Anton Hallin


Representerar:  Partille Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-04-10

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 274
Totalt poäng: 205,79
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 105
Totalt poäng: 205,79
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Future Series Herrar311,3310,64002
Junior Masters Invitational17135,12126,130516
SGF Golf Ranking Herrar119,3517,49011
SGF Golf Ranking Pojkar17156,09151,681517
Svenska Juniortouren Div 1639,4138,11026
Svenska Juniortouren Div 2212,7111,13012
Svenska Juniortouren Div 3 Göteborg15,624,22011
Svenska Juniortouren Elit Pojkar312,5012,50003

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
151202544Hinton Junior Tour 3SWESGF Golf Ranking Pojkar01 48,21100,00 %48,21
225202618JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational02 34,96100,00 %34,96
312202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 105 24,92100,00 %24,92
44202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar02 24,24100,00 %24,24
563202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,6678,85 %20,23
61202642Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar06 18,63100,00 %18,63
757202538Lycke OpenSWESGF Golf Ranking Herrar03 19,3590,38 %17,49
88202635Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar05 17,11100,00 %17,11

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
61202642Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar06 18,63100,00 %18,63Lista
44202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar02 24,24100,00 %24,24Lista
 6202637Falkenberg OpenSWEFuture Series Herrar44 3,96100,00 %3,96Lista
 7202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 3,98100,00 %3,98Lista
88202635Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar05 17,11100,00 %17,11Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar31 4,97100,00 %4,97Lista
 10202633Slaget om Göteborg SGF Golf Ranking Pojkar19 2,23100,00 %2,23Lista
 11202632Sweden WAGR by Göteborgs GolfförbundSWESGF Golf Ranking Pojkar12 8,21100,00 %8,21Lista
011202632Falkenberg Junior Open by Cobra/PumaSWEJunior Masters Invitational09 8,60100,00 %8,60Lista
312202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 105 24,92100,00 %24,92Lista
013202630Kumla Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational09 8,70100,00 %8,70Lista
013202630JMI Hagge Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 15,37100,00 %15,37Lista
 15202628Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar20 4,03100,00 %4,03Lista
 16202627Kalmar Junior Open Junior Masters Invitational11 3,15100,00 %3,15Lista
 16202627Tylösand Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational31 2,87100,00 %2,87Lista
 17202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 138 2,00100,00 %2,00Lista
 18202625Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar14 3,75100,00 %3,75Lista
 18202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational23 4,89100,00 %4,89Lista
 20202623GuldpokalenSWEFuture Series HerrarMC 1,36100,00 %1,36Lista
 21202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 212 4,47100,00 %4,47Lista
 22202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 5,93100,00 %5,93Lista
 23202620Hammarö Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational13 4,09100,00 %4,09Lista
024202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 109 8,44100,00 %8,44Lista
225202618JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational02 34,96100,00 %34,96Lista
025202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational12 8,55100,00 %8,55Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar49 3,55100,00 %3,55Lista
 26202617Söderslätts Open Vår By Cobra/PumaSWESGF Golf Ranking Pojkar0591,04100,00 %1,04Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar51 1,86100,00 %1,86Lista
 32202611Spring Swing omg 1 SGF Golf Ranking Pojkar11 4,78100,00 %4,78Lista
151202544Hinton Junior Tour 3SWESGF Golf Ranking Pojkar01 48,21100,00 %48,21Lista
053202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar14 6,6698,08 %6,53Lista
 56202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar11 4,9692,31 %4,58Lista
757202538Lycke OpenSWESGF Golf Ranking Herrar03 19,3590,38 %17,49Lista
058202537Falkenberg OpenSWEFuture Series Herrar33 6,0188,46 %5,32Lista
 59202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 147 1,3086,54 %1,13Lista
 61202534Slaget Om Göteborg 5SWESGF Golf Ranking Pojkar31 2,2882,69 %1,89Lista
 62202533GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational49 1,3680,77 %1,10Lista
062202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 206 8,2480,77 %6,66Lista
563202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,6678,85 %20,23Lista
 64202531Hagge Junior OpenSWEJunior Masters InvitationalWD  76,92 % Lista
064202531Kumla Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational11 5,0576,92 %3,88Lista
065202530Svenska Juniortouren Div 3 #4SWESvenska Juniortouren Div 3 Göteborg02 5,6275,00 %4,22Lista
 68202527Carin Hjalmarsson Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational36 1,7869,23 %1,23Lista
 68202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational34 2,3969,23 %1,65Lista
 71202524Slaget Om Göteborg 2SWESGF Golf Ranking Pojkar45 1,1963,46 %0,76Lista
 72202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 141 1,6261,54 %1,00Lista
074202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Pojkar11 5,0457,69 %2,91Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 149 1,1355,77 %0,63Lista
 77202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational39 1,7751,92 %0,92Lista
 78202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Pojkar41 1,8750,00 %0,94Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB