Sophie Kwasniewski


Representerar:  Hills Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2011-04-23

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 153
Totalt poäng: 156,00
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 81
Totalt poäng: 156,00
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup216,4215,15022
Junior Masters Invitational14120,14101,900914
SGF Golf Ranking Flickor963,5056,09037
Svenska Juniortouren Div 1464,9963,39034
Svenska Juniortouren Div 2657,5449,96166
Svenska Juniortouren Elit Flickor442,9842,98004

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
110202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 102 34,84100,00 %34,84
216202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational03 22,06100,00 %22,06
357202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 23,0890,38 %20,86
422202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 106 18,99100,00 %18,99
513202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00415,77100,00 %15,77
624202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor15 14,91100,00 %14,91
73202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,37100,00 %14,37
85620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor03 15,3892,31 %14,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking FlickorWD  100,00 % Lista
 2202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 8,89100,00 %8,89Lista
73202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,37100,00 %14,37Lista
 5202636Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 109 7,20100,00 %7,20Lista
 6202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F15SWEBogeys & Birdies Junior Cup07 5,37100,00 %5,37Lista
 8202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 9,78100,00 %9,78Lista
110202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 102 34,84100,00 %34,84Lista
 11202630Kumla Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational03 8,47100,00 %8,47Lista
513202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00415,77100,00 %15,77Lista
 14202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,48100,00 %8,48Lista
015202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 202 12,45100,00 %12,45Lista
216202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational03 22,06100,00 %22,06Lista
018202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,40100,00 %9,40Lista
 2120262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational13 6,09100,00 %6,09Lista
422202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 106 18,99100,00 %18,99Lista
023202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational10 9,61100,00 %9,61Lista
624202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor15 14,91100,00 %14,91Lista
 26202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorMC 5,20100,00 %5,20Lista
 54202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor11 5,8296,15 %5,60Lista
85620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor03 15,3892,31 %14,20Lista
357202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 23,0890,38 %20,86Lista
058202535Teen Cup Riksfinal F14SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 11,0588,46 %9,78Lista
060202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 206 6,2784,62 %5,31Lista
 60202533GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational06 6,0584,62 %5,12Lista
061202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 6,4482,69 %5,33Lista
063202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 205 5,5578,85 %4,38Lista
065202528Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational07 8,6675,00 %6,50Lista
066202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational07 13,8773,08 %10,14Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 207 5,3771,15 %3,82Lista
 68202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 3,8169,23 %2,64Lista
 70202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 203 4,8265,38 %3,15Lista
071202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor15 5,0863,46 %3,22Lista
 72202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Flickor08 3,8161,54 %2,34Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 122 3,9659,62 %2,36Lista
 75202518JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational12 3,4755,77 %1,94Lista
075202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational10 5,4255,77 %3,02Lista
076202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational20 3,8553,85 %2,07Lista
07820251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 5,3650,00 %2,68Lista
079202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0256,5748,08 %3,16Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB