Aurelia Tåge


Representerar:  Landskrona Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-11-25

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 204
Totalt poäng: 83,88
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 115
Totalt poäng: 83,88
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup112,4310,52011
Junior Masters Invitational979,6762,16048
SGF Golf Ranking Flickor751,3937,97017
Svenska Juniortouren Div 1432,7421,40014
Svenska Juniortouren Div 2328,3126,24033
Svenska Juniortouren Elit Flickor320,2116,98002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
11920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29
261202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2282,69 %13,41
312202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00
460202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4384,62 %10,52
576202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2953,85 %8,77
662202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7880,77 %8,71
718202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65
875202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 107 15,2955,77 %8,53

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 6,21100,00 %6,21Lista
 11202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,39100,00 %8,39Lista
312202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00Lista
 16202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor32 4,75100,00 %4,75Lista
718202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65Lista
11920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29Lista
 2320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters InvitationalWD  100,00 % Lista
 24202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 206 6,53100,00 %6,53Lista
 25202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational15 7,22100,00 %7,22Lista
056202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,9192,31 %8,22Lista
 59202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 118 4,9186,54 %4,25Lista
460202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4384,62 %10,52Lista
261202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2282,69 %13,41Lista
662202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7880,77 %8,71Lista
063202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,4578,85 %6,66Lista
 65202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 113 6,7775,00 %5,08Lista
067202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor05 9,2171,15 %6,55Lista
068202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,6269,23 %5,28Lista
 70202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational10 5,3765,38 %3,51Lista
 72202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 120 5,7761,54 %3,55Lista
 74202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational16 6,4157,69 %3,70Lista
875202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 107 15,2955,77 %8,53Lista
576202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2953,85 %8,77Lista
07720251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 6,0351,92 %3,13Lista
 78202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational14 5,2250,00 %2,61Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0950,00 %2,55Lista
080202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor18 6,9446,15 %3,20Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB