Linn Svedlund


Representerar:  Upsala Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-10-22

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 135
Totalt poäng: 191,20
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 67
Totalt poäng: 191,20
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer277,5410,00022
American College Golf Women652,5752,43066
Junior Masters Invitational231,5228,25022
SGF Golf Ranking Damer115,2611,74001
SGF Golf Ranking Flickor113,339,23011
Svenska Juniortouren Div 1194,6494,64111
Svenska Juniortouren Div 2217,1613,20022
Svenska Juniortouren Elit Flickor343,4836,78013

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
115202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 101 94,64100,00 %94,64
214202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational04 19,36100,00 %19,36
310202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 17,94100,00 %17,94
449202544Edisto Island InvitationalUSAAmerican College Golf Women02713,69100,00 %13,69
567202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8771,15 %12,00
664202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer39 15,2676,92 %11,74
73220269Momentum Transportation UNF CollegiateUSAAmerican College Golf Women05810,92100,00 %10,92
852202541Mercedes-Benz IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women06410,91100,00 %10,91

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202638Brittany Kelly ClassicUSAAmerican College Golf Women0208,91100,00 %8,91Lista
310202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 17,94100,00 %17,94Lista
214202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational04 19,36100,00 %19,36Lista
115202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 101 94,64100,00 %94,64Lista
 19202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 205 7,36100,00 %7,36Lista
 28202613City of Oaks CollegiateUSAAmerican College Golf Women0566,36100,00 %6,36Lista
73220269Momentum Transportation UNF CollegiateUSAAmerican College Golf Women05810,92100,00 %10,92Lista
449202544Edisto Island InvitationalUSAAmerican College Golf Women02713,69100,00 %13,69Lista
852202541Mercedes-Benz IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women06410,91100,00 %10,91Lista
 56202537Golfweek Fall Challenge USAAmerican College Golf Women0791,7892,31 %1,64Lista
 63202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 8,6778,85 %6,84Lista
664202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer39 15,2676,92 %11,74Lista
066202527Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational03 12,1673,08 %8,89Lista
567202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8771,15 %12,00Lista
068202525Slaget om Stockholm Elit 2SWESGF Golf Ranking Flickor04 13,3369,23 %9,23Lista
 73202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 205 9,8059,62 %5,84Lista
096202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00527,3115,38 %4,20Lista
09820244728th FJT Europe Grand FinalUAEAmatörtävling Damer05 50,2311,54 %5,80Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB