Stella Gustafsson


Representerar:  Kungsbacka Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-02-26

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 153
Totalt poäng: 152,10
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 82
Totalt poäng: 152,10
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Junior Masters Invitational12168,93134,050712
SGF Golf Ranking Damer212,0910,89002
SGF Golf Ranking Flickor348,2244,37023
Svenska Juniortouren Div 1664,1055,22026
Svenska Juniortouren Div 2220,0115,41022
Svenska Juniortouren Elit Flickor217,3411,50001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
156202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8392,31 %34,92
269202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9767,31 %20,85
362202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0580,77 %20,23
44202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23
516202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89
615202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64
758202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6088,46 %13,80
861202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 203 11,5482,69 %9,54

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
44202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23Lista
 9202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 5,19100,00 %5,19Lista
 9202633GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational03 7,44100,00 %7,44Lista
 11202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 112 7,98100,00 %7,98Lista
 13202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer57 7,29100,00 %7,29Lista
615202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64Lista
516202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89Lista
 17202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational12 6,20100,00 %6,20Lista
 17202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational18 5,88100,00 %5,88Lista
 21202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 9,41100,00 %9,41Lista
 23202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 121 4,60100,00 %4,60Lista
 24202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational13 6,50100,00 %6,50Lista
156202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8392,31 %34,92Lista
758202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6088,46 %13,80Lista
861202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 203 11,5482,69 %9,54Lista
362202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0580,77 %20,23Lista
 65202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer64 4,8075,00 %3,60Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor12 13,3571,15 %9,50Lista
 68202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 204 8,4769,23 %5,86Lista
269202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9767,31 %20,85Lista
070202524JMI Kalmar GKSWEJunior Masters Invitational02 13,6465,38 %8,92Lista
 71202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 112 9,4263,46 %5,98Lista
 74202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,6157,69 %4,97Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 8,5255,77 %4,75Lista
076202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational05 11,4653,85 %6,17Lista
077202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 12,1551,92 %6,31Lista
 80202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0296,0346,15 %2,78Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB