Lilly Hedlund


Representerar:  Vasatorps Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-02-11

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 88
Totalt poäng: 337,83
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 39
Totalt poäng: 337,83
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer876,8372,26066
Junior Masters Invitational7211,60184,07167
SGF Golf Ranking Damer142,1442,14001
SGF Golf Ranking Flickor9163,49118,46169
Svenska Juniortouren Div 12117,9165,11122
Svenska Juniortouren Elit Flickor9172,25163,57049

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
12020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 76,05100,00 %76,05
276202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 101 89,8253,85 %48,36
329202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer03344,62100,00 %44,62
415202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer19 42,14100,00 %42,14
518202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 35,72100,00 %35,72
668202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor01 49,5969,23 %34,33
76202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational08 30,52100,00 %30,52
823202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 26,08100,00 %26,08

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 4202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor11 11,82100,00 %11,82Lista
 5202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,56100,00 %25,56Lista
76202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational08 30,52100,00 %30,52Lista
 8202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,05100,00 %25,05Lista
 11202633Girls Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0861,28100,00 %1,28Lista
 12202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor09 18,51100,00 %18,51Lista
 13202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 13,82100,00 %13,82Lista
415202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer19 42,14100,00 %42,14Lista
 16202628European Girls Team ChampionshipSUIAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
518202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 35,72100,00 %35,72Lista
12020262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational01 76,05100,00 %76,05Lista
 21202623German International Amateur Girls OpenGERAmatörtävling Damer05411,37100,00 %11,37Lista
823202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational04 26,08100,00 %26,08Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 18,80100,00 %18,80Lista
 26202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational07 14,13100,00 %14,13Lista
 28202616Helen Holm Scottish Womens Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0910,00100,00 %0,00Lista
329202615Internationaux de France U21 - Trophee EsmondFRAAmatörtävling Damer03344,62100,00 %44,62Lista
 3720267International Ladies Octagonal MatchESPAmatörtävling Damer0000,00100,00 %0,00Lista
 56202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor17 8,2292,31 %7,59Lista
057202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor08 25,3190,38 %22,88Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 12,9684,62 %10,97Lista
 61202535Italian International Girls ChampionshipITAAmatörtävling Damer0507,2382,69 %5,98Lista
 63202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor16 7,0378,85 %5,54Lista
064202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor07 22,4276,92 %17,25Lista
 66202530European Young MastersFRAAmatörtävling Damer03412,3373,08 %9,01Lista
668202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor01 49,5969,23 %34,33Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor07 24,9267,31 %16,77Lista
 70202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 8,0065,38 %5,23Lista
071202525More is better - JMI Sofiedals GK FlickorSWEJunior Masters Invitational02 21,0163,46 %13,33Lista
073202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 105 28,0959,62 %16,75Lista
075202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 37,5855,77 %20,96Lista
276202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 101 89,8253,85 %48,36Lista
 7820251854 Junior Tour by Visit Trelleborg 2/7SWESGF Golf Ranking Flickor09 8,4350,00 %4,22Lista
 79202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational13 6,2348,08 %3,00Lista
 81202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor16 7,7944,23 %3,45Lista
084202512Spring Swing omg 2SWESGF Golf Ranking Flickor02 11,7938,46 %4,53Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB