Stella Gustafsson


Representerar:  Kungsbacka Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-02-26

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 154
Totalt poäng: 149,86
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 83
Totalt poäng: 149,86
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Junior Masters Invitational12168,93131,480712
SGF Golf Ranking Damer212,0910,80002
SGF Golf Ranking Flickor348,2244,11023
Svenska Juniortouren Div 1664,1054,57026
Svenska Juniortouren Div 2220,0115,02022
Svenska Juniortouren Elit Flickor217,3411,27001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
157202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8390,38 %34,19
270202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9765,38 %20,25
363202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0578,85 %19,75
45202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23
517202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89
616202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64
759202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6086,54 %13,50
822202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 9,41100,00 %9,41

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
45202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Flickor03 19,23100,00 %19,23Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 5,19100,00 %5,19Lista
 10202633GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational03 7,44100,00 %7,44Lista
 12202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 112 7,98100,00 %7,98Lista
 14202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer57 7,29100,00 %7,29Lista
616202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor10 15,64100,00 %15,64Lista
517202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 17,89100,00 %17,89Lista
 18202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational12 6,20100,00 %6,20Lista
 18202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational18 5,88100,00 %5,88Lista
822202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 9,41100,00 %9,41Lista
 24202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 121 4,60100,00 %4,60Lista
 25202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational13 6,50100,00 %6,50Lista
157202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational05 37,8390,38 %34,19Lista
759202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6086,54 %13,50Lista
062202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 203 11,5480,77 %9,32Lista
363202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 25,0578,85 %19,75Lista
 66202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer64 4,8073,08 %3,51Lista
068202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor12 13,3569,23 %9,24Lista
 69202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 204 8,4767,31 %5,70Lista
270202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 30,9765,38 %20,25Lista
071202524JMI Kalmar GKSWEJunior Masters Invitational02 13,6463,46 %8,66Lista
 72202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 112 9,4261,54 %5,80Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 111 8,6155,77 %4,80Lista
 76202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 8,5253,85 %4,59Lista
077202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational05 11,4651,92 %5,95Lista
078202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 12,1550,00 %6,08Lista
 81202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational0296,0344,23 %2,67Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB