Blondie Persson Lidgren


Representerar:  Österlens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-11-27

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 72
Totalt poäng: 473,29
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 26
Totalt poäng: 473,29
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer565,1430,91055
American College Golf Women110,8210,82011
Damtouren Sverige39,636,92000
Junior Masters Invitational4150,61123,06134
SGF Golf Ranking Flickor3152,99109,41133
Svenska Juniortouren Elit Flickor10481,76384,791710

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
164202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0976,92 %146,22
211202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52
360202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8884,62 %59,13
462202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4080,77 %54,44
51820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94
67620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3353,85 %35,72
758202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0088,46 %30,08
871202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3563,46 %26,24

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 6202636Boilermaker ClassicUSAAmerican College Golf Women07010,82100,00 %10,82Lista
211202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52Lista
 14202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 19,26100,00 %19,26Lista
 15202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
51820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94Lista
 19202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 25202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 14,07100,00 %14,07Lista
 27202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0910,00100,00 %0,00Lista
 51202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer04913,07100,00 %13,07Lista
 55202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 25,3194,23 %23,85Lista
 56202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational11 15,8592,31 %14,63Lista
758202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0088,46 %30,08Lista
360202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8884,62 %59,13Lista
462202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4080,77 %54,44Lista
164202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0976,92 %146,22Lista
 66202528Västerås Open by MoreGolf MastercardSWEDamtouren SverigeMC 3,5373,08 %2,58Lista
 67202527Swedish Strokeplay Championship by Dormy Future StarsSWEDamtouren SverigeMC 6,1071,15 %4,34Lista
 68202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8769,23 %11,68Lista
871202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3563,46 %26,24Lista
 72202522St Rule TrophySCOAmatörtävling Damer03922,6761,54 %13,95Lista
074202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 41,0157,69 %23,66Lista
67620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3353,85 %35,72Lista
 77202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0696,6551,92 %3,45Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 20,9451,92 %10,87Lista
080202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00728,9446,15 %13,36Lista
 103202443Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer03122,751,92 %0,44Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB