAmatörtävling Damer014101,3596,15 %97,45Lista
 56202320Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational06 29,4592,31 %27,18Lista
 57202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 17,2390,38 %15,57Lista
260202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 268,1484,62 %226,89Lista
 61202315Internationaux de France Trophée EsmondFRAAmatörtävling DamerMC 17,3582,69 %14,35Lista
 6720239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling DamerMC 2,7071,15 %1,92Lista
0722023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer22 72,7261,54 %44,75Lista
067202244Spanish International Stroke Play Amatörtävling Damer15 50,2171,15 %35,73Lista
088202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor06 28,8930,77 %8,89Lista
089202239Teen Tour Final flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor04 40,0228,85 %11,54Lista
091202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 111,6025,00 %27,90Lista
 94202234Göteborg OpenSWEAhlsell Nordic Golf TourMC 0,3119,23 %0,06Lista
095202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 214,3317,31 %37,10Lista
097202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 18,8313,46 %2,53Lista
098202230Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 201 31,3611,54 %3,62Lista
0101202227Hovås Open by Jonathan Lavins MinnesfondSWEFuture Series Damer08 17,705,77 %1,02Lista
 103202225JSM Slag FlickorSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 15,681,92 %0,30Lista
0104202224ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor16 32,040,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB