Alwindra Wisell


Representerar:  Bro-Bålsta Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-11-07

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 125
Totalt poäng: 220,04
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 64
Totalt poäng: 220,04
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer19,669,66011
American College Golf Women452,9952,99044
Junior Masters Invitational7112,9085,39057
SGF Golf Ranking Flickor11205,49176,971911
Svenska Juniortouren Div 1370,2852,68033
Svenska Juniortouren Div 25111,7781,29355
Svenska Juniortouren Elit Flickor218,9115,68002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
112202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53
265202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4675,00 %37,85
324202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85
43202641The University of Oklahoma IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women04225,31100,00 %25,31
560202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9184,62 %22,77
676202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9953,85 %22,61
770202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7665,38 %22,07
863202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9778,85 %22,05

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202642MSU/Payne Stewart MemorialUSAAmerican College Golf Women0239,49100,00 %9,49Lista
43202641The University of Oklahoma IntercollegiateUSAAmerican College Golf Women04225,31100,00 %25,31Lista
 5202639Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women07212,23100,00 %12,23Lista
 6202638The Lady ClericoUSAAmerican College Golf Women0235,96100,00 %5,96Lista
112202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53Lista
 13202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 206 8,37100,00 %8,37Lista
 16202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
016202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00719,59100,00 %19,59Lista
 17202627Stockholm WAGRSWESGF Golf Ranking Flickor06 9,51100,00 %9,51Lista
 18202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 19202625Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 15,72100,00 %15,72Lista
 22202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 204 8,66100,00 %8,66Lista
 23202621Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational05 16,90100,00 %16,90Lista
324202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,92100,00 %10,92Lista
 26202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational11 7,75100,00 %7,75Lista
 46202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer0099,66100,00 %9,66Lista
560202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9184,62 %22,77Lista
063202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,9578,85 %16,52Lista
863202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9778,85 %22,05Lista
 65202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 14,0975,00 %10,57Lista
265202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4675,00 %37,85Lista
066202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 25,8473,08 %18,88Lista
068202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00819,0069,23 %13,15Lista
 69202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor26 5,9267,31 %3,98Lista
770202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7665,38 %22,07Lista
072202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00226,4461,54 %16,27Lista
073202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 7,9959,62 %4,76Lista
 74202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor13 6,1757,69 %3,56Lista
676202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9953,85 %22,61Lista
 77202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 5,9151,92 %3,07Lista
078202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 17,3150,00 %8,66Lista
079202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Flickor10 6,5548,08 %3,15Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB