Elin Pudas Remler


Representerar:  Delsjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-08-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 21
Totalt poäng: 3 371,86
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer7303,70167,60047
American College Golf Women143568,243360,5301314
Damtouren Sverige1229,60158,95011
Junior Masters Invitational191,0750,79011
SGF Golf Ranking Damer2178,32142,15012
Svenska Juniortouren Elit Flickor1128,5774,18011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
132202610Darius Rucker IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0022 062,91100,00 %2 062,91
230202612Florida State Match UpUSAAmerican College Golf Women004415,87100,00 %415,87
33720265Collegiate Invitational at GCC presented by Babygrande GolfMEXAmerican College Golf Women010229,63100,00 %229,63
468202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren Sverige04 229,6069,23 %158,95
557202537Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women015154,9690,38 %140,06
64202638Jackson T. Stephens CupUSAAmerican College Golf Women019138,34100,00 %138,34
751202543Jim West ChallengeUSAAmerican College Golf Women022117,59100,00 %117,59
865202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer06 144,6875,00 %108,51

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202639Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women0806,21100,00 %6,21Lista
64202638Jackson T. Stephens CupUSAAmerican College Golf Women019138,34100,00 %138,34Lista
05202637Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women02697,86100,00 %97,86Lista
 12202630European Ladies Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling Damer1260,00100,00 %0,00Lista
 13202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer24 33,64100,00 %33,64Lista
 16202626The Womens Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1080,00100,00 %0,00Lista
 20202622NCAA DI Womens National ChampionshipUSAAmerican College Golf Women1440,00100,00 %0,00Lista
 22202620NCAA Tallahassee RegionalUSAAmerican College Golf Women04060,64100,00 %60,64Lista
 262026162026 ACC Womens Golf ChampionshipUSAAmerican College Golf Women06917,78100,00 %17,78Lista
230202612Florida State Match UpUSAAmerican College Golf Women004415,87100,00 %415,87Lista
132202610Darius Rucker IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0022 062,91100,00 %2 062,91Lista
 3420268Moon Golf InvitationalUSAAmerican College Golf Women0817,93100,00 %7,93Lista
33720265Collegiate Invitational at GCC presented by Babygrande GolfMEXAmerican College Golf Women010229,63100,00 %229,63Lista
751202543Jim West ChallengeUSAAmerican College Golf Women022117,59100,00 %117,59Lista
 55202539Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women03761,7094,23 %58,14Lista
557202537Folds of Honor CollegiateUSAAmerican College Golf Women015154,9690,38 %140,06Lista
 64202530European Ladies Amateur ChampionshipGERAmatörtävling Damer05932,2876,92 %24,83Lista
865202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer06 144,6875,00 %108,51Lista
 66202528European Ladies Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer04323,6973,08 %17,31Lista
468202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren Sverige04 229,6069,23 %158,95Lista
 70202524The Womens Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer1000,0065,38 %0,00Lista
072202522St Rule TrophySCOAmatörtävling Damer008139,7661,54 %86,01Lista
074202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 128,5757,69 %74,18Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 91,0755,77 %50,79Lista
 8520259Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer017107,9736,54 %39,45Lista
0102202444Charles Schwab Womens CollegiateUSAAmerican College Golf Women012196,823,85 %7,57Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB