Alwindra Wisell


Representerar:  Bro-Bålsta Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-11-07

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 123
Totalt poäng: 221,57
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 60
Totalt poäng: 221,57
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer19,669,66011
American College Golf Women218,1918,19022
Junior Masters Invitational7112,9088,03057
SGF Golf Ranking Flickor11205,49180,981911
Svenska Juniortouren Div 1370,2855,05033
Svenska Juniortouren Div 25111,7784,94355
Svenska Juniortouren Elit Flickor218,9115,99002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
110202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53
263202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4678,85 %39,79
322202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85
474202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9957,69 %24,23
558202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9188,46 %23,81
668202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7669,23 %23,37
761202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9782,69 %23,13
864202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 25,8476,92 %19,88

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202639Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women07212,23100,00 %12,23Lista
 4202638The Lady ClericoUSAAmerican College Golf Women0235,96100,00 %5,96Lista
110202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53Lista
 11202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 206 8,37100,00 %8,37Lista
 14202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
 14202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00719,59100,00 %19,59Lista
 15202627Stockholm WAGRSWESGF Golf Ranking Flickor06 9,51100,00 %9,51Lista
 16202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 17202625Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 15,72100,00 %15,72Lista
 20202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 204 8,66100,00 %8,66Lista
 21202621Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational05 16,90100,00 %16,90Lista
322202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,92100,00 %10,92Lista
 24202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational11 7,75100,00 %7,75Lista
 44202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer0099,66100,00 %9,66Lista
558202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9188,46 %23,81Lista
061202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,9582,69 %17,32Lista
761202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9782,69 %23,13Lista
 63202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 14,0978,85 %11,11Lista
263202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4678,85 %39,79Lista
864202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 25,8476,92 %19,88Lista
066202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00819,0073,08 %13,88Lista
 67202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor26 5,9271,15 %4,21Lista
668202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7669,23 %23,37Lista
070202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00226,4465,38 %17,29Lista
071202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 7,9963,46 %5,07Lista
 72202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor13 6,1761,54 %3,80Lista
474202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9957,69 %24,23Lista
 75202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 5,9155,77 %3,30Lista
076202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 17,3153,85 %9,32Lista
077202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Flickor10 6,5551,92 %3,40Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB