Lykke Olsson


Representerar:  Trummenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-12-04

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 97
Totalt poäng: 282,35
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 45
Totalt poäng: 282,35
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer14,144,14011
Junior Masters Invitational9126,3392,28089
SGF Golf Ranking Flickor7215,83207,93147
Svenska Juniortouren Div 1583,7074,53035
Svenska Juniortouren Div 2217,9113,26012
Svenska Juniortouren Elit Flickor549,0740,14004

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
117202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93
225202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11
316202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40
45202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35
512202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58
621202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50
764202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6876,92 %13,60
879202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7048,08 %11,88

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
45202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35Lista
 8202636Italian International Girls U18 ChampionshipITAAmatörtävling Damer0604,14100,00 %4,14Lista
 12202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor15 9,23100,00 %9,23Lista
512202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58Lista
 13202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,88100,00 %8,88Lista
316202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40Lista
117202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93Lista
 18202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
019202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,36100,00 %11,36Lista
 20202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
621202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50Lista
 24202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor11 8,21100,00 %8,21Lista
225202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11Lista
 26202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 8,04100,00 %8,04Lista
 57202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,9990,38 %6,32Lista
 60202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 116 5,4984,62 %4,65Lista
 63202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 213 2,9978,85 %2,36Lista
764202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6876,92 %13,60Lista
066202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 14,9273,08 %10,90Lista
 68202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational01310,8569,23 %7,51Lista
 69202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 9,9967,31 %6,72Lista
070202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0565,38 %11,80Lista
 71202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational05 10,8863,46 %6,90Lista
073202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 12,6259,62 %7,52Lista
 76202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 120 4,5053,85 %2,42Lista
078202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1450,00 %6,57Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 6,0848,08 %2,92Lista
879202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7048,08 %11,88Lista
08120251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1744,23 %6,27Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB