Eskil Törefors


Representerar:  Isaberg Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-04-24

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 161
Totalt poäng: 432,83
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 34
Totalt poäng: 432,83
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar485,2578,44044
Cutter & Buck Tour10,000,00000
Junior Masters Invitational6199,79166,91235
SGF Golf Ranking Herrar221,6221,62001
SGF Golf Ranking Pojkar8264,35244,13188
Svenska Juniortouren Div 1166,5842,25111
Svenska Juniortouren Elit Pojkar12130,08118,620211

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12220262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13
2120264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03
310202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48
469202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4367,31 %55,48
571202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5863,46 %42,25
661202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3482,69 %32,53
719202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80
82202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
2120264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00179,03100,00 %79,03Lista
82202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar06 23,12100,00 %23,12Lista
 3202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking HerrarMC 2,44100,00 %2,44Lista
 6202636Crona Software Halland OpenSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
 9202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar11 12,33100,00 %12,33Lista
310202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar02 73,48100,00 %73,48Lista
 11202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 9,55100,00 %9,55Lista
 13202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar39 19,18100,00 %19,18Lista
 16202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 13,88100,00 %13,88Lista
 19202623German International Amateur Boys OpenGERAmatörtävling Herrar03318,61100,00 %18,61Lista
719202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 25,80100,00 %25,80Lista
12220262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 101,13100,00 %101,13Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar22 10,00100,00 %10,00Lista
 25202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 16,42100,00 %16,42Lista
03420268GJG Edge Reed Sanderlin ChampionshipPORAmatörtävling Herrar01220,41100,00 %20,41Lista
 3720265TORO TOUR EUROPEAN WINTER SERIES #7ESPAmatörtävling Herrar0176,89100,00 %6,89Lista
054202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar07 20,8196,15 %20,01Lista
 55202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar39 4,4594,23 %4,19Lista
 56202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 3,2492,31 %2,99Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar36 4,9788,46 %4,40Lista
 6020253454 Junior Tour by Visit Trelleborg 4/7SWESGF Golf Ranking Pojkar07 12,0684,62 %10,20Lista
661202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3482,69 %32,53Lista
062202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Pojkar07 22,4480,77 %18,12Lista
 64202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar47 4,5576,92 %3,50Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Pojkar09 12,5571,15 %8,93Lista
068202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar09 21,8069,23 %15,09Lista
469202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 82,4367,31 %55,48Lista
571202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 101 66,5863,46 %42,25Lista
 73202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 7,5859,62 %4,52Lista
 74202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 2,9657,69 %1,71Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational35 3,0155,77 %1,68Lista
07620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Pojkar00320,8653,85 %11,23Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 3,3751,92 %1,75Lista
 80202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0502,4046,15 %1,11Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB