Blondie Persson Lidgren


Representerar:  Österlens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-11-27

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 74
Totalt poäng: 464,27
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 28
Totalt poäng: 464,27
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer565,1429,91055
American College Golf Women110,8210,82011
Damtouren Sverige39,636,73000
Junior Masters Invitational4150,61120,85134
SGF Golf Ranking Flickor3152,99106,84133
Svenska Juniortouren Elit Flickor10481,76377,691710

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
165202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0975,00 %142,57
212202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52
361202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8882,69 %57,79
463202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4078,85 %53,14
51920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94
67720251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3351,92 %34,44
759202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0086,54 %29,42
872202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3561,54 %25,45

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 7202636Boilermaker ClassicUSAAmerican College Golf Women07010,82100,00 %10,82Lista
212202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 85,52100,00 %85,52Lista
 15202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 19,26100,00 %19,26Lista
 16202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
51920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational02 35,94100,00 %35,94Lista
 20202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 14,07100,00 %14,07Lista
 28202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0910,00100,00 %0,00Lista
 52202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer04913,07100,00 %13,07Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 25,3192,31 %23,36Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational11 15,8590,38 %14,33Lista
759202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 34,0086,54 %29,42Lista
361202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 69,8882,69 %57,79Lista
463202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4078,85 %53,14Lista
165202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 190,0975,00 %142,57Lista
 67202528Västerås Open by MoreGolf MastercardSWEDamtouren SverigeMC 3,5371,15 %2,51Lista
 68202527Swedish Strokeplay Championship by Dormy Future StarsSWEDamtouren SverigeMC 6,1069,23 %4,22Lista
 69202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8767,31 %11,35Lista
872202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 41,3561,54 %25,45Lista
 73202522St Rule TrophySCOAmatörtävling Damer03922,6759,62 %13,51Lista
075202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 41,0155,77 %22,87Lista
67720251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 66,3351,92 %34,44Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 20,9450,00 %10,47Lista
 78202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0696,6550,00 %3,33Lista
081202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00728,9444,23 %12,80Lista
 104202443Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer03122,750,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB