Elin Pudas Remler


Representerar:  Delsjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-08-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 21
Totalt poäng: 3 349,25
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer7303,70155,92047
American College Golf Women143568,243342,3701314
Damtouren Sverige1229,60150,12011
Junior Masters Invitational191,0747,29011
SGF Golf Ranking Damer2178,32136,59012
Svenska Juniortouren Elit Flickor1128,5769,23011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
134202610Darius Rucker IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0022 062,91100,00 %2 062,91
232202612Florida State Match UpUSAAmerican College Golf Women004415,87100,00 %415,87
33920265Collegiate Invitational at GCC presented by Babygrande GolfMEXAmerican College Golf Women010229,63100,00 %229,63
470202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren Sverige04 229,6065,38 %150,12
56202638Jackson T. Stephens CupUSAAmerican College Golf Women019138,34100,00 %138,34
659202537Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women015154,9686,54 %134,10
753202543Jim West ChallengeUSAAmerican College Golf Women022117,5998,08 %115,33
867202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer06 144,6871,15 %102,95

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 5202639Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women0806,21100,00 %6,21Lista
56202638Jackson T. Stephens CupUSAAmerican College Golf Women019138,34100,00 %138,34Lista
07202637Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women02697,86100,00 %97,86Lista
 14202630European Ladies Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling Damer1260,00100,00 %0,00Lista
 15202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer24 33,64100,00 %33,64Lista
 18202626The Womens Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1080,00100,00 %0,00Lista
 22202622NCAA DI Womens National ChampionshipUSAAmerican College Golf Women1440,00100,00 %0,00Lista
 24202620NCAA Tallahassee RegionalUSAAmerican College Golf Women04060,64100,00 %60,64Lista
 282026162026 ACC Womens Golf ChampionshipUSAAmerican College Golf Women06917,78100,00 %17,78Lista
232202612Florida State Match UpUSAAmerican College Golf Women004415,87100,00 %415,87Lista
134202610Darius Rucker IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0022 062,91100,00 %2 062,91Lista
 3620268Moon Golf InvitationalUSAAmerican College Golf Women0817,93100,00 %7,93Lista
33920265Collegiate Invitational at GCC presented by Babygrande GolfMEXAmerican College Golf Women010229,63100,00 %229,63Lista
753202543Jim West ChallengeUSAAmerican College Golf Women022117,5998,08 %115,33Lista
 57202539Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women03761,7090,38 %55,77Lista
659202537Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women015154,9686,54 %134,10Lista
 66202530European Ladies Amateur ChampionshipGERAmatörtävling Damer05932,2873,08 %23,59Lista
867202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer06 144,6871,15 %102,95Lista
 68202528European Ladies Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer04323,6969,23 %16,40Lista
470202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren Sverige04 229,6065,38 %150,12Lista
 72202524The Womens Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1000,0061,54 %0,00Lista
074202522St Rule TrophySCOAmatörtävling Damer008139,7657,69 %80,63Lista
076202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 128,5753,85 %69,23Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 91,0751,92 %47,29Lista
 8720259Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer017107,9732,69 %35,30Lista
0104202444Charles Schwab Womens CollegiateUSAAmerican College Golf Women012196,820,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB