Pella Broms


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-07-12

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 151
Totalt poäng: 157,69
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 80
Totalt poäng: 157,69
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women456,5756,57044
Damtouren Sverige10,030,02000
Junior Masters Invitational8113,7277,93068
SGF Golf Ranking Damer227,2221,71002
SGF Golf Ranking Flickor470,3255,73034
Svenska Juniortouren Div 1237,4224,65022
Svenska Juniortouren Div 2118,8414,13111
Svenska Juniortouren Elit Flickor328,9423,79002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
130202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56
262202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2180,77 %29,25
373202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9059,62 %21,40
463202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6878,85 %17,09
575202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8755,77 %16,10
666202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4773,08 %14,96
765202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8475,00 %14,13
811202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 11,20100,00 %11,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
811202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 11,20100,00 %11,20Lista
 12202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor22 7,80100,00 %7,80Lista
 14202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer59 6,75100,00 %6,75Lista
 15202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
 16202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational16 4,80100,00 %4,80Lista
 17202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 19202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
 20202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 10,84100,00 %10,84Lista
 23202620NCAA DII Womens National ChampionshipUSAAmerican College Golf Women0604,72100,00 %4,72Lista
 24202619NCAA DII Central Regional USAAmerican College Golf Women0298,29100,00 %8,29Lista
 262026172025 MIAA Womens ChampionshipUSAAmerican College Golf Women01510,00100,00 %10,00Lista
130202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56Lista
262202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2180,77 %29,25Lista
463202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6878,85 %17,09Lista
765202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8475,00 %14,13Lista
666202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4773,08 %14,96Lista
 68202527Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational05 8,3569,23 %5,78Lista
 69202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren SverigeMC 0,0367,31 %0,02Lista
070202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational02 16,6565,38 %10,89Lista
373202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9059,62 %21,40Lista
575202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8755,77 %16,10Lista
 76202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0353,85 %3,79Lista
 77202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational05 10,6651,92 %5,54Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 10,3050,00 %5,15Lista
08020251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1746,15 %6,54Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB