Filippa Runge


Representerar:  Hinton Golf Club
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-08-20

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 99
Totalt poäng: 280,60
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 46
Totalt poäng: 280,60
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer6114,6140,54066
Damtouren Sverige10,000,00000
Junior Masters Invitational468,0644,61034
SGF Golf Ranking Flickor9256,63238,55369
Svenska Juniortouren Div 1115,6013,50011
Svenska Juniortouren Elit Flickor10146,21120,950410

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
128202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78
231202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75
325202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38
463202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6778,85 %22,61
512202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73
617202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09
781202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0144,23 %16,37
855202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7594,23 %13,90

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
512202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 20,73100,00 %20,73Lista
 16202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren SverigeMC 0,00100,00 %0,00Lista
617202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09Lista
 1920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational12 6,61100,00 %6,61Lista
 20202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,60100,00 %12,60Lista
 2320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational10 8,22100,00 %8,22Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 12,59100,00 %12,59Lista
325202618Slaget om Skåne Elit #2 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor01 30,38100,00 %30,38Lista
128202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor01 127,78100,00 %127,78Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor13 8,98100,00 %8,98Lista
231202612Spring Swing omg 2 SGF Golf Ranking Flickor01 31,75100,00 %31,75Lista
 52202543Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer0685,10100,00 %5,10Lista
855202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor09 14,7594,23 %13,90Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 10,3992,31 %9,59Lista
059202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 106 15,6086,54 %13,50Lista
061202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2282,69 %13,41Lista
062202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 16,9480,77 %13,68Lista
463202532German International Youth TrophyGERAmatörtävling Damer00628,6778,85 %22,61Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 7,9875,00 %5,99Lista
 68202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor14 10,9769,23 %7,59Lista
069202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8767,31 %11,35Lista
 70202525ANNIKA InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor39 11,6565,38 %7,62Lista
072202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor11 15,7861,54 %9,71Lista
 7420252154 Junior Tour by Visit Trelleborg 3/7SWESGF Golf Ranking Flickor02 12,5657,69 %7,25Lista
 75202520German Girls OpenGERAmatörtävling Damer0665,1355,77 %2,86Lista
 78202517Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer0773,8950,00 %1,95Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor23 15,2450,00 %7,62Lista
781202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00537,0144,23 %16,37Lista
 82202513Spring Swing omg 3SWESGF Golf Ranking Flickor03 7,8142,31 %3,30Lista
098202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Damer00269,5711,54 %8,03Lista
 104202443Spanish International Stroke PlayESPAmatörtävling Damer0762,250,00 %0,00Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB