Elsa Myhrinder


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-03-22

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 135
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 68
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer259,0341,99022
American College Golf Women467,4967,49044
Junior Masters Invitational548,7841,96035
SGF Golf Ranking Damer12,132,13001
SGF Golf Ranking Flickor425,2721,73013
Svenska Juniortouren Div 1454,1745,47034
Svenska Juniortouren Div 226,083,44012
Svenska Juniortouren Elit Flickor347,5742,99012

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
147202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18
27202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71
327202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31
413202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13
519202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86
616202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68
726202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67
86202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202641Lady Roadrunner Fall PreviewUSAAmerican College Golf Women0396,95100,00 %6,95Lista
 4202640The Invite at InnisbrookUSAAmerican College Golf Women0129,71100,00 %9,71Lista
86202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12Lista
27202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71Lista
413202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13Lista
 15202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer78 2,13100,00 %2,13Lista
616202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68Lista
519202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86Lista
025202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,87100,00 %8,87Lista
726202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67Lista
327202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31Lista
147202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18Lista
063202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 9,1778,85 %7,23Lista
 65202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational18 5,1575,00 %3,86Lista
066202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 110 9,1273,08 %6,66Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor17 8,6967,31 %5,85Lista
070202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0565,38 %11,80Lista
 71202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor75 1,9063,46 %1,21Lista
 73202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 212 2,9659,62 %1,76Lista
074202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 6,7657,69 %3,90Lista
 76202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 209 3,1253,85 %1,68Lista
078202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational09 5,3450,00 %2,67Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0948,08 %2,45Lista
 81202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorWD  44,23 % Lista
099202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00718,859,62 %1,81Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB