Filip Fredriksson


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-09-16

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 179
Totalt poäng: 389,57
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 46
Totalt poäng: 389,57
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Cutter & Buck Tour7214,73213,25125
Junior Masters Invitational10217,27157,76149
SGF Golf Ranking Herrar346,0544,32003
SGF Golf Ranking Pojkar24,322,80002
Svenska Juniortouren Div 1330,4819,55013
Svenska Juniortouren Elit Pojkar1196,7685,100011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
125202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80
267202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6971,15 %82,32
33202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71
425202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99
514202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96
655202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5894,23 %24,10
712202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11
872202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3261,54 %15,58

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202641NGL Qualifying School FinalSWECutter & Buck Tour65 2,55100,00 %2,55Lista
33202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71Lista
 4202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking Herrar38 7,10100,00 %7,10Lista
 7202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 7,69100,00 %7,69Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 7,49100,00 %7,49Lista
712202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11Lista
 13202630Holtsmark OpenNORCutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
514202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96Lista
 16202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational12 5,59100,00 %5,59Lista
 17202626PGA ChampionshipSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
020202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 11,80100,00 %11,80Lista
 23202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 5,06100,00 %5,06Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 7,45100,00 %7,45Lista
425202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99Lista
125202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80Lista
026202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar28 10,01100,00 %10,01Lista
 54202541NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour90 0,0996,15 %0,09Lista
655202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5894,23 %24,10Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 5,2792,31 %4,86Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 1,8390,38 %1,65Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar51 2,5386,54 %2,19Lista
061202534Nora Open - Ligma TourSWESGF Golf Ranking Herrar18 9,9982,69 %8,26Lista
 62202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 142 1,7980,77 %1,45Lista
 64202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar55 1,6276,92 %1,25Lista
 65202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 122 3,3775,00 %2,53Lista
 66202529COBRA/PUMA JMISWEJunior Masters Invitational14 4,8873,08 %3,57Lista
267202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6971,15 %82,32Lista
 69202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 4,0567,31 %2,73Lista
 70202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational13 4,9865,38 %3,26Lista
872202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3261,54 %15,58Lista
 73202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational37 2,0359,62 %1,21Lista
 74202521Läckö Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar14 2,7057,69 %1,56Lista
075202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 10,3155,77 %5,75Lista
077202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 26,2051,92 %13,60Lista
078202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar33 10,0550,00 %5,03Lista
078202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 19,0250,00 %9,51Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB