Filip Fredriksson


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-09-16

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 180
Totalt poäng: 386,37
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 47
Totalt poäng: 386,37
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Cutter & Buck Tour7214,73212,76125
Junior Masters Invitational10217,27154,40149
SGF Golf Ranking Herrar346,0544,13003
SGF Golf Ranking Pojkar24,322,72002
Svenska Juniortouren Div 1330,4818,97013
Svenska Juniortouren Elit Pojkar1196,7684,490011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
126202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80
268202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6969,23 %80,09
34202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71
426202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99
515202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96
656202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5892,31 %23,61
713202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11
873202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3259,62 %15,09

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202641NGL Qualifying School FinalSWECutter & Buck Tour65 2,55100,00 %2,55Lista
34202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71Lista
 5202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking Herrar38 7,10100,00 %7,10Lista
 8202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 7,69100,00 %7,69Lista
 11202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 7,49100,00 %7,49Lista
713202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11Lista
 14202630Holtsmark OpenNORCutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
515202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96Lista
 17202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational12 5,59100,00 %5,59Lista
 18202626PGA ChampionshipSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
021202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 11,80100,00 %11,80Lista
 24202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 5,06100,00 %5,06Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 7,45100,00 %7,45Lista
426202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99Lista
126202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80Lista
027202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar28 10,01100,00 %10,01Lista
 55202541NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour90 0,0994,23 %0,08Lista
656202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5892,31 %23,61Lista
 57202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 5,2790,38 %4,76Lista
 58202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 1,8388,46 %1,62Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar51 2,5384,62 %2,14Lista
062202534Nora Open - Ligma TourSWESGF Golf Ranking Herrar18 9,9980,77 %8,07Lista
 63202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 142 1,7978,85 %1,41Lista
 65202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar55 1,6275,00 %1,22Lista
 66202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 122 3,3773,08 %2,46Lista
 67202529COBRA/PUMA JMISWEJunior Masters Invitational14 4,8871,15 %3,47Lista
268202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6969,23 %80,09Lista
 70202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 4,0565,38 %2,65Lista
 71202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational13 4,9863,46 %3,16Lista
873202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3259,62 %15,09Lista
 74202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational37 2,0357,69 %1,17Lista
 75202521Läckö Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar14 2,7055,77 %1,51Lista
076202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 10,3153,85 %5,55Lista
078202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 26,2050,00 %13,10Lista
079202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar33 10,0548,08 %4,83Lista
079202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 19,0248,08 %9,14Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB