Aurelia Tåge


Representerar:  Landskrona Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-11-25

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 203
Totalt poäng: 85,24
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 114
Totalt poäng: 85,24
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup112,4310,76011
Junior Masters Invitational979,6763,12048
SGF Golf Ranking Flickor751,3938,70017
Svenska Juniortouren Div 1432,7422,03014
Svenska Juniortouren Div 2328,3126,44033
Svenska Juniortouren Elit Flickor320,2117,25002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
11820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29
260202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2284,62 %13,72
311202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00
459202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4386,54 %10,76
575202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2955,77 %9,08
661202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7882,69 %8,91
774202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 107 15,2957,69 %8,82
817202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 9202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 6,21100,00 %6,21Lista
 10202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,39100,00 %8,39Lista
311202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00Lista
 15202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor32 4,75100,00 %4,75Lista
817202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65Lista
11820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29Lista
 2220262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters InvitationalWD  100,00 % Lista
 23202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 206 6,53100,00 %6,53Lista
 24202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational15 7,22100,00 %7,22Lista
055202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,9194,23 %8,40Lista
 58202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 118 4,9188,46 %4,34Lista
459202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4386,54 %10,76Lista
260202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2284,62 %13,72Lista
661202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7882,69 %8,91Lista
062202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,4580,77 %6,83Lista
 64202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 113 6,7776,92 %5,21Lista
066202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor05 9,2173,08 %6,73Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,6271,15 %5,42Lista
 69202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational10 5,3767,31 %3,61Lista
 71202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 120 5,7763,46 %3,66Lista
 73202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational16 6,4159,62 %3,82Lista
774202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 107 15,2957,69 %8,82Lista
575202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2955,77 %9,08Lista
07620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 6,0353,85 %3,25Lista
 77202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational14 5,2251,92 %2,71Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0951,92 %2,64Lista
079202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor18 6,9448,08 %3,34Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB