Filippa Runge


Representerar:  Hinton Golf Club
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-08-20

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 99
Totalt poäng: 282,15
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 46
Totalt poäng: 282,15
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer6114,6142,64066
Damtouren Sverige10,000,00000
Junior Masters Invitational468,0645,64034
SGF Golf Ranking Flickor9256,63239,66369
Svenska Juniortouren Div 1115,6013,80011
Svenska Juniortouren Elit Flickor10146,21122,550410

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
127202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78
230202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75
324202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38
462202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6780,77 %23,16
511202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73
616202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09
780202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0146,15 %17,08
854202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7596,15 %14,18

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
511202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73Lista
 15202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
616202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09Lista
 1820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational12 6,61100,00 %6,61Lista
 19202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 2220262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational10 8,22100,00 %8,22Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 12,59100,00 %12,59Lista
324202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38Lista
127202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78Lista
 2820261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor13 8,98100,00 %8,98Lista
230202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75Lista
 51202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer0685,10100,00 %5,10Lista
854202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7596,15 %14,18Lista
 55202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 10,3994,23 %9,79Lista
058202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6088,46 %13,80Lista
060202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2284,62 %13,72Lista
061202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 16,9482,69 %14,01Lista
462202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6780,77 %23,16Lista
 64202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 7,9876,92 %6,14Lista
 67202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor14 10,9771,15 %7,81Lista
068202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8769,23 %11,68Lista
 69202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor39 11,6567,31 %7,84Lista
071202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 15,7863,46 %10,01Lista
 7320252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 12,5659,62 %7,49Lista
 74202520German Girls OpenGERAmatörtävling Damer0665,1357,69 %2,96Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 15,2451,92 %7,91Lista
 77202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0773,8951,92 %2,02Lista
780202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0146,15 %17,08Lista
 81202513Spring Swing omg 3SWESGF Golf Ranking Flickor03 7,8144,23 %3,45Lista
097202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00269,5713,46 %9,37Lista
 103202443Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer0762,251,92 %0,04Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB