Wilma Augustsson


Representerar:  Ringenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-01-09

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 63
Totalt poäng: 627,70
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 22
Totalt poäng: 627,70
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer8198,71196,91066
Junior Masters Invitational4152,93113,94044
SGF Golf Ranking Damer2214,45203,24012
SGF Golf Ranking Flickor5104,1257,47025
Svenska Juniortouren Div 1140,9024,38011
Svenska Juniortouren Div 2127,0817,71111
Svenska Juniortouren Elit Flickor9431,11359,20079

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
115202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58
24202640World Junior Girls ChampionshipCANAmatörtävling Damer023111,98100,00 %111,98
318202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80
421202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75
527202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12
68202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79
779202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0948,08 %47,64
858202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7988,46 %44,05

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
24202640World Junior Girls ChampionshipCANAmatörtävling Damer023111,98100,00 %111,98Lista
68202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 58,79100,00 %58,79Lista
 11202633Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0658,18100,00 %8,18Lista
115202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer04 175,58100,00 %175,58Lista
 16202628European Girls Team ChampionshipSUIAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
318202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 66,80100,00 %66,80Lista
 19202625ANNIKA Invitational EuropeSWESGF Golf Ranking Flickor38 6,09100,00 %6,09Lista
421202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer01961,75100,00 %61,75Lista
025202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 37,93100,00 %37,93Lista
527202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 61,12100,00 %61,12Lista
 29202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0659,73100,00 %9,73Lista
 3720267International Ladies Octagonal MatchESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 56202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor14 9,9292,31 %9,16Lista
057202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2090,38 %42,66Lista
858202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational03 49,7988,46 %44,05Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 29,7184,62 %25,14Lista
 63202533Girls Amateur ChampionshipWALAmatörtävling Damer0743,9578,85 %3,11Lista
 64202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 31,0176,92 %23,85Lista
 66202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 14,1273,08 %10,32Lista
067202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer21 38,8771,15 %27,66Lista
 68202528European Girls Team ChampionshipENGAmatörtävling Damer0583,1269,23 %2,16Lista
069202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational02 55,8467,31 %37,58Lista
 70202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 27,0865,38 %17,71Lista
 71202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor58 5,0463,46 %3,20Lista
073202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 40,9059,62 %24,38Lista
 76202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,3553,85 %8,80Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2951,92 %8,46Lista
07820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 39,5650,00 %19,78Lista
779202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 99,0948,08 %47,64Lista
081202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,5144,23 %19,24Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB