Stella Gustafsson


Representerar:  Kungsbacka Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-02-26

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 154
Totalt poäng: 147,76
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 83
Totalt poäng: 147,76
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Junior Masters Invitational12168,93128,920712
SGF Golf Ranking Damer212,0910,71002
SGF Golf Ranking Flickor348,2243,86023
Svenska Juniortouren Div 1664,1053,92026
Svenska Juniortouren Div 2220,0114,64022
Svenska Juniortouren Elit Flickor217,3411,03001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
158202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8388,46 %33,47
271202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9763,46 %19,65
364202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0576,92 %19,27
46202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23
518202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89
617202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64
760202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6084,62 %13,20
823202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 9,41100,00 %9,41

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
46202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23Lista
 11202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 5,19100,00 %5,19Lista
 11202633GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational03 7,44100,00 %7,44Lista
 13202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 112 7,98100,00 %7,98Lista
 15202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer57 7,29100,00 %7,29Lista
617202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64Lista
518202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89Lista
 19202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational12 6,20100,00 %6,20Lista
 19202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational18 5,88100,00 %5,88Lista
823202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 9,41100,00 %9,41Lista
 25202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 121 4,60100,00 %4,60Lista
 26202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational13 6,50100,00 %6,50Lista
158202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8388,46 %33,47Lista
760202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6084,62 %13,20Lista
063202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 203 11,5478,85 %9,10Lista
364202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0576,92 %19,27Lista
 67202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer64 4,8071,15 %3,42Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor12 13,3567,31 %8,99Lista
 70202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 204 8,4765,38 %5,54Lista
271202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9763,46 %19,65Lista
072202524JMI Kalmar GKSWEJunior Masters Invitational02 13,6461,54 %8,39Lista
 73202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 112 9,4259,62 %5,62Lista
 76202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,6153,85 %4,64Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 8,5251,92 %4,42Lista
078202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational05 11,4650,00 %5,73Lista
079202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 12,1548,08 %5,84Lista
 82202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0296,0342,31 %2,55Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB