Pella Broms


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-07-12

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 151
Totalt poäng: 154,58
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 80
Totalt poäng: 154,58
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women456,5756,57044
Damtouren Sverige10,030,02000
Junior Masters Invitational8113,7276,01068
SGF Golf Ranking Damer227,2221,32002
SGF Golf Ranking Flickor470,3254,76034
Svenska Juniortouren Div 1237,4224,10022
Svenska Juniortouren Div 2118,8413,77111
Svenska Juniortouren Elit Flickor328,9423,59002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
131202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56
263202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2178,85 %28,55
374202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9057,69 %20,71
464202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6876,92 %16,68
576202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8753,85 %15,55
667202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4771,15 %14,57
766202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8473,08 %13,77
812202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 11,20100,00 %11,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
812202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 11,20100,00 %11,20Lista
 13202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor22 7,80100,00 %7,80Lista
 15202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer59 6,75100,00 %6,75Lista
 16202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
 17202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational16 4,80100,00 %4,80Lista
 18202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 20202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
 21202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 10,84100,00 %10,84Lista
 24202620NCAA DII Womens National ChampionshipUSAAmerican College Golf Women0604,72100,00 %4,72Lista
 25202619NCAA DII Central Regional USAAmerican College Golf Women0298,29100,00 %8,29Lista
 272026172025 MIAA Womens ChampionshipUSAAmerican College Golf Women01510,00100,00 %10,00Lista
131202613Womens Firekeeper OpenUSAAmerican College Golf Women00333,56100,00 %33,56Lista
263202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor02 36,2178,85 %28,55Lista
464202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6876,92 %16,68Lista
766202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 18,8473,08 %13,77Lista
667202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer34 20,4771,15 %14,57Lista
 69202527Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational05 8,3567,31 %5,62Lista
 70202526PGA of Sweden Championship LanderydSWEDamtouren SverigeMC 0,0365,38 %0,02Lista
071202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational02 16,6563,46 %10,57Lista
374202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 35,9057,69 %20,71Lista
576202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 103 28,8753,85 %15,55Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0351,92 %3,65Lista
 78202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational05 10,6650,00 %5,33Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 10,3048,08 %4,95Lista
08120251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1744,23 %6,27Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB