Emma Ralmark


Representerar:  Tomelilla Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-05-01

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 95
Totalt poäng: 287,77
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 43
Totalt poäng: 287,77
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Future Series Damer215,2210,54002
Junior Masters Invitational13255,39216,8811113
SGF Golf Ranking Flickor7130,46109,04067
Svenska Juniortouren Div 1294,4473,56122
Svenska Juniortouren Div 2119,6419,64011
Svenska Juniortouren Elit Flickor9138,13128,83038

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
111202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43
265202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5275,00 %62,64
310202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84
411202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13
570202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2165,38 %26,29
68202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89
718202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81
861202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational03 23,8782,69 %19,74

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 4202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 13,64100,00 %13,64Lista
 5202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational11 19,56100,00 %19,56Lista
 7202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 17,01100,00 %17,01Lista
68202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89Lista
310202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84Lista
111202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43Lista
411202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13Lista
 12202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 109 10,92100,00 %10,92Lista
 15202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0115,25100,00 %5,25Lista
017202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 202 19,64100,00 %19,64Lista
718202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81Lista
 1920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational09 9,18100,00 %9,18Lista
020202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 19,54100,00 %19,54Lista
02320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational05 18,57100,00 %18,57Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 11,61100,00 %11,61Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 12,89100,00 %12,89Lista
 26202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer15 6,52100,00 %6,52Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor12 10,03100,00 %10,03Lista
 57202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor05 8,2490,38 %7,45Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit FlickorWD  86,54 % Lista
861202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational03 23,8782,69 %19,74Lista
 62202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 11,3680,77 %9,18Lista
063202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor10 14,3778,85 %11,33Lista
 64202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,9076,92 %6,08Lista
265202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5275,00 %62,64Lista
067202528Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 14,6771,15 %10,44Lista
068202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational06 17,8169,23 %12,33Lista
 68202527Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational04 7,9469,23 %5,50Lista
570202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2165,38 %26,29Lista
 74202521Slaget om Skåne Elit #2 - Sjöbo OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,6757,69 %5,00Lista
078202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 16,8750,00 %8,44Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor25 14,2450,00 %7,12Lista
 80202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer12 8,7046,15 %4,02Lista
081202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00821,4544,23 %9,49Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB