Emma Källkvist


Representerar:  Säters Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-07-18

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 122
Totalt poäng: 223,07
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 59
Totalt poäng: 223,07
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women312,2812,28033
Future Series Damer111,6311,63011
Junior Masters Invitational1291,8776,562911
SGF Golf Ranking Flickor889,5756,88268
Svenska Juniortouren Div 12110,93110,93122
Svenska Juniortouren Div 2358,3653,09233

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
111202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 93,04100,00 %93,04
220202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 201 31,85100,00 %31,85
314202628Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor01 27,13100,00 %27,13
416202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89
515202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational04 15,51100,00 %15,51
664202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 19,2076,92 %14,77
714202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer07 11,63100,00 %11,63
818202624Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00411,25100,00 %11,25

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
111202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 93,04100,00 %93,04Lista
314202628Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor01 27,13100,00 %27,13Lista
714202628Hagge OpenSWEFuture Series Damer07 11,63100,00 %11,63Lista
515202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational04 15,51100,00 %15,51Lista
416202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89Lista
 17202625JMI by Karlstad GolfstoreSWEJunior Masters Invitational06 6,09100,00 %6,09Lista
818202624Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00411,25100,00 %11,25Lista
220202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 201 31,85100,00 %31,85Lista
 22202620Hammarö Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational09 5,76100,00 %5,76Lista
031202611Jerry Surratt Memorial IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0721,71100,00 %1,71Lista
03320269LR/Dunes West Womens IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women0226,27100,00 %6,27Lista
03420268Battle at Hilton HeadUSAAmerican College Golf Women0534,30100,00 %4,30Lista
052202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor08 8,93100,00 %8,93Lista
 56202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 5,9592,31 %5,49Lista
 5720253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 4,3690,38 %3,94Lista
058202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 204 7,3188,46 %6,47Lista
062202532Callaway CupSWEJunior Masters Invitational04 8,3280,77 %6,72Lista
063202531Hagge Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 7,9978,85 %6,30Lista
664202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 19,2076,92 %14,77Lista
 66202528Slaget om Dalarna 3SWESGF Golf Ranking Flickor01 4,7573,08 %3,47Lista
066202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00113,3273,08 %9,73Lista
 69202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational17 1,9767,31 %1,33Lista
 72202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational16 4,6661,54 %2,87Lista
073202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Flickor04 8,0559,62 %4,80Lista
 76202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational09 5,3453,85 %2,88Lista
077202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Flickor07 8,4951,92 %4,41Lista
079202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor14 8,7448,08 %4,20Lista
 80202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0315,7146,15 %2,64Lista
0104202442Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor02 19,120,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB