Emma Ralmark


Representerar:  Tomelilla Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-05-01

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 95
Totalt poäng: 285,29
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 43
Totalt poäng: 285,29
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Future Series Damer215,2210,37002
Junior Masters Invitational13255,39214,7611113
SGF Golf Ranking Flickor7130,46107,67067
Svenska Juniortouren Div 1294,4471,95122
Svenska Juniortouren Div 2119,6419,64011
Svenska Juniortouren Elit Flickor9138,13128,33038

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
112202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43
266202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5273,08 %61,03
311202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84
412202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13
571202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2163,46 %25,52
69202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89
719202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81
818202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 202 19,64100,00 %19,64

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 5202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 13,64100,00 %13,64Lista
 6202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational11 19,56100,00 %19,56Lista
 8202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 17,01100,00 %17,01Lista
69202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational02 22,89100,00 %22,89Lista
311202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 37,84100,00 %37,84Lista
412202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor05 28,13100,00 %28,13Lista
112202632Ljunghusen OpenSWEJunior Masters Invitational01 69,43100,00 %69,43Lista
 13202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 109 10,92100,00 %10,92Lista
 16202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0115,25100,00 %5,25Lista
818202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 202 19,64100,00 %19,64Lista
719202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,81100,00 %20,81Lista
 2020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational09 9,18100,00 %9,18Lista
021202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 19,54100,00 %19,54Lista
02420262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational05 18,57100,00 %18,57Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 11,61100,00 %11,61Lista
 27202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 12,89100,00 %12,89Lista
 27202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer15 6,52100,00 %6,52Lista
 3020261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor12 10,03100,00 %10,03Lista
 58202538Slaget om Skåne Elit #7 - Österlen OpenSWESGF Golf Ranking Flickor05 8,2488,46 %7,29Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit FlickorWD  84,62 % Lista
062202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational03 23,8780,77 %19,28Lista
 63202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 11,3678,85 %8,96Lista
064202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor10 14,3776,92 %11,05Lista
 65202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational12 7,9075,00 %5,93Lista
266202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 101 83,5273,08 %61,03Lista
068202528Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 14,6769,23 %10,16Lista
069202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational06 17,8167,31 %11,99Lista
 69202527Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational04 7,9467,31 %5,34Lista
571202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor02 40,2163,46 %25,52Lista
 75202521Slaget om Skåne Elit #2 - Sjöbo OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,6755,77 %4,84Lista
079202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 16,8748,08 %8,11Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor25 14,2448,08 %6,85Lista
 81202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer12 8,7044,23 %3,85Lista
082202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00821,4542,31 %9,08Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB