Lykke Olsson


Representerar:  Trummenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-12-04

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 98
Totalt poäng: 283,98
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 45
Totalt poäng: 283,98
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer14,144,14011
Junior Masters Invitational9126,3395,63089
SGF Golf Ranking Flickor7215,83208,47147
Svenska Juniortouren Div 1583,7075,61035
Svenska Juniortouren Div 2217,9113,95012
Svenska Juniortouren Elit Flickor549,0741,13004

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
115202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93
223202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11
314202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40
43202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35
510202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58
619202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50
762202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6880,77 %14,28
877202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7051,92 %12,83

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
43202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35Lista
 6202636Italian International Girls U18 ChampionshipITAAmatörtävling Damer0604,14100,00 %4,14Lista
 10202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor15 9,23100,00 %9,23Lista
510202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58Lista
 11202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,88100,00 %8,88Lista
314202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40Lista
115202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93Lista
 16202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
017202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,36100,00 %11,36Lista
 18202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
619202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50Lista
 22202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor11 8,21100,00 %8,21Lista
223202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11Lista
 24202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 8,04100,00 %8,04Lista
 55202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,9994,23 %6,59Lista
 58202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 116 5,4988,46 %4,86Lista
 61202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 213 2,9982,69 %2,47Lista
762202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6880,77 %14,28Lista
064202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 14,9276,92 %11,48Lista
 66202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational01310,8573,08 %7,93Lista
 67202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 9,9971,15 %7,11Lista
068202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0569,23 %12,50Lista
 69202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational05 10,8867,31 %7,32Lista
071202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 12,6263,46 %8,01Lista
 74202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 120 4,5057,69 %2,60Lista
076202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1453,85 %7,08Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 6,0851,92 %3,16Lista
877202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7051,92 %12,83Lista
07920251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1748,08 %6,81Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB