Pella Broms


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-07-12

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 150
Totalt poäng: 160,81
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 80
Totalt poäng: 160,81
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women456,5756,57044
Damtouren Sverige10,030,02000
Junior Masters Invitational8113,7279,86068
SGF Golf Ranking Damer227,2222,10002
SGF Golf Ranking Flickor580,7556,70045
Svenska Juniortouren Div 1237,4225,21022
Svenska Juniortouren Div 2118,8414,49111
Svenska Juniortouren Elit Flickor328,9423,99002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
129202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56
261202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2182,69 %29,94
372202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9061,54 %22,09
462202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6880,77 %17,51
574202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8757,69 %16,66
665202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4775,00 %15,35
764202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8476,92 %14,49
869202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational02 16,6567,31 %11,21

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 10202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 11,20100,00 %11,20Lista
 11202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor22 7,80100,00 %7,80Lista
 13202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer59 6,75100,00 %6,75Lista
 14202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
 15202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational16 4,80100,00 %4,80Lista
 16202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 18202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
 19202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 10,84100,00 %10,84Lista
 22202620NCAA DII Womens National ChampionshipUSAAmerican College Golf Women0604,72100,00 %4,72Lista
 23202619NCAA DII Central Regional USAAmerican College Golf Women0298,29100,00 %8,29Lista
 252026172025 MIAA Womens ChampionshipUSAAmerican College Golf Women01510,00100,00 %10,00Lista
129202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56Lista
261202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2182,69 %29,94Lista
462202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6880,77 %17,51Lista
764202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8476,92 %14,49Lista
665202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4775,00 %15,35Lista
 67202527Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational05 8,3571,15 %5,94Lista
 68202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren SverigeMC 0,0369,23 %0,02Lista
869202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational02 16,6567,31 %11,21Lista
372202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9061,54 %22,09Lista
574202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8757,69 %16,66Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0355,77 %3,92Lista
 76202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational05 10,6653,85 %5,74Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 10,3051,92 %5,35Lista
07920251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1748,08 %6,81Lista
 104202442Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor04 10,430,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB