Emma Källkvist


Representerar:  Säters Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-07-18

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 123
Totalt poäng: 222,70
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 61
Totalt poäng: 222,70
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women312,2812,28033
Future Series Damer111,6311,63011
Junior Masters Invitational1291,8775,542911
SGF Golf Ranking Flickor770,4556,05257
Svenska Juniortouren Div 12110,93110,93122
Svenska Juniortouren Div 2358,3652,58233

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
112202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 93,04100,00 %93,04
221202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 201 31,85100,00 %31,85
315202628Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor01 27,13100,00 %27,13
417202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89
516202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational04 15,51100,00 %15,51
665202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 19,2075,00 %14,40
715202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer07 11,63100,00 %11,63
819202624Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00411,25100,00 %11,25

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
112202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 93,04100,00 %93,04Lista
315202628Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor01 27,13100,00 %27,13Lista
715202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer07 11,63100,00 %11,63Lista
516202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational04 15,51100,00 %15,51Lista
417202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89Lista
 18202625JMI by Karlstad GolfstoreSWEJunior Masters Invitational06 6,09100,00 %6,09Lista
819202624Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00411,25100,00 %11,25Lista
221202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 201 31,85100,00 %31,85Lista
 23202620Hammarö Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational09 5,76100,00 %5,76Lista
032202611Jerry Surratt Memorial IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0721,71100,00 %1,71Lista
03420269LR/Dunes West Womens IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0226,27100,00 %6,27Lista
03520268Battle at Hilton HeadUSAAmerican College Golf Women0534,30100,00 %4,30Lista
053202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor08 8,9398,08 %8,76Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 5,9590,38 %5,38Lista
 5820253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 4,3688,46 %3,86Lista
059202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 204 7,3186,54 %6,33Lista
063202532Callaway CupSWEJunior Masters Invitational04 8,3278,85 %6,56Lista
064202531Hagge Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 7,9976,92 %6,15Lista
665202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 19,2075,00 %14,40Lista
 67202528Slaget om Dalarna 3SWESGF Golf Ranking Flickor01 4,7571,15 %3,38Lista
067202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00113,3271,15 %9,48Lista
 70202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational17 1,9765,38 %1,29Lista
 73202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational16 4,6659,62 %2,78Lista
074202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Flickor04 8,0557,69 %4,64Lista
 77202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational09 5,3451,92 %2,77Lista
078202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Flickor07 8,4950,00 %4,25Lista
080202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor14 8,7446,15 %4,03Lista
 81202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0315,7144,23 %2,53Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB