Elsa Myhrinder


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-03-22

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 136
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 68
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer259,0342,72022
American College Golf Women250,8350,83022
Junior Masters Invitational548,7842,63035
SGF Golf Ranking Damer12,132,13001
SGF Golf Ranking Flickor425,2722,14013
Svenska Juniortouren Div 1454,1746,51034
Svenska Juniortouren Div 226,083,68012
Svenska Juniortouren Elit Flickor347,5743,54012

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
145202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18
25202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71
325202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31
411202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13
517202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86
614202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68
724202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67
84202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
84202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12Lista
25202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71Lista
411202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13Lista
 13202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer78 2,13100,00 %2,13Lista
614202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68Lista
517202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86Lista
023202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,87100,00 %8,87Lista
724202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67Lista
325202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31Lista
145202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18Lista
061202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 9,1782,69 %7,58Lista
 63202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational18 5,1578,85 %4,06Lista
064202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 110 9,1276,92 %7,02Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor17 8,6971,15 %6,18Lista
068202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0569,23 %12,50Lista
 69202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor75 1,9067,31 %1,28Lista
 71202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 212 2,9663,46 %1,88Lista
072202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 6,7661,54 %4,16Lista
 74202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 209 3,1257,69 %1,80Lista
076202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational09 5,3453,85 %2,88Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0951,92 %2,64Lista
 79202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorWD  48,08 % Lista
097202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00718,8513,46 %2,54Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB