Lilly Hedlund


Representerar:  Vasatorps Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-02-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 89
Totalt poäng: 343,19
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 39
Totalt poäng: 343,19
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer876,8373,01066
Junior Masters Invitational7211,60186,56167
SGF Golf Ranking Damer142,1442,14001
SGF Golf Ranking Flickor9163,49123,59169
Svenska Juniortouren Div 12117,9169,65122
Svenska Juniortouren Elit Flickor9172,25165,62049

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
11820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 76,05100,00 %76,05
274202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 101 89,8257,69 %51,82
327202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer03344,62100,00 %44,62
413202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer19 42,14100,00 %42,14
566202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor01 49,5973,08 %36,24
616202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 35,72100,00 %35,72
74202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational08 30,52100,00 %30,52
821202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 26,08100,00 %26,08

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor11 11,82100,00 %11,82Lista
 3202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,56100,00 %25,56Lista
74202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational08 30,52100,00 %30,52Lista
 6202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,05100,00 %25,05Lista
 9202633Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0861,28100,00 %1,28Lista
 10202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor09 18,51100,00 %18,51Lista
 11202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 13,82100,00 %13,82Lista
413202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer19 42,14100,00 %42,14Lista
 14202628European Girls Team ChampionshipSUIAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
616202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 35,72100,00 %35,72Lista
11820262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 76,05100,00 %76,05Lista
 19202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer05411,37100,00 %11,37Lista
821202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 26,08100,00 %26,08Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 18,80100,00 %18,80Lista
 24202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational07 14,13100,00 %14,13Lista
 26202616Helen Holm Scottish Womens Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0910,00100,00 %0,00Lista
327202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer03344,62100,00 %44,62Lista
 3520267International Ladies Octagonal MatchESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 54202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor17 8,2296,15 %7,90Lista
055202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 25,3194,23 %23,85Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,9688,46 %11,46Lista
 59202535Italian International Girls ChampionshipITAAmatörtävling Damer0507,2386,54 %6,26Lista
 61202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 7,0382,69 %5,81Lista
062202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor07 22,4280,77 %18,11Lista
 64202530European Young MastersFRAAmatörtävling Damer03412,3376,92 %9,48Lista
566202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor01 49,5973,08 %36,24Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor07 24,9271,15 %17,73Lista
 68202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 8,0069,23 %5,54Lista
069202525More is better - JMI Sofiedals GK FlickorSWEJunior Masters Invitational02 21,0167,31 %14,14Lista
071202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 105 28,0963,46 %17,83Lista
073202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 37,5859,62 %22,40Lista
274202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 101 89,8257,69 %51,82Lista
 7620251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor09 8,4353,85 %4,54Lista
 77202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational13 6,2351,92 %3,23Lista
 79202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor16 7,7948,08 %3,75Lista
082202512Spring Swing omg 2SWESGF Golf Ranking Flickor02 11,7942,31 %4,99Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB