Aurelia Tåge


Representerar:  Landskrona Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-11-25

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 205
Totalt poäng: 82,67
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 116
Totalt poäng: 82,67
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup112,4310,28011
Junior Masters Invitational979,6761,21048
SGF Golf Ranking Flickor751,3937,23017
Svenska Juniortouren Div 1432,7420,77014
Svenska Juniortouren Div 2328,3126,03033
Svenska Juniortouren Elit Flickor320,2116,71002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29
262202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2280,77 %13,10
313202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00
461202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4382,69 %10,28
519202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65
663202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7878,85 %8,50
777202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2951,92 %8,46
812202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,39100,00 %8,39

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 11202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 6,21100,00 %6,21Lista
812202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,39100,00 %8,39Lista
313202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 203 11,00100,00 %11,00Lista
 17202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor32 4,75100,00 %4,75Lista
519202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational13 8,65100,00 %8,65Lista
12020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational06 14,29100,00 %14,29Lista
 2420262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters InvitationalWD  100,00 % Lista
 25202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 206 6,53100,00 %6,53Lista
 26202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational15 7,22100,00 %7,22Lista
057202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,9190,38 %8,05Lista
 60202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 118 4,9184,62 %4,15Lista
461202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup03 12,4382,69 %10,28Lista
262202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational04 16,2280,77 %13,10Lista
663202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 10,7878,85 %8,50Lista
064202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor16 8,4576,92 %6,50Lista
 66202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 113 6,7773,08 %4,95Lista
068202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor05 9,2169,23 %6,38Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,6267,31 %5,13Lista
 71202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational10 5,3763,46 %3,41Lista
 73202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 120 5,7759,62 %3,44Lista
 75202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational16 6,4155,77 %3,57Lista
076202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 107 15,2953,85 %8,23Lista
777202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 16,2951,92 %8,46Lista
07820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor11 6,0350,00 %3,02Lista
 79202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational14 5,2248,08 %2,51Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0948,08 %2,45Lista
081202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor18 6,9444,23 %3,07Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB