Tilda Wistrand


Representerar:  Österlens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-11-23

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 119
Totalt poäng: 229,90
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 57
Totalt poäng: 229,90
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup121,6219,13011
Damtouren Sverige10,000,00000
Junior Masters Invitational546,1143,68034
SGF Golf Ranking Flickor13204,35194,7911213
Svenska Juniortouren Div 1365,8559,66023
Svenska Juniortouren Div 2340,9628,98033
Svenska Juniortouren Elit Flickor555,8753,06014

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
116202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 59,72100,00 %59,72
257202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 102 55,3790,38 %50,05
35202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,05100,00 %25,05
42120262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational04 21,84100,00 %21,84
558202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 21,6288,46 %19,13
614202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor09 19,12100,00 %19,12
763202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 22,4578,85 %17,70
826202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor09 17,30100,00 %17,30

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 420263754 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor10 4,65100,00 %4,65Lista
35202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,05100,00 %25,05Lista
 8202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 6,21100,00 %6,21Lista
 9202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational12 6,20100,00 %6,20Lista
09202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor10 16,21100,00 %16,21Lista
 10202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 10,35100,00 %10,35Lista
 13202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor08 14,08100,00 %14,08Lista
614202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor09 19,12100,00 %19,12Lista
 15202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 119 4,82100,00 %4,82Lista
116202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 59,72100,00 %59,72Lista
 1720262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters InvitationalDQ  100,00 % Lista
42120262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational04 21,84100,00 %21,84Lista
 22202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 8,18100,00 %8,18Lista
826202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor09 17,30100,00 %17,30Lista
 2720261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor17 6,31100,00 %6,31Lista
053202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7598,08 %14,47Lista
055202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 12,0094,23 %11,31Lista
257202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 102 55,3790,38 %50,05Lista
558202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 21,6288,46 %19,13Lista
 59202534Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational05 6,7586,54 %5,84Lista
059202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational07 11,3286,54 %9,80Lista
 60202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 109 5,6684,62 %4,79Lista
061202532Slaget om Skåne Elit #5 SWESGF Golf Ranking Flickor04 12,3082,69 %10,17Lista
061202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor10 14,3782,69 %11,88Lista
763202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 22,4578,85 %17,70Lista
065202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor05 9,2175,00 %6,91Lista
 67202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren SverigeMC 0,0071,15 %0,00Lista
 70202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 206 4,3065,38 %2,81Lista
 72202521Slaget om Skåne Elit #2 - Sjöbo OpenSWESGF Golf Ranking Flickor10 4,3361,54 %2,66Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 202 14,2159,62 %8,47Lista
076202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 6,0853,85 %3,27Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB