Eskil Törefors


Representerar:  Isaberg Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-04-24

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 160
Totalt poäng: 429,20
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 34
Totalt poäng: 429,20
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar485,2577,68044
Cutter & Buck Tour10,000,00000
Junior Masters Invitational6199,79165,01235
SGF Golf Ranking Herrar221,6221,62001
SGF Golf Ranking Pojkar8264,35242,42188
Svenska Juniortouren Div 1166,5840,97111
Svenska Juniortouren Elit Pojkar12130,08117,810211

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13
2220264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03
311202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48
470202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4365,38 %53,90
572202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5861,54 %40,97
662202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3480,77 %31,77
720202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80
83202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
2220264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03Lista
83202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12Lista
 4202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking HerrarMC 2,44100,00 %2,44Lista
 7202636Crona Software Halland OpenSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar11 12,33100,00 %12,33Lista
311202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48Lista
 12202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 9,55100,00 %9,55Lista
 14202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar39 19,18100,00 %19,18Lista
 17202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 13,88100,00 %13,88Lista
 20202623German International Amateur Boys OpenGERAmatörtävling Herrar03318,61100,00 %18,61Lista
720202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80Lista
12320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar22 10,00100,00 %10,00Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 16,42100,00 %16,42Lista
03520268GJG Edge Reed Sanderlin ChampionshipPORAmatörtävling Herrar01220,41100,00 %20,41Lista
 3820265TORO TOUR EUROPEAN WINTER SERIES #7ESPAmatörtävling Herrar0176,89100,00 %6,89Lista
055202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar07 20,8194,23 %19,61Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar39 4,4592,31 %4,11Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 3,2490,38 %2,93Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar36 4,9786,54 %4,30Lista
 6120253454 Junior Tour by Visit Trelleborg 4/7SWESGF Golf Ranking Pojkar07 12,0682,69 %9,97Lista
662202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3480,77 %31,77Lista
063202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar07 22,4478,85 %17,69Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 4,5575,00 %3,41Lista
068202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar09 12,5569,23 %8,69Lista
069202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar09 21,8067,31 %14,67Lista
470202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4365,38 %53,90Lista
572202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5861,54 %40,97Lista
 74202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 7,5857,69 %4,37Lista
 75202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 2,9655,77 %1,65Lista
 76202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational35 3,0153,85 %1,62Lista
07720251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Pojkar00320,8651,92 %10,83Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 3,3750,00 %1,69Lista
 81202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0502,4044,23 %1,06Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB