Kajsalotta Svarvar


Representerar:  Halmstad Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-04-22

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 37
Totalt poäng: 1 261,28
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 9
Totalt poäng: 1 261,28
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Ahlsell Nordic Golf Tour5291,83285,90025
Amatörtävling Damer10836,48688,58059
Future Series Damer252,2146,18022
Junior Masters Invitational4328,09261,54144
SGF Golf Ranking Flickor118,303,52011
Svenska Juniortouren Elit Flickor11817,63546,5211011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12120249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer05 281,01100,00 %281,01
23202427PGA Championship GothenburgSWEAhlsell Nordic Golf Tour03 252,49100,00 %252,49
38202422Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 218,50100,00 %218,50
47320239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 202,8059,62 %120,90
541202341R&A Student Tour Series - Italy Amatörtävling Damer002110,12100,00 %110,12
661202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 120,4782,69 %99,62
744202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational02 90,61100,00 %90,61
857202325Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 97,3990,38 %88,03

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
23202427PGA Championship GothenburgSWEAhlsell Nordic Golf Tour03 252,49100,00 %252,49Lista
 4202426The Womens Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Damer0882,54100,00 %2,54Lista
05202425Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 74,01100,00 %74,01Lista
38202422Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 218,50100,00 %218,50Lista
010202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 65,53100,00 %65,53Lista
 13202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 34,48100,00 %34,48Lista
 15202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer07 31,29100,00 %31,29Lista
 16202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer17 50,64100,00 %50,64Lista
12120249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer05 281,01100,00 %281,01Lista
 2620244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer61 9,22100,00 %9,22Lista
541202341R&A Student Tour Series - Italy Amatörtävling Damer002110,12100,00 %110,12Lista
744202338JMI FinalSWEJunior Masters Invitational02 90,61100,00 %90,61Lista
 48202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 40,09100,00 %40,09Lista
 50202332Big Green Egg Swedish OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour03319,52100,00 %19,52Lista
052202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling Damer03751,50100,00 %51,50Lista
 55202327Capio Ögon TrophySWEAhlsell Nordic Golf Tour36 7,3194,23 %6,89Lista
 56202326Elite Hotels OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour43 7,1492,31 %6,59Lista
857202325Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 97,3990,38 %88,03Lista
 58202324The Women's AmateurENGAmatörtävling DamerMC 0,0088,46 %0,00Lista
661202321Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 120,4782,69 %99,62Lista
 63202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 31,8378,85 %25,10Lista
066202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 55,1073,08 %40,27Lista
 67202315Abbekås Open SWEFuture Series Damer07 20,9271,15 %14,89Lista
47320239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer09 202,8059,62 %120,90Lista
0782023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer13 125,0250,00 %62,51Lista
 94202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor10 18,3019,23 %3,52Lista
 95202239Teen Tour Final flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor06 26,8317,31 %4,64Lista
097202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 79,1213,46 %10,65Lista
 97202237JMI FinalSWEJunior Masters Invitational05 66,0813,46 %8,90Lista
 100202234Göteborg OpenSWEAhlsell Nordic Golf Tour48 5,377,69 %0,41Lista
0101202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 132,495,77 %7,64Lista
 102202232R&A Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer78 3,633,85 %0,14Lista
 104202230JSM Match FlickorSWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 13,190,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB