Ella Lindmark


Representerar:  Ystad Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2010-11-02

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 122
Totalt poäng: 224,91
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 59
Totalt poäng: 224,91
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup218,9218,21022
Future Series Damer18,704,35001
Junior Masters Invitational6101,6997,12056
SGF Golf Ranking Flickor12159,08152,472911
Svenska Juniortouren Div 116,916,91001
Svenska Juniortouren Div 2883,5880,74178
Svenska Juniortouren Div 3 Skåne210,147,22222
Svenska Juniortouren Elit Flickor345,7745,77013

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
114202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor04 40,65100,00 %40,65
21720262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94
315202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 33,12100,00 %33,12
424202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 29,56100,00 %29,56
59202632Slaget om Skåne Elit #5 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 26,02100,00 %26,02
69202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational03 20,32100,00 %20,32
755202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,9594,23 %19,74
83202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational11 19,56100,00 %19,56

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 7,74100,00 %7,74Lista
83202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational11 19,56100,00 %19,56Lista
 5202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 8,47100,00 %8,47Lista
 6202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup06 12,77100,00 %12,77Lista
 8202633Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 202 16,07100,00 %16,07Lista
69202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational03 20,32100,00 %20,32Lista
59202632Slaget om Skåne Elit #5 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 26,02100,00 %26,02Lista
 10202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 114 6,91100,00 %6,91Lista
 12202629DWGK Junior Open by Clarin & HjernSWESGF Golf Ranking Flickor01 9,70100,00 %9,70Lista
013202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor07 16,83100,00 %16,83Lista
114202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor04 40,65100,00 %40,65Lista
315202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 33,12100,00 %33,12Lista
016202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor05 14,29100,00 %14,29Lista
21720262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94Lista
019202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 202 10,94100,00 %10,94Lista
02120262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational09 10,08100,00 %10,08Lista
022202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 204 9,59100,00 %9,59Lista
424202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 29,56100,00 %29,56Lista
026202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorMC 6,38100,00 %6,38Lista
755202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,9594,23 %19,74Lista
05620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor08 6,5192,31 %6,01Lista
 57202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 207 3,0190,38 %2,72Lista
058202535Teen Cup Riksfinal F15SWEBogeys & Birdies Junior Cup07 6,1588,46 %5,44Lista
060202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 210 4,3484,62 %3,67Lista
 61202532Slaget om Skåne Elit #5 SWESGF Golf Ranking Flickor12 3,8682,69 %3,19Lista
 63202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 213 2,7678,85 %2,18Lista
 64202529More is better - JMISWEJunior Masters Invitational0103,8176,92 %2,93Lista
065202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor09 6,4675,00 %4,85Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 3 #3SWESvenska Juniortouren Div 3 Skåne01 10,1471,15 %7,22Lista
068202525More is better - JMI Sofiedals GK FlickorSWEJunior Masters Invitational03 11,9869,23 %8,29Lista
 68202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor21 3,1069,23 %2,15Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 207 3,7565,38 %2,45Lista
072202521Slaget om Skåne Elit #2 - Sjöbo OpenSWESGF Golf Ranking Flickor10 4,3361,54 %2,66Lista
 73202520Svenska Juniortouren Div 3 #1SWESvenska Juniortouren Div 3 Skåne01  59,62 % Lista
078202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer12 8,7050,00 %4,35Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB