Wilma Augustsson


Representerar:  Ringenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-01-09

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 65
Totalt poäng: 565,93
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 23
Totalt poäng: 565,93
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer786,7385,21055
Junior Masters Invitational4152,93119,82044
SGF Golf Ranking Damer2214,45204,73012
SGF Golf Ranking Flickor5104,1261,24025
Svenska Juniortouren Div 1140,9025,96011
Svenska Juniortouren Div 2127,0818,75111
Svenska Juniortouren Elit Flickor9431,11367,14079

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
113202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58
216202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80
319202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75
425202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12
56202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79
677202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0951,92 %51,45
756202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7992,31 %45,96
855202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2094,23 %44,48

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
56202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79Lista
 9202633Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0658,18100,00 %8,18Lista
113202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58Lista
 14202628European Girls Team ChampionshipSUIAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
216202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80Lista
 17202625ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor38 6,09100,00 %6,09Lista
319202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75Lista
023202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 37,93100,00 %37,93Lista
425202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12Lista
 27202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0659,73100,00 %9,73Lista
 3520267International Ladies Octagonal MatchESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 54202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor14 9,9296,15 %9,54Lista
855202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2094,23 %44,48Lista
756202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7992,31 %45,96Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 29,7188,46 %26,28Lista
 61202533Girls Amateur ChampionshipWALAmatörtävling Damer0743,9582,69 %3,27Lista
 62202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 31,0180,77 %25,05Lista
 64202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 14,1276,92 %10,86Lista
065202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer21 38,8775,00 %29,15Lista
 66202528European Girls Team ChampionshipENGAmatörtävling Damer0583,1273,08 %2,28Lista
067202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational02 55,8471,15 %39,73Lista
 68202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 27,0869,23 %18,75Lista
 69202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor58 5,0467,31 %3,39Lista
071202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 40,9063,46 %25,96Lista
 74202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,3557,69 %9,43Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2955,77 %9,08Lista
07620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 39,5653,85 %21,30Lista
677202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0951,92 %51,45Lista
079202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,5148,08 %20,92Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB