Ida Lundh


Representerar:  Isaberg Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-07-07

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 167
Totalt poäng: 119,30
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women452,8414,53044
Future Series Damer215,4115,41012
Junior Masters Invitational3102,1670,41023
SGF Golf Ranking Damer218,9018,90022
SGF Senior Tour Damer17,517,51011
Svenska Juniortouren Div 1220,5514,20012
Svenska Juniortouren Div 2111,397,67111

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
167202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00278,3271,15 %55,73
221202622Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 11,22100,00 %11,22
365202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 14,2275,00 %10,67
470202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational03 16,0065,38 %10,46
518202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer18 7,96100,00 %7,96
68620259Lady Moc ClassicUSAAmerican College Golf Women02922,8834,62 %7,92
717202626Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 7,68100,00 %7,68
869202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 11,3967,31 %7,67

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 15202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer10 7,45100,00 %7,45Lista
717202626Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 7,68100,00 %7,68Lista
518202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer18 7,96100,00 %7,96Lista
221202622Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 11,22100,00 %11,22Lista
022202621SGF Senior Tour D25 #2SWESGF Senior Tour Damer04 7,51100,00 %7,51Lista
365202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 14,2275,00 %10,67Lista
167202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00278,3271,15 %55,73Lista
869202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 11,3967,31 %7,67Lista
470202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational03 16,0065,38 %10,46Lista
075202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 114 6,3355,77 %3,53Lista
076202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational19 7,8453,85 %4,22Lista
081202514Lynn Invite at Boca WoodsUSAAmerican College Golf Women03413,7844,23 %6,10Lista
68620259Lady Moc ClassicUSAAmerican College Golf Women02922,8834,62 %7,92Lista
0102202445Rollins Legends InvitationalUSAAmerican College Golf Women03210,563,85 %0,41Lista
 103202444D2 Elite InvitationalUSAAmerican College Golf Women0525,621,92 %0,11Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB