Ida Lundh


Representerar:  Isaberg Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-07-07

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 166
Totalt poäng: 122,05
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women452,8415,55044
Future Series Damer215,4115,41012
Junior Masters Invitational3102,1672,38023
SGF Golf Ranking Damer218,9018,90022
SGF Senior Tour Damer17,517,51011
Svenska Juniortouren Div 1220,5514,59012
Svenska Juniortouren Div 2111,397,89111

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
166202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00278,3273,08 %57,23
220202622Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 11,22100,00 %11,22
364202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 14,2276,92 %10,94
469202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational03 16,0067,31 %10,77
58520259Lady Moc ClassicUSAAmerican College Golf Women02922,8836,54 %8,36
617202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer18 7,96100,00 %7,96
768202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 11,3969,23 %7,89
816202626Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 7,68100,00 %7,68

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 14202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer10 7,45100,00 %7,45Lista
816202626Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 7,68100,00 %7,68Lista
617202625NSGK by DalaroSWEFuture Series Damer18 7,96100,00 %7,96Lista
220202622Nya +18 Touren Skånska KlassikerSWESGF Golf Ranking Damer02 11,22100,00 %11,22Lista
021202621SGF Senior Tour D25 #2SWESGF Senior Tour Damer04 7,51100,00 %7,51Lista
364202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 14,2276,92 %10,94Lista
166202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00278,3273,08 %57,23Lista
768202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 11,3969,23 %7,89Lista
469202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational03 16,0067,31 %10,77Lista
074202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 114 6,3357,69 %3,65Lista
075202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational19 7,8455,77 %4,37Lista
080202514Lynn Invite at Boca WoodsUSAAmerican College Golf Women03413,7846,15 %6,36Lista
58520259Lady Moc ClassicUSAAmerican College Golf Women02922,8836,54 %8,36Lista
0101202445Rollins Legends InvitationalUSAAmerican College Golf Women03210,565,77 %0,61Lista
 102202444D2 Elite InvitationalUSAAmerican College Golf Women0525,623,85 %0,22Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB