Lykke Olsson


Representerar:  Trummenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-12-04

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 97
Totalt poäng: 283,16
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 45
Totalt poäng: 283,16
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer14,144,14011
Junior Masters Invitational9126,3393,95089
SGF Golf Ranking Flickor7215,83208,20147
Svenska Juniortouren Div 1583,7075,07035
Svenska Juniortouren Div 2217,9113,61012
Svenska Juniortouren Elit Flickor549,0740,64004

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
116202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93
224202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11
315202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40
44202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35
511202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58
620202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50
763202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6878,85 %13,94
878202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7050,00 %12,35

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
44202639Hofgård Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 20,35100,00 %20,35Lista
 7202636Italian International Girls U18 ChampionshipITAAmatörtävling Damer0604,14100,00 %4,14Lista
 11202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor15 9,23100,00 %9,23Lista
511202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor12 16,58100,00 %16,58Lista
 12202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,88100,00 %8,88Lista
315202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational00622,40100,00 %22,40Lista
116202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor01 135,93100,00 %135,93Lista
 17202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,55100,00 %8,55Lista
018202625Slaget om Skåne Elit #3 by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,36100,00 %11,36Lista
 19202624Haninge JMISWEJunior Masters Invitational08 8,65100,00 %8,65Lista
620202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 14,50100,00 %14,50Lista
 23202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor11 8,21100,00 %8,21Lista
224202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 102 47,11100,00 %47,11Lista
 25202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational14 8,04100,00 %8,04Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,9992,31 %6,45Lista
 59202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 116 5,4986,54 %4,75Lista
 62202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 213 2,9980,77 %2,42Lista
763202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 17,6878,85 %13,94Lista
065202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 14,9275,00 %11,19Lista
 67202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational01310,8571,15 %7,72Lista
 68202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 9,9969,23 %6,92Lista
069202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 105 18,0567,31 %12,15Lista
 70202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational05 10,8865,38 %7,11Lista
072202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 12,6261,54 %7,77Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 120 4,5055,77 %2,51Lista
077202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1451,92 %6,82Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 6,0850,00 %3,04Lista
878202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational03 24,7050,00 %12,35Lista
08020251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 14,1746,15 %6,54Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB