Tilde Löfman


Representerar:  Sundsvalls Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-09-29

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 86
Totalt poäng: 369,14
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer263,1623,04022
American College Golf Women4142,14135,01044
Damtouren Sverige30,000,00000
Future Series Damer5201,74193,27145
Junior Masters Invitational354,1728,15022
LET Access Series10,000,00000
SGF Golf Ranking Flickor238,4818,39122
Svenska Juniortouren Elit Flickor6166,05108,56046

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
117202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer01 142,29100,00 %142,29
257202537R&A Student Tour Series - SwedenSWEAmerican College Golf Women00561,7090,38 %55,77
328202614R&A Student Tour Series FinalSCOAmerican College Golf Women00551,73100,00 %51,73
471202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 55,3463,46 %35,12
564202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 32,3776,92 %24,90
69202633Siljan OpenSWEFuture Series Damer02 22,00100,00 %22,00
777202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 36,6151,92 %19,01
83620266R&A Student Tour Series - PortugalPORAmerican College Golf Women01318,32100,00 %18,32

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 5202637Falkenberg OpenSWEFuture Series Damer13 7,11100,00 %7,11Lista
69202633Siljan OpenSWEFuture Series Damer02 22,00100,00 %22,00Lista
 15202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
 16202626PGA ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
117202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer01 142,29100,00 %142,29Lista
 21202621Allegria Stegersbach Ladies OpenAUTLET Access SeriesMC 0,00100,00 %0,00Lista
 25202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer07 14,02100,00 %14,02Lista
328202614R&A Student Tour Series FinalSCOAmerican College Golf Women00551,73100,00 %51,73Lista
83620266R&A Student Tour Series - PortugalPORAmerican College Golf Women01318,32100,00 %18,32Lista
257202537R&A Student Tour Series - SwedenSWEAmerican College Golf Women00561,7090,38 %55,77Lista
 58202536Pacific Rim Collegiate Golf Super League TournamentJPNAmerican College Golf Women06210,3988,46 %9,19Lista
 61202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 14,0582,69 %11,62Lista
564202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 32,3776,92 %24,90Lista
 67202527Swedish Strokeplay Championship by Dormy Future StarsSWEDamtouren SverigeMC 0,0071,15 %0,00Lista
 68202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8769,23 %11,68Lista
 70202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters InvitationalWD  65,38 % Lista
471202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 55,3463,46 %35,12Lista
 74202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,8157,69 %6,24Lista
075202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 32,7255,77 %18,25Lista
 7620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 18,3053,85 %9,85Lista
777202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 36,6151,92 %19,01Lista
 79202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer07 16,3248,08 %7,85Lista
080202514R&A Student Tour Series FinalSCOAmatörtävling Damer01023,4146,15 %10,80Lista
080202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00821,4546,15 %9,90Lista
082202512Spring Swing omg 2SWESGF Golf Ranking Flickor01 20,1842,31 %8,54Lista
08820256R&A Student Tour Series - SpainESPAmatörtävling Damer00939,7530,77 %12,23Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB