Josefin Widal


Representerar:  Ringenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2005-12-19

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 35
Totalt poäng: 1 299,74
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 7
Totalt poäng: 1 299,74
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer141072,61885,090711
Future Series Damer1124,36124,36011
Junior Masters Invitational5450,25265,36255
SGF Golf Ranking Flickor4133,3160,50134
Svenska Juniortouren Div 2177,330,00111
Svenska Juniortouren Elit Flickor111126,80719,163911

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
113202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 259,73100,00 %259,73
257202325Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 237,1390,38 %214,33
316202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer05 185,13100,00 %185,13
42120249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 167,78100,00 %167,78
562202320Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 161,2980,77 %130,27
615202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer02 124,36100,00 %124,36
77320239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 202,8059,62 %120,90
85202425Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational01 97,24100,00 %97,24

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202428European Ladies Team ChampionshipESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 4202426Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,96100,00 %16,96Lista
85202425Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational01 97,24100,00 %97,24Lista
 8202422Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 42,58100,00 %42,58Lista
 10202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 33,70100,00 %33,70Lista
113202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 259,73100,00 %259,73Lista
615202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer02 124,36100,00 %124,36Lista
316202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer05 185,13100,00 %185,13Lista
42120249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 167,78100,00 %167,78Lista
 2620244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer27 45,71100,00 %45,71Lista
 2720243Hilton Grand Vacations ANNIKA Invitational presented by RolexUSAAmatörtävling Damer53 9,26100,00 %9,26Lista
 39202343Spanish International Amateur StrokeplayESPAmatörtävling Damer02554,41100,00 %54,41Lista
 48202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 24,39100,00 %24,39Lista
 49202333R&A Girls Amateur Championship Amatörtävling Damer03336,75100,00 %36,75Lista
 51202331Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 15,12100,00 %15,12Lista
 52202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling DamerMC 0,00100,00 %0,00Lista
054202328European Girls Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer00490,6096,15 %87,12Lista
 56202326Ringenäs JMISWEJunior Masters Invitational06 16,9492,31 %15,64Lista
257202325Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 237,1390,38 %214,33Lista
 58202324ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor26 16,8188,46 %14,87Lista
060202322German Girls' OpenGERAmatörtävling Damer01974,6584,62 %63,17Lista
562202320Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 161,2980,77 %130,27Lista
 63202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 25,7278,85 %20,28Lista
 64202318Slaget om Skåne Elit #1SWESGF Golf Ranking Flickor01 46,6576,92 %35,88Lista
066202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 55,1073,08 %40,27Lista
 67202315Internationaux de France Trophée EsmondFRAAmatörtävling DamerMC 37,9071,15 %26,97Lista
77320239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 202,8059,62 %120,90Lista
0782023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer13 125,0250,00 %62,51Lista
 73202244Spanish International Stroke Play Amatörtävling Damer18 42,6059,62 %25,40Lista
094202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor04 48,5419,23 %9,33Lista
097202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 361,2413,46 %48,63Lista
097202237JMI FinalSWEJunior Masters Invitational02 161,0313,46 %21,68Lista
0101202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 55,135,77 %3,18Lista
 102202232Tylösand Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational06 13,753,85 %0,53Lista
0103202231PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor04 21,311,92 %0,41Lista
0104202230Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 201 77,330,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB