Tilde Löfman


Representerar:  Sundsvalls Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-09-29

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 85
Totalt poäng: 362,61
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer263,1620,61022
American College Golf Women5160,37150,47055
Damtouren Sverige30,000,00000
Future Series Damer5201,74192,64145
Junior Masters Invitational354,1726,06022
LET Access Series10,000,00000
SGF Golf Ranking Flickor238,4816,91122
Svenska Juniortouren Elit Flickor6166,05102,18046

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
119202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer01 142,29100,00 %142,29
259202537R&A Student Tour Series - SwedenSWEAmerican College Golf Women00561,7086,54 %53,39
330202614R&A Student Tour Series FinalSCOAmerican College Golf Women00551,73100,00 %51,73
473202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 55,3459,62 %32,99
566202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 32,3773,08 %23,66
611202633Siljan OpenSWEFuture Series Damer02 22,00100,00 %22,00
73820266R&A Student Tour Series - PortugalPORAmerican College Golf Women01318,32100,00 %18,32
83202641R&A Student Tour Series - IrelandIRLAmerican College Golf Women01318,23100,00 %18,23

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
83202641R&A Student Tour Series - IrelandIRLAmerican College Golf Women01318,23100,00 %18,23Lista
 7202637Falkenberg OpenSWEFuture Series Damer13 7,11100,00 %7,11Lista
611202633Siljan OpenSWEFuture Series Damer02 22,00100,00 %22,00Lista
 17202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
 18202626PGA ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
119202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer01 142,29100,00 %142,29Lista
 23202621Allegria Stegersbach Ladies OpenAUTLET Access SeriesMC 0,00100,00 %0,00Lista
 27202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer07 14,02100,00 %14,02Lista
330202614R&A Student Tour Series FinalSCOAmerican College Golf Women00551,73100,00 %51,73Lista
73820266R&A Student Tour Series - PortugalPORAmerican College Golf Women01318,32100,00 %18,32Lista
259202537R&A Student Tour Series - SwedenSWEAmerican College Golf Women00561,7086,54 %53,39Lista
 60202536Pacific Rim Collegiate Golf Super League TournamentJPNAmerican College Golf Women06210,3984,62 %8,79Lista
 63202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 14,0578,85 %11,08Lista
566202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 32,3773,08 %23,66Lista
 69202527Swedish Strokeplay Championship by Dormy Future StarsSWEDamtouren SverigeMC 0,0067,31 %0,00Lista
 70202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8765,38 %11,03Lista
 72202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters InvitationalWD  61,54 % Lista
473202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 55,3459,62 %32,99Lista
 76202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,8153,85 %5,82Lista
077202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 32,7251,92 %16,99Lista
 7820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 18,3050,00 %9,15Lista
079202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 36,6148,08 %17,60Lista
 81202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer07 16,3244,23 %7,22Lista
082202514R&A Student Tour Series FinalSCOAmatörtävling Damer01023,4142,31 %9,90Lista
082202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00821,4542,31 %9,08Lista
084202512Spring Swing omg 2SWESGF Golf Ranking Flickor01 20,1838,46 %7,76Lista
09020256R&A Student Tour Series - SpainESPAmatörtävling Damer00939,7526,92 %10,70Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB