Filippa Runge


Representerar:  Hinton Golf Club
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-08-20

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 98
Totalt poäng: 279,06
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 46
Totalt poäng: 279,06
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer5112,3638,38055
Damtouren Sverige10,000,00000
Junior Masters Invitational468,0643,59034
SGF Golf Ranking Flickor9256,63237,44369
Svenska Juniortouren Div 1115,6013,20011
Svenska Juniortouren Elit Flickor10146,21119,350410

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
129202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78
232202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75
326202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38
464202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6776,92 %22,05
513202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73
618202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09
782202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0142,31 %15,66
856202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7592,31 %13,62

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
513202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73Lista
 17202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
618202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09Lista
 2020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational12 6,61100,00 %6,61Lista
 21202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 2420262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational10 8,22100,00 %8,22Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 12,59100,00 %12,59Lista
326202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38Lista
129202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78Lista
 3020261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor13 8,98100,00 %8,98Lista
232202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75Lista
 53202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer0685,1098,08 %5,00Lista
856202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7592,31 %13,62Lista
 57202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 10,3990,38 %9,39Lista
060202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6084,62 %13,20Lista
062202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2280,77 %13,10Lista
063202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 16,9478,85 %13,36Lista
464202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6776,92 %22,05Lista
 66202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 7,9873,08 %5,83Lista
 69202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor14 10,9767,31 %7,38Lista
070202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8765,38 %11,03Lista
 71202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor39 11,6563,46 %7,39Lista
073202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 15,7859,62 %9,41Lista
 7520252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 12,5655,77 %7,00Lista
 76202520German Girls OpenGERAmatörtävling Damer0665,1353,85 %2,76Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 15,2448,08 %7,33Lista
 79202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0773,8948,08 %1,87Lista
782202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0142,31 %15,66Lista
 83202513Spring Swing omg 3SWESGF Golf Ranking Flickor03 7,8140,38 %3,15Lista
099202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00269,579,62 %6,69Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB