Didrik Ringvall Bengtsson


Representerar:  Saltsjöbadens Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-01-09

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 71
Totalt poäng: 1 209,99
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 8
Totalt poäng: 1 209,99
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar8994,05270,44016
Cutter & Buck Tour11605,95564,76037
ECCO Tour125,897,97001
Junior Masters Invitational338,8120,45013
SGF Golf Ranking Herrar114,8314,83011
SGF Golf Ranking Pojkar3277,61103,73133
Svenska Juniortouren Elit Pojkar9809,45650,97259

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
132202341NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour02 320,87100,00 %320,87
242202331Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 297,24100,00 %297,24
335202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 194,58100,00 %194,58
493202232R&A Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar02 793,4321,15 %167,84
539202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 76,49100,00 %76,49
642202331Slaget om Stockholm #6SWESGF Golf Ranking Pojkar02 59,31100,00 %59,31
746202327Arlandastad TrophySWECutter & Buck Tour23 47,37100,00 %47,37
833202340NGL Qualifying School Saltsjöbaden Cutter & Buck Tour04 46,29100,00 %46,29

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202420Stora Hotellet Fjällbacka OpenSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 3202418Lytham TrophyENGAmatörtävling Herrar75 9,21100,00 %9,21Lista
 5202416European Nations Cup - Copa SotograndeESPAmatörtävling Herrar62 17,85100,00 %17,85Lista
 7202414Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational16 8,63100,00 %8,63Lista
 1320248GolfStar Winter Series - ForestESPCutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 1420247GolfStar Winter Series - Links Cutter & Buck TourMC 0,05100,00 %0,05Lista
132202341NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour02 320,87100,00 %320,87Lista
833202340NGL Qualifying School Saltsjöbaden Cutter & Buck Tour04 46,29100,00 %46,29Lista
 34202339Svenska Juniortouren Final Pojkar17-21 Svenska Juniortouren Elit Pojkar08 24,79100,00 %24,79Lista
335202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 194,58100,00 %194,58Lista
 37202336Onsjö OpenSWECutter & Buck Tour32 39,64100,00 %39,64Lista
539202334Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 76,49100,00 %76,49Lista
 41202332Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational13 10,70100,00 %10,70Lista
242202331Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar01 297,24100,00 %297,24Lista
642202331Slaget om Stockholm #6SWESGF Golf Ranking Pojkar02 59,31100,00 %59,31Lista
 45202328DM Stockholm SGF Golf Ranking Herrar06 14,83100,00 %14,83Lista
746202327Arlandastad TrophySWECutter & Buck Tour23 47,37100,00 %47,37Lista
 48202325The Amateur ChampionshipENGAmatörtävling HerrarMC 3,99100,00 %3,99Lista
 53202320Stora Hotellet Fjällbacka OpenSWECutter & Buck Tour28 39,8798,08 %39,10Lista
054202319Skåne Challenge by AhlsellSWECutter & Buck Tour33 44,5196,15 %42,80Lista
 56202317Lytham TrophyENGAmatörtävling HerrarMC 27,6892,31 %25,55Lista
057202316European Nations CupESPAmatörtävling Herrar45 40,2290,38 %36,35Lista
 6520238GolfStar Winter Series 2 Cutter & Buck TourMC 10,4875,00 %7,86Lista
085202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar02 87,0336,54 %31,80Lista
085202240NGL Qualifying School Vasatorp Cutter & Buck Tour04 56,8736,54 %20,78Lista
 86202239Teen Tour Final pojkar 17-21SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar13 10,3234,62 %3,57Lista
 88202237TRUST Forsikring ChampionshipDENECCO Tour35 25,8930,77 %7,97Lista
088202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar02 144,8630,77 %44,57Lista
 92202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,9923,08 %4,84Lista
493202232R&A Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar02 793,4321,15 %167,84Lista
 95202230JSM Match PojkarSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 18,6717,31 %3,23Lista
098202227European Boys Team ChampionshipGERAmatörtävling Herrar14 80,0211,54 %9,23Lista
099202226Stenson Sunesson Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar01 131,279,62 %12,62Lista
 100202225JSM Slag PojkarSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 21,517,69 %1,65Lista
 101202224JuniorslagetSWEJunior Masters Invitational06 19,485,77 %1,12Lista
 103202222German Boys' OpenGERAmatörtävling Herrar33 21,651,92 %0,42Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB