Anton Hedliden


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-05-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 354
Totalt poäng: 153,37
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 152
Totalt poäng: 153,37
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar5166,76111,34155
American College Golf Men213,6313,63022
Cutter & Buck Tour26,265,36001
Junior Masters Invitational416,8312,21004
SGF Golf Ranking Pojkar661,9345,96036
Svenska Juniortouren Elit Pojkar836,4724,10007

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
180202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0546,15 %46,18
24220262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26
347202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33
45520254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0194,23 %16,03
57520252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0055,77 %15,06
64220262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89
75202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84
87202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
75202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84Lista
87202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79Lista
 17202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational32 1,95100,00 %1,95Lista
 24202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational25 3,48100,00 %3,48Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar42 4,62100,00 %4,62Lista
 27202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 0,34100,00 %0,34Lista
 3020261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar39 3,41100,00 %3,41Lista
64220262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89Lista
24220262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26Lista
347202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33Lista
45520254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0194,23 %16,03Lista
 56202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour24 4,7292,31 %4,36Lista
058202538Slaget om Östergötland 5SWESGF Golf Ranking Pojkar11 5,3688,46 %4,74Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar40 4,3884,62 %3,71Lista
 63202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar41 2,7078,85 %2,13Lista
064202532Slaget om Östergötland 4SWESGF Golf Ranking Pojkar08 5,8876,92 %4,52Lista
 65202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational35 3,7575,00 %2,81Lista
 66202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar52 3,6173,08 %2,64Lista
 69202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar36 3,2767,31 %2,20Lista
 70202526PGA Championship Landeryd MastersSWECutter & Buck TourMC 1,5465,38 %1,01Lista
 71202525Sir Henry Cooper ChampionshipsENGAmatörtävling Herrar0314,2363,46 %2,68Lista
 73202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 3,6359,62 %2,16Lista
57520252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0055,77 %15,06Lista
 76202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar38 4,2053,85 %2,26Lista
077202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,6551,92 %3,97Lista
079202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 12,9948,08 %6,25Lista
180202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0546,15 %46,18Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB