Ida Cederqvist


Representerar:  Båstad Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2010-12-01

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 55
Totalt poäng: 725,63
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 17
Totalt poäng: 725,63
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer4190,95190,95144
Bogeys & Birdies Junior Cup167,9567,95111
Junior Masters Invitational16615,26571,5851316
SGF Golf Ranking Flickor8153,61142,94058
Svenska Juniortouren Div 1541,6432,16025
Svenska Juniortouren Div 226,945,04012
Svenska Juniortouren Elit Flickor6211,94207,63055

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
15202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational01 199,98100,00 %199,98
214202629Molleaens Junior & Ynglinge CupDENAmatörtävling Damer001102,00100,00 %102,00
322202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 98,17100,00 %98,17
410202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 80,48100,00 %80,48
518202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational01 68,97100,00 %68,97
68202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup01 67,95100,00 %67,95
713202630European Young Masters (Girls)ESPAmatörtävling Damer01054,36100,00 %54,36
825202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational02 53,72100,00 %53,72

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 4202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 30,99100,00 %30,99Lista
15202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational01 199,98100,00 %199,98Lista
 7202636Italian International Girls U18 ChampionshipITAAmatörtävling Damer02818,88100,00 %18,88Lista
68202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup01 67,95100,00 %67,95Lista
 9202634English Girls Under 16 Open Amateur Stroke Play ChampionshipENGAmatörtävling Damer01915,71100,00 %15,71Lista
410202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor02 80,48100,00 %80,48Lista
012202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 50,83100,00 %50,83Lista
713202630European Young Masters (Girls)ESPAmatörtävling Damer01054,36100,00 %54,36Lista
214202629Molleaens Junior & Ynglinge CupDENAmatörtävling Damer001102,00100,00 %102,00Lista
 15202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor08 14,08100,00 %14,08Lista
 17202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 17,09100,00 %17,09Lista
518202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational01 68,97100,00 %68,97Lista
 1920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational07 12,48100,00 %12,48Lista
 20202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 23,92100,00 %23,92Lista
322202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 98,17100,00 %98,17Lista
02320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational03 27,03100,00 %27,03Lista
 24202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 110 11,42100,00 %11,42Lista
825202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational02 53,72100,00 %53,72Lista
025202618JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational01 33,65100,00 %33,65Lista
028202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Flickor10 12,11100,00 %12,11Lista
055202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor03 41,8894,23 %39,46Lista
056202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor02 27,7892,31 %25,64Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational20 7,8790,38 %7,11Lista
 59202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 113 7,3586,54 %6,36Lista
 61202534Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational12 5,6882,69 %4,70Lista
 62202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 214 2,7480,77 %2,21Lista
 63202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational09 9,6178,85 %7,58Lista
 64202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational20 4,4876,92 %3,45Lista
 65202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 118 4,6675,00 %3,50Lista
 67202528Slaget om Skåne Elit #4 - Bokskogen matchplay SWESGF Golf Ranking Flickor16 3,0371,15 %2,16Lista
068202527Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational01 29,2069,23 %20,22Lista
 69202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 209 4,2067,31 %2,83Lista
 70202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Flickor17 3,8565,38 %2,52Lista
072202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 110 12,5761,54 %7,74Lista
074202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 15,9857,69 %9,22Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 116 5,6455,77 %3,15Lista
076202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational07 25,3853,85 %13,67Lista
 77202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational09 6,1951,92 %3,21Lista
078202517Norberg OpenSWEJunior Masters Invitational05 16,8750,00 %8,44Lista
078202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 8,6350,00 %4,32Lista
080202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor17 7,2746,15 %3,36Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB