Blondie Persson Lidgren


Representerar:  Österlens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-11-27

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 75
Totalt poäng: 455,24
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 28
Totalt poäng: 455,24
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer442,3929,09044
American College Golf Women229,2529,25022
Damtouren Sverige39,636,55000
Junior Masters Invitational4150,61118,65134
SGF Golf Ranking Flickor3152,99104,27133
Svenska Juniortouren Elit Flickor10481,76370,581710

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
166202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0973,08 %138,91
213202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52
362202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8880,77 %56,44
464202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4076,92 %51,85
52020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94
67820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3350,00 %33,17
760202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0084,62 %28,77
873202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3559,62 %24,65

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202641The AllyUSAAmerican College Golf Women06618,43100,00 %18,43Lista
 8202636Boilermaker ClassicUSAAmerican College Golf Women07010,82100,00 %10,82Lista
213202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52Lista
 16202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 19,26100,00 %19,26Lista
 17202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
52020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94Lista
 21202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 27202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 14,07100,00 %14,07Lista
 29202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0910,00100,00 %0,00Lista
 53202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer04913,0798,08 %12,82Lista
 57202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 25,3190,38 %22,88Lista
 58202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational11 15,8588,46 %14,02Lista
760202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0084,62 %28,77Lista
362202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8880,77 %56,44Lista
464202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4076,92 %51,85Lista
166202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0973,08 %138,91Lista
 68202528Västerås Open by MoreGolf MastercardSWEDamtouren SverigeMC 3,5369,23 %2,44Lista
 69202527Swedish Strokeplay Championship by Dormy Future StarsSWEDamtouren SverigeMC 6,1067,31 %4,11Lista
 70202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8765,38 %11,03Lista
873202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3559,62 %24,65Lista
 74202522St Rule TrophySCOAmatörtävling Damer03922,6757,69 %13,08Lista
076202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 41,0153,85 %22,08Lista
67820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3350,00 %33,17Lista
 79202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0696,6548,08 %3,20Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 20,9448,08 %10,07Lista
082202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00728,9442,31 %12,24Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB