Emma Ralmark


Representerar:  Tomelilla Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-05-01

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 95
Totalt poäng: 290,61
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 43
Totalt poäng: 290,61
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Future Series Damer215,2210,70002
Junior Masters Invitational13255,39219,0111113
SGF Golf Ranking Flickor7130,46110,42067
Svenska Juniortouren Div 1294,4475,17122
Svenska Juniortouren Div 2119,6419,64011
Svenska Juniortouren Elit Flickor9138,13129,32038

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
110202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43
264202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5276,92 %64,25
39202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84
410202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13
569202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2167,31 %27,06
67202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89
717202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81
860202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational03 23,8784,62 %20,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 13,64100,00 %13,64Lista
 4202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational11 19,56100,00 %19,56Lista
 6202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 17,01100,00 %17,01Lista
67202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89Lista
39202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84Lista
410202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13Lista
110202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43Lista
 11202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 109 10,92100,00 %10,92Lista
 14202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0115,25100,00 %5,25Lista
016202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 202 19,64100,00 %19,64Lista
717202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81Lista
 1820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational09 9,18100,00 %9,18Lista
019202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 19,54100,00 %19,54Lista
02220262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational05 18,57100,00 %18,57Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 11,61100,00 %11,61Lista
 25202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 12,89100,00 %12,89Lista
 25202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer15 6,52100,00 %6,52Lista
 2820261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor12 10,03100,00 %10,03Lista
 56202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor05 8,2492,31 %7,61Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit FlickorWD  88,46 % Lista
860202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational03 23,8784,62 %20,20Lista
 61202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 11,3682,69 %9,39Lista
062202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor10 14,3780,77 %11,61Lista
 63202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,9078,85 %6,23Lista
264202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5276,92 %64,25Lista
066202528Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 14,6773,08 %10,72Lista
067202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational06 17,8171,15 %12,67Lista
 67202527Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational04 7,9471,15 %5,65Lista
569202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2167,31 %27,06Lista
 73202521Slaget om Skåne Elit #2 - Sjöbo OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,6759,62 %5,17Lista
077202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 16,8751,92 %8,76Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor25 14,2451,92 %7,39Lista
 79202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer12 8,7048,08 %4,18Lista
080202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00821,4546,15 %9,90Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB