Moa Stridh


Representerar:  Lidköpings Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2005-06-28

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 35
Totalt poäng: 1 352,46
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 6
Totalt poäng: 1 352,46
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Ahlsell Nordic Golf Tour21,991,76000
Amatörtävling Damer121193,681155,69059
Future Series Damer272,2456,58022
Junior Masters Invitational248,2832,50022
SGF Golf Ranking Flickor375,1726,64013
Svenska Juniortouren Div 2131,365,43111
Svenska Juniortouren Elit Flickor12927,60594,101911

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
11720244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer02 592,28100,00 %592,28
257202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 268,1490,38 %242,36
345202328European Girls Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer004188,10100,00 %188,10
451202322German Girls' OpenGERAmatörtävling Damer014101,35100,00 %101,35
54202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 73,73100,00 %73,73
66202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer04 54,54100,00 %54,54
77202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer17 50,64100,00 %50,64
892202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 214,3323,08 %49,46

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202420Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 40,63100,00 %40,63Lista
54202417Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 73,73100,00 %73,73Lista
66202415Abbekås Open SWEFuture Series Damer04 54,54100,00 %54,54Lista
77202414Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer17 50,64100,00 %50,64Lista
 1220249Spanish International Ladies Amateur ChampionshipESPAmatörtävling Damer33 36,37100,00 %36,37Lista
11720244Portuguese Internacional Ladies Amateur ChampionshipPORAmatörtävling Damer02 592,28100,00 %592,28Lista
 30202343Spanish International Amateur StrokeplayESPAmatörtävling Damer01445,21100,00 %45,21Lista
 34202339Svenska Juniortouren Final Flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor04 31,11100,00 %31,11Lista
035202338Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 45,28100,00 %45,28Lista
 39202334Ahlsell Final at ElisefarmSWEAhlsell Nordic Golf TourMC 1,68100,00 %1,68Lista
 40202333R&A Girls Amateur Championship Amatörtävling Damer03336,75100,00 %36,75Lista
 43202330European Ladies' Amateur ChampionshipSWEAmatörtävling DamerMC 0,00100,00 %0,00Lista
345202328European Girls Team ChampionshipFRAAmatörtävling Damer004188,10100,00 %188,10Lista
048202325Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 45,09100,00 %45,09Lista
 49202324ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor30 14,24100,00 %14,24Lista
451202322German Girls' OpenGERAmatörtävling Damer014101,35100,00 %101,35Lista
 53202320Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational06 29,4598,08 %28,88Lista
 54202319Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 17,2396,15 %16,57Lista
257202316Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor01 268,1490,38 %242,36Lista
 58202315Internationaux de France Trophée EsmondFRAAmatörtävling DamerMC 17,3588,46 %15,35Lista
 6420239Spanish Int Ladies' Amateur ChampionshipESPAmatörtävling DamerMC 2,7076,92 %2,08Lista
0692023493rd Portuguese International Ladies Amateur Championship PORAmatörtävling Damer22 72,7267,31 %48,95Lista
064202244Spanish International Stroke Play Amatörtävling Damer15 50,2176,92 %38,62Lista
085202240Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor06 28,8936,54 %10,56Lista
086202239Teen Tour Final flickor 17-21 Svenska Juniortouren Elit Flickor04 40,0234,62 %13,85Lista
088202237Teen Tour Elite #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 111,6030,77 %34,34Lista
 91202234Göteborg OpenSWEAhlsell Nordic Golf TourMC 0,3125,00 %0,08Lista
892202233Teen Tour Elite #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 214,3323,08 %49,46Lista
094202231Delsjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 18,8319,23 %3,62Lista
095202230Teen Tour Future omg. 4SWESvenska Juniortouren Div 201 31,3617,31 %5,43Lista
098202227Hovås Open by Jonathan Lavins MinnesfondSWEFuture Series Damer08 17,7011,54 %2,04Lista
 100202225JSM Slag FlickorSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 15,687,69 %1,21Lista
0101202224ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor16 32,045,77 %1,85Lista
0103202222Teen Tour Elite #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 24,761,92 %0,48Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB