Anton Hedliden


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-05-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 353
Totalt poäng: 156,14
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 151
Totalt poäng: 156,14
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar5166,76113,35155
American College Golf Men213,6313,63022
Cutter & Buck Tour26,265,48001
Junior Masters Invitational416,8312,43004
SGF Golf Ranking Pojkar661,9347,09036
Svenska Juniortouren Elit Pojkar836,4724,71007

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
179202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0548,08 %48,10
24120262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26
346202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33
45420254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0196,15 %16,36
57420252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0057,69 %15,58
64120262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89
74202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84
86202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
74202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84Lista
86202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79Lista
 16202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational32 1,95100,00 %1,95Lista
 23202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational25 3,48100,00 %3,48Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar42 4,62100,00 %4,62Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 0,34100,00 %0,34Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar39 3,41100,00 %3,41Lista
64120262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89Lista
24120262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26Lista
346202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33Lista
45420254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0196,15 %16,36Lista
 55202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour24 4,7294,23 %4,45Lista
057202538Slaget om Östergötland 5SWESGF Golf Ranking Pojkar11 5,3690,38 %4,84Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar40 4,3886,54 %3,79Lista
 62202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar41 2,7080,77 %2,18Lista
063202532Slaget om Östergötland 4SWESGF Golf Ranking Pojkar08 5,8878,85 %4,64Lista
 64202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational35 3,7576,92 %2,88Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar52 3,6175,00 %2,71Lista
 68202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar36 3,2769,23 %2,26Lista
 69202526PGA Championship Landeryd MastersSWECutter & Buck TourMC 1,5467,31 %1,04Lista
 70202525Sir Henry Cooper ChampionshipsENGAmatörtävling Herrar0314,2365,38 %2,77Lista
 72202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 3,6361,54 %2,23Lista
57420252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0057,69 %15,58Lista
 75202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar38 4,2055,77 %2,34Lista
076202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,6553,85 %4,12Lista
078202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 12,9950,00 %6,50Lista
179202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0548,08 %48,10Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB