Alwindra Wisell


Representerar:  Bro-Bålsta Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-11-07

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 126
Totalt poäng: 217,80
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 63
Totalt poäng: 217,80
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer19,669,66011
American College Golf Women218,1918,19022
Junior Masters Invitational7112,9086,71057
SGF Golf Ranking Flickor11205,49178,981911
Svenska Juniortouren Div 1370,2853,86033
Svenska Juniortouren Div 25111,7783,12355
Svenska Juniortouren Elit Flickor218,9115,84002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
111202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53
264202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4676,92 %38,82
323202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85
475202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9955,77 %23,42
559202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9186,54 %23,29
669202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7667,31 %22,72
762202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9780,77 %22,59
815202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00719,59100,00 %19,59

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 4202639Schooner Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women07212,23100,00 %12,23Lista
 5202638The Lady ClericoUSAAmerican College Golf Women0235,96100,00 %5,96Lista
111202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor04 41,53100,00 %41,53Lista
 12202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 206 8,37100,00 %8,37Lista
 15202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 8,74100,00 %8,74Lista
815202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00719,59100,00 %19,59Lista
 16202627Stockholm WAGRSWESGF Golf Ranking Flickor06 9,51100,00 %9,51Lista
 17202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
 18202625Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 15,72100,00 %15,72Lista
 21202622Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 204 8,66100,00 %8,66Lista
 22202621Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational05 16,90100,00 %16,90Lista
323202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor04 25,85100,00 %25,85Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,92100,00 %10,92Lista
 25202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational11 7,75100,00 %7,75Lista
 45202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer0099,66100,00 %9,66Lista
559202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 26,9186,54 %23,29Lista
062202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor03 20,9580,77 %16,92Lista
762202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 102 27,9780,77 %22,59Lista
 64202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 14,0976,92 %10,84Lista
264202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 50,4676,92 %38,82Lista
065202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 25,8475,00 %19,38Lista
067202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00819,0071,15 %13,52Lista
 68202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor26 5,9269,23 %4,10Lista
669202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 103 33,7667,31 %22,72Lista
071202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00226,4463,46 %16,78Lista
072202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 7,9961,54 %4,92Lista
 73202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor13 6,1759,62 %3,68Lista
475202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 41,9955,77 %23,42Lista
 76202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational12 5,9153,85 %3,18Lista
077202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 17,3151,92 %8,99Lista
078202517SGDF Grand OpeningSWESGF Golf Ranking Flickor10 6,5550,00 %3,28Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB