Julia Mauritz


Representerar:  Lidingö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2012-05-13

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 126
Totalt poäng: 219,03
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 63
Totalt poäng: 219,03
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup228,5127,45022
Junior Masters Invitational10145,63143,15259
SGF Golf Ranking Damer12,132,13001
SGF Golf Ranking Flickor20170,52160,8411119
Svenska Juniortouren Div 1119,3419,34011
Svenska Juniortouren Div 2827,2023,42068
Svenska Juniortouren Elit Flickor215,2615,26001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
117202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational01 65,83100,00 %65,83
215202626Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor01 50,73100,00 %50,73
314202627JMI Junior Open Täby GKSWEJunior Masters Invitational00121,32100,00 %21,32
46202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F14SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 19,35100,00 %19,35
58202633Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 105 19,34100,00 %19,34
614202627Stockholm WAGRSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,72100,00 %14,72
723202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67
89202632Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 13,07100,00 %13,07

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor18 6,49100,00 %6,49Lista
 3202638JMI Final 2026SWEJunior Masters InvitationalMC 7,09100,00 %7,09Lista
 5202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 7,77100,00 %7,77Lista
46202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F14SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 19,35100,00 %19,35Lista
08202633Slaget om STHLM Elit FinalSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,84100,00 %11,84Lista
58202633Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 105 19,34100,00 %19,34Lista
89202632Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 13,07100,00 %13,07Lista
09202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor20 9,64100,00 %9,64Lista
 12202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer78 2,13100,00 %2,13Lista
 13202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
 14202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational13 4,34100,00 %4,34Lista
314202627JMI Junior Open Täby GKSWEJunior Masters Invitational00121,32100,00 %21,32Lista
014202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational10 9,30100,00 %9,30Lista
614202627Stockholm WAGRSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,72100,00 %14,72Lista
215202626Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor01 50,73100,00 %50,73Lista
 15202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 203 3,94100,00 %3,94Lista
117202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational01 65,83100,00 %65,83Lista
 19202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 210 3,47100,00 %3,47Lista
 21202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor18 4,89100,00 %4,89Lista
 22202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 214 2,59100,00 %2,59Lista
723202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67Lista
023202618Slaget om Östergötland #1SWESGF Golf Ranking Flickor03 11,28100,00 %11,28Lista
024202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 7,49100,00 %7,49Lista
026202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorMC 6,98100,00 %6,98Lista
 28202613Spring Swing omg 3 SGF Golf Ranking Flickor08 3,53100,00 %3,53Lista
 51202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor21 2,96100,00 %2,96Lista
055202538SGDF InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor07 4,8894,23 %4,60Lista
 5620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor14 3,1992,31 %2,94Lista
 57202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 211 3,8890,38 %3,51Lista
058202535Teen Cup Riksfinal F13SWEBogeys & Birdies Junior Cup02 9,1688,46 %8,10Lista
060202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 203 6,0384,62 %5,10Lista
060202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor12 5,3084,62 %4,48Lista
061202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational17 3,9082,69 %3,23Lista
066202527Slaget om Stockholm Elit 4SWESGF Golf Ranking Flickor06 5,7973,08 %4,23Lista
066202527Ängsö International JMI 54 hål WAGR Presented by CollegeserviceSWEJunior Masters Invitational11 4,4373,08 %3,24Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 208 2,7171,15 %1,93Lista
067202526Slaget om Stockholm Future 3SWESGF Golf Ranking Flickor07 4,8771,15 %3,47Lista
069202524Slaget om Östergötland 3SWESGF Golf Ranking Flickor06 4,5967,31 %3,09Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 210 2,5765,38 %1,68Lista
071202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor23 3,2163,46 %2,04Lista
071202522JMI kval Hammarö GKSWEJunior Masters Invitational15 1,6863,46 %1,07Lista
072202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Flickor06 5,5361,54 %3,40Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 206 2,0159,62 %1,20Lista
074202519Slaget om Östergötland 2SWESGF Golf Ranking Flickor20 1,3657,69 %0,78Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB