Wilma Augustsson


Representerar:  Ringenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-01-09

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 58
Totalt poäng: 630,57
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 19
Totalt poäng: 630,57
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer8198,71197,05066
Junior Masters Invitational4152,93116,88044
SGF Golf Ranking Damer2214,45203,99012
SGF Golf Ranking Flickor5104,1259,36025
Svenska Juniortouren Div 1140,9025,17011
Svenska Juniortouren Div 2127,0818,23111
Svenska Juniortouren Elit Flickor9431,11363,17079

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
114202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58
23202640World Junior Girls ChampionshipCANAmatörtävling Damer023111,98100,00 %111,98
317202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80
420202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75
526202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12
67202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79
778202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0950,00 %49,55
857202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7990,38 %45,00

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
23202640World Junior Girls ChampionshipCANAmatörtävling Damer023111,98100,00 %111,98Lista
67202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79Lista
 10202633Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0658,18100,00 %8,18Lista
114202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58Lista
 15202628European Girls Team ChampionshipSUIAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
317202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80Lista
 18202625ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor38 6,09100,00 %6,09Lista
420202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75Lista
024202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 37,93100,00 %37,93Lista
526202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12Lista
 28202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0659,73100,00 %9,73Lista
 3620267International Ladies Octagonal MatchESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 55202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor14 9,9294,23 %9,35Lista
056202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2092,31 %43,57Lista
857202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7990,38 %45,00Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 29,7186,54 %25,71Lista
 62202533Girls Amateur ChampionshipWALAmatörtävling Damer0743,9580,77 %3,19Lista
 63202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 31,0178,85 %24,45Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 14,1275,00 %10,59Lista
066202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer21 38,8773,08 %28,41Lista
 67202528European Girls Team ChampionshipENGAmatörtävling Damer0583,1271,15 %2,22Lista
068202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational02 55,8469,23 %38,66Lista
 69202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 27,0867,31 %18,23Lista
 70202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor58 5,0465,38 %3,30Lista
072202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 40,9061,54 %25,17Lista
 75202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,3555,77 %9,12Lista
 76202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2953,85 %8,77Lista
07720251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 39,5651,92 %20,54Lista
778202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0950,00 %49,55Lista
080202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,5146,15 %20,08Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB