Filip Fredriksson


Representerar:  Landeryds Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-09-16

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 178
Totalt poäng: 392,78
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 45
Totalt poäng: 392,78
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Cutter & Buck Tour7214,73213,74125
Junior Masters Invitational10217,27161,12149
SGF Golf Ranking Herrar346,0544,51003
SGF Golf Ranking Pojkar24,322,89002
Svenska Juniortouren Div 1330,4820,14013
Svenska Juniortouren Elit Pojkar1196,7685,720011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
124202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80
266202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6973,08 %84,54
32202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71
424202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99
513202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96
654202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5896,15 %24,60
711202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11
871202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3263,46 %16,07

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202641NGL Qualifying School FinalSWECutter & Buck Tour65 2,55100,00 %2,55Lista
32202640NGL Qualifying School 1 SWECutter & Buck Tour01 55,71100,00 %55,71Lista
 3202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking Herrar38 7,10100,00 %7,10Lista
 6202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 7,69100,00 %7,69Lista
 9202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 7,49100,00 %7,49Lista
711202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar17 20,11100,00 %20,11Lista
 12202630Holtsmark OpenNORCutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
513202629Lag-SM HerrarSWESGF Golf Ranking Herrar32 28,96100,00 %28,96Lista
 15202627JMI - Linköping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational12 5,59100,00 %5,59Lista
 16202626PGA ChampionshipSWECutter & Buck TourMC 0,00100,00 %0,00Lista
019202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 11,80100,00 %11,80Lista
 22202620Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational17 5,06100,00 %5,06Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 7,45100,00 %7,45Lista
424202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 31,99100,00 %31,99Lista
124202618Big Green Egg Blekinge OpenSWECutter & Buck Tour12 130,80100,00 %130,80Lista
025202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar28 10,01100,00 %10,01Lista
 53202541NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour90 0,0998,08 %0,09Lista
654202540NGL Qualifying School LanderydSWECutter & Buck Tour04 25,5896,15 %24,60Lista
 55202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar35 5,2794,23 %4,97Lista
 56202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 1,8392,31 %1,69Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar51 2,5388,46 %2,24Lista
060202534Nora Open - Ligma TourSWESGF Golf Ranking Herrar18 9,9984,62 %8,45Lista
 61202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 142 1,7982,69 %1,48Lista
 63202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Pojkar55 1,6278,85 %1,28Lista
 64202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 122 3,3776,92 %2,59Lista
 65202529COBRA/PUMA JMISWEJunior Masters Invitational14 4,8875,00 %3,66Lista
266202528JMI Täby Svea Leasing Junior OpenSWEJunior Masters Invitational001115,6973,08 %84,54Lista
 68202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar46 4,0569,23 %2,80Lista
 69202525Linköping Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational13 4,9867,31 %3,35Lista
871202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 103 25,3263,46 %16,07Lista
 72202522Vreta Ping Junior OpenSWEJunior Masters Invitational37 2,0361,54 %1,25Lista
 73202521Läckö Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Pojkar14 2,7059,62 %1,61Lista
074202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar16 10,3157,69 %5,95Lista
076202518JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational03 26,2053,85 %14,11Lista
077202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar33 10,0551,92 %5,22Lista
077202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 19,0251,92 %9,88Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB