Elsa Myhrinder


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-03-22

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 136
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 69
Totalt poäng: 188,66
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer259,0342,36022
American College Golf Women360,5460,54033
Junior Masters Invitational548,7842,29035
SGF Golf Ranking Damer12,132,13001
SGF Golf Ranking Flickor425,2721,94013
Svenska Juniortouren Div 1454,1745,99034
Svenska Juniortouren Div 226,083,56012
Svenska Juniortouren Elit Flickor347,5743,26012

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
146202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18
26202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71
326202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31
412202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13
518202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86
615202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68
725202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67
85202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202640The Invite at InnisbrookUSAAmerican College Golf Women0129,71100,00 %9,71Lista
85202638FireHawk Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women00614,12100,00 %14,12Lista
26202637Wildcat Fall Invitational at PurdueUSAAmerican College Golf Women00636,71100,00 %36,71Lista
412202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 106 18,13100,00 %18,13Lista
 14202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer78 2,13100,00 %2,13Lista
615202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 14,68100,00 %14,68Lista
518202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational08 16,86100,00 %16,86Lista
024202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,87100,00 %8,87Lista
725202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational06 14,67100,00 %14,67Lista
326202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 33,31100,00 %33,31Lista
146202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Damer00240,18100,00 %40,18Lista
062202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 9,1780,77 %7,41Lista
 64202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational18 5,1576,92 %3,96Lista
065202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 110 9,1275,00 %6,84Lista
068202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor17 8,6969,23 %6,02Lista
069202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0567,31 %12,15Lista
 70202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor75 1,9065,38 %1,24Lista
 72202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 212 2,9661,54 %1,82Lista
073202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 6,7659,62 %4,03Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 209 3,1255,77 %1,74Lista
077202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational09 5,3451,92 %2,77Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0950,00 %2,55Lista
 80202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorWD  46,15 % Lista
098202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00718,8511,54 %2,18Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB