Anton Hedliden


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-05-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 346
Totalt poäng: 158,91
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 144
Totalt poäng: 158,91
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar5166,76115,35155
American College Golf Men213,6313,63022
Cutter & Buck Tour26,265,60001
Junior Masters Invitational416,8312,65004
SGF Golf Ranking Pojkar661,9348,21036
Svenska Juniortouren Elit Pojkar836,4725,32007

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
178202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0550,00 %50,03
24020262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26
345202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33
45320254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0198,08 %16,68
57320252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0059,62 %16,10
64020262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89
73202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84
85202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
73202639Highlands Invitational presented by TurtlesonUSAAmerican College Golf Men0706,84100,00 %6,84Lista
85202637Myrtle Beach Golf Trips IntercollegiateUSAAmerican College Golf Men0506,79100,00 %6,79Lista
 15202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational32 1,95100,00 %1,95Lista
 22202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational25 3,48100,00 %3,48Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar42 4,62100,00 %4,62Lista
 25202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 0,34100,00 %0,34Lista
 2820261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar39 3,41100,00 %3,41Lista
64020262GJG Spanish Junior ClassicsESPAmatörtävling Herrar0129,89100,00 %9,89Lista
24020262GJG Season Kick Off #2ESPAmatörtävling Herrar00231,26100,00 %31,26Lista
345202549Swedish Invitacional Camp 2025 1/2ESPAmatörtävling Herrar00421,33100,00 %21,33Lista
45320254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar06 17,0198,08 %16,68Lista
 54202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour24 4,7296,15 %4,54Lista
056202538Slaget om Östergötland 5SWESGF Golf Ranking Pojkar11 5,3692,31 %4,95Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar40 4,3888,46 %3,87Lista
 61202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar41 2,7082,69 %2,23Lista
062202532Slaget om Östergötland 4SWESGF Golf Ranking Pojkar08 5,8880,77 %4,75Lista
 63202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational35 3,7578,85 %2,96Lista
 64202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar52 3,6176,92 %2,78Lista
 67202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar36 3,2771,15 %2,33Lista
 68202526PGA Championship Landeryd MastersSWECutter & Buck TourMC 1,5469,23 %1,07Lista
 69202525Sir Henry Cooper ChampionshipsENGAmatörtävling Herrar0314,2367,31 %2,85Lista
 71202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 3,6363,46 %2,30Lista
57320252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Pojkar05 27,0059,62 %16,10Lista
 74202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar38 4,2057,69 %2,42Lista
075202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,6555,77 %4,27Lista
077202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 12,9951,92 %6,74Lista
178202516GJG Juniors International Amatörtävling Herrar01 100,0550,00 %50,03Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB