Eskil Törefors


Representerar:  Isaberg Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-04-24

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 161
Totalt poäng: 425,58
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 35
Totalt poäng: 425,58
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar485,2576,93044
Cutter & Buck Tour10,000,00000
Junior Masters Invitational6199,79163,11235
SGF Golf Ranking Herrar221,6221,62001
SGF Golf Ranking Pojkar8264,35240,72188
Svenska Juniortouren Div 1166,5839,69111
Svenska Juniortouren Elit Pojkar12130,08117,000211

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12420262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13
2320264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03
312202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48
471202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4363,46 %52,31
573202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5859,62 %39,69
663202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3478,85 %31,02
721202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80
84202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
2320264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03Lista
84202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12Lista
 5202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking HerrarMC 2,44100,00 %2,44Lista
 8202636Crona Software Halland OpenSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 11202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar11 12,33100,00 %12,33Lista
312202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48Lista
 13202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 9,55100,00 %9,55Lista
 15202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar39 19,18100,00 %19,18Lista
 18202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 13,88100,00 %13,88Lista
 21202623German International Amateur Boys OpenGERAmatörtävling Herrar03318,61100,00 %18,61Lista
721202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80Lista
12420262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar22 10,00100,00 %10,00Lista
 27202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 16,42100,00 %16,42Lista
03620268GJG Edge Reed Sanderlin ChampionshipPORAmatörtävling Herrar01220,41100,00 %20,41Lista
 3920265TORO TOUR EUROPEAN WINTER SERIES #7ESPAmatörtävling Herrar0176,89100,00 %6,89Lista
056202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar07 20,8192,31 %19,21Lista
 57202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar39 4,4590,38 %4,02Lista
 58202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 3,2488,46 %2,87Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar36 4,9784,62 %4,21Lista
 6220253454 Junior Tour by Visit Trelleborg 4/7SWESGF Golf Ranking Pojkar07 12,0680,77 %9,74Lista
663202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3478,85 %31,02Lista
064202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar07 22,4476,92 %17,26Lista
 66202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 4,5573,08 %3,33Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar09 12,5567,31 %8,45Lista
070202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar09 21,8065,38 %14,25Lista
471202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4363,46 %52,31Lista
573202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5859,62 %39,69Lista
 75202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 7,5855,77 %4,23Lista
 76202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 2,9653,85 %1,59Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational35 3,0151,92 %1,56Lista
07820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Pojkar00320,8650,00 %10,43Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 3,3748,08 %1,62Lista
 82202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0502,4042,31 %1,02Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB