Elin Pudas Remler


Representerar:  Delsjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-08-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 29
Totalt poäng: 2 164,81
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 4
Totalt poäng: 2 164,81
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Ahlsell Nordic Golf Tour4161,07151,73024
Amatörtävling Damer121854,401529,761411
Future Series Damer2212,93211,57112
Junior Masters Invitational4492,04347,00344
SGF Golf Ranking Flickor2130,0739,65012
Svenska Juniortouren Elit Flickor9731,93555,83199

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
149202324The Women's AmateurENGAmatörtävling Damer03 682,82100,00 %682,82
25202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Damer01 492,00100,00 %492,00
36202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer01 201,10100,00 %201,10
452202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 197,76100,00 %197,76
535202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational01 183,34100,00 %183,34
61202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 163,58100,00 %163,58
757202316HH Scottish Women's Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer03 135,7790,38 %122,72
842202331Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 121,49100,00 %121,49

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
61202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 163,58100,00 %163,58Lista
25202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Damer01 492,00100,00 %492,00Lista
36202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer01 201,10100,00 %201,10Lista
 7202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer47 11,65100,00 %11,65Lista
 1220249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 36,37100,00 %36,37Lista
 1720244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer23 55,65100,00 %55,65Lista
 34202339Svenska Juniortouren Final Flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor08 16,14100,00 %16,14Lista
535202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational01 183,34100,00 %183,34Lista
 35202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,50100,00 %66,50Lista
 41202332Big Green Egg Swedish OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour01540,64100,00 %40,64Lista
842202331Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 121,49100,00 %121,49Lista
 43202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling DamerMC 2,90100,00 %2,90Lista
046202327Capio Ögon TrophySWEAhlsell Nordic Golf Tour04 86,23100,00 %86,23Lista
 47202326Elite Hotels OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour18 21,75100,00 %21,75Lista
149202324The Women's AmateurENGAmatörtävling Damer03 682,82100,00 %682,82Lista
452202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 197,76100,00 %197,76Lista
054202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 72,8896,15 %70,08Lista
757202316HH Scottish Women's Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer03 135,7790,38 %122,72Lista
 58202315Abbekås Open SWEFuture Series Damer12 11,8388,46 %10,47Lista
 6420239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 43,9576,92 %33,81Lista
0692023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer13 125,0267,31 %84,15Lista
085202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor02 104,4936,54 %38,18Lista
 86202239Teen Tour Final flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor10 16,0434,62 %5,55Lista
088202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 79,1230,77 %24,34Lista
088202237JMI FinalSWEJunior Masters Invitational06 53,4330,77 %16,44Lista
 91202234Göteborg OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour33 12,4525,00 %3,11Lista
 93202232R&A Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1160,0021,15 %0,00Lista
094202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 133,7819,23 %25,73Lista
 95202230JSM Match FlickorSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 27,5717,31 %4,77Lista
 98202227European Girls Team ChampionshipISLAmatörtävling Damer83 26,4111,54 %3,05Lista
0100202225JSM Slag FlickorSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 92,347,69 %7,10Lista
 101202224ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor20 25,585,77 %1,48Lista
0103202222German Girls OpenGERAmatörtävling Damer06 241,861,92 %4,65Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB