Resultatlista Skandia Tour Regional #2 - Gteborg

r Bana Land Tour
2011 Gullbringa G&CC SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
21 29/5 69 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
20,05 15,81


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Michaela Finn Vasatorps Golfklubb SWE 84-83 167 +29 0 0,00 15,81 15,81
2 Isabella Rahm (am) Kungsbacka Golfklubb SWE 83-84 167 +29 0 0,00 9,51 9,51
3 Malin Holm (am) Albatross Golfklubb SWE 86-83 169 +31 0 0,00 5,48 5,48
4 Madeleine Holm (am) Albatross Golfklubb SWE 89-82 171 +33 0 0,00 4,09 4,09
4 Antonia Starzmann (am) Vallda Golf & Country Club SWE 85-86 171 +33 0 0,00 4,09 4,09
6 Anna Wiklund (am) Tjrns Golfklubb SWE 91-84 175 +37 0 0,00 2,80 2,80
6 Nathalie Johannesson (am) Bredareds Golfklubb SWE 89-86 175 +37 0 0,00 2,80 2,80
8 Beatrice Wallin (am) Hills Golfklubb SWE 91-85 176 +38 0 0,00
8 Ellen Lidholm (am) Ekholmsns Golf SWE 90-86 176 +38 0 0,00 2,18 2,18
10 Isabella Nyman (am) ijared Golfklubb SWE 91-88 179 +41 0 0,00 1,67 1,67
10 Madeleine Ottosson (am) Sr Golf Club SWE 90-89 179 +41 0 0,00 1,67 1,67
12 Eleonor Skoog (am) Sollentuna Golfklubb SWE 96-84 180 +42 0 0,00 1,38 1,38
13 Emma Strid Delsj Golfklubb SWE 96-89 185 +47 0 0,00 1,18 1,18
13 Sofia Andrasson (am) ijared Golfklubb SWE 93-92 185 +47 0 0,00 1,18 1,18
15 Josefin Dahlgren (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 96-92 188 +50 0 0,00 0,98 0,98
15 Charlotta berg (am) Lerjedalens Golfklubb SWE 94-94 188 +50 0 0,00 0,98 0,98
17 Andrea Clausen Lind (am) Torslanda Golfklubb SWE 97-98 195 +57 0 0,00 0,89 0,89
18 Alexandra Muhl (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 99-101 200 +62 0 0,00 0,85 0,85
19 Vilma Strand (am) Ekholmsns Golf SWE 103-101 204 +66 0 0,00 0,80 0,80

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Oscar Nilsson (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 73-76 149 +11 0 0,00 20,05 20,05
2 Fredrik Nilhn Delsj Golfklubb SWE 75-76 151 +13 0 0,00 10,52 10,52
2 Martin Jacobsson (am) Cloud Golf Club SWE 72-79 151 +13 0 0,00 10,52 10,52
4 Rickard Berle (am) Partille Golfklubb SWE 77-75 152 +14 0 0,00 5,94 5,94
4 Christoffer Henrikson (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 76-76 152 +14 0 0,00 5,94 5,94
6 Felix Norderhaug Kungsbacka Golfklubb SWE 80-73 153 +15 0 0,00 4,18 4,18
6 Jonas Gustafson (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 77-76 153 +15 0 0,00 4,18 4,18
8 Daniel Sjblom (am) Bors Golfklubb SWE 77-77 154 +16 0 0,00 3,47 3,47
9 Oscar Evertsson (am) ijared Golfklubb SWE 78-78 156 +18 0 0,00 3,08 3,08
10 Benjamin Hermansson (am) Lysegrdens Golfklubb SWE 79-78 157 +19 0 0,00 2,70 2,70
11 Carl Palm (am) Ekholmsns Golf SWE 81-77 158 +20 0 0,00 2,01 2,01
11 Ludvig Hansson (am) Delsj Golfklubb SWE 81-77 158 +20 0 0,00 2,01 2,01
11 Ted Jutus (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 81-77 158 +20 0 0,00 2,01 2,01
11 Anton Eklund (am) Cloud Golf Club SWE 77-81 158 +20 0 0,00 2,01 2,01
15 Victor Lebeck (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 82-77 159 +21 0 0,00 1,55 1,55
16 Per Ohlsson (am) Lysegrdens Golfklubb SWE 81-79 160 +22 0 0,00 1,46 1,46
17 Kevin Bengtsson ijared Golfklubb SWE 86-75 161 +23 0 0,00 1,33 1,33
17 Jacob Bckehorn Bozic (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 85-76 161 +23 0 0,00 1,33 1,33
19 Patrik gren (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 83-79 162 +24 0 0,00 1,23 1,23
20 Erik Hermansson (am) Delsj Golfklubb SWE 83-80 163 +25 0 0,00 1,17 1,17
21 Philip Norinder (am) Albatross Golfklubb SWE 84-80 164 +26 0 0,00 1,07 1,07
21 Axel Eek-Hassring Kungsbacka Golfklubb SWE 83-81 164 +26 0 0,00 1,07 1,07
23 Carl Bramer (am) Kungsbacka Golfklubb SWE 85-80 165 +27 0 0,00 0,94 0,94
23 Viktor Barn (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 84-81 165 +27 0 0,00 0,94 0,94
23 Oscar Karlsson Tjrns Golfklubb SWE 81-84 165 +27 0 0,00 0,94 0,94
26 Hugo Schle (am) Byxelkroks Golfklubb SWE 86-80 166 +28 0 0,00 0,87 0,87
26 Emil Jonsson (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 84-82 166 +28 0 0,00 0,87 0,87
28 Pontus Emanuelsson (am) Sr Golf Club SWE 86-82 168 +30 0 0,00 0,83 0,83
28 Rasmus Karlsson Lidkpings Golfklubb SWE 81-87 168 +30 0 0,00 0,83 0,83
30 Fredrik Lidemyr (am) Grpps Golfklubb SWE 85-84 169 +31 0 0,00 0,78 0,78
30 Niklas Andersson (am) Cloud Golf Club SWE 85-84 169 +31 0 0,00 0,78 0,78
32 Simon Bengtsson (am) Marks Golfklubb SWE 83-89 172 +34 0 0,00 0,75 0,75
33 Tim Lundqvist (am) Ekholmsns Golf SWE 89-86 175 +37 0 0,00 0,68 0,68
33 Ludwig Torstenfelt (am) Mariestads Golfklubb SWE 88-87 175 +37 0 0,00 0,68 0,68
33 Daniel Wallin Johansson (am) Alingss Golfklubb SWE 87-88 175 +37 0 0,00 0,68 0,68
33 David Sterner (am) Chalmers Golfklubb SWE 86-89 175 +37 0 0,00 0,68 0,68
33 David Olsson Delsj Golfklubb SWE 84-91 175 +37 0 0,00 0,68 0,68
38 Andr Svensson (am) Sparren Golfklubb SWE 85-91 176 +38 0 0,00 0,60 0,60
38 Felix Millqvist (am) Lck Golfklubb SWE 85-91 176 +38 0 0,00 0,60 0,60
40 Carl Taengh Chalmers Golfklubb SWE 91-86 177 +39 0 0,00 0,51 0,51
40 Erik Johansson (am) Laholms Golfklubb SWE 90-87 177 +39 0 0,00 0,51 0,51
40 Mathias Birgersson (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 90-87 177 +39 0 0,00 0,51 0,51
40 Kristoffer Andersson (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 86-91 177 +39 0 0,00 0,51 0,51
44 Hampus Johansson (am) Hills Golf & Sports Club SWE 92-95 187 +49 0 0,00 0,45 0,45
45 Anton Maxn (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 101-95 196 +58 0 0,00 0,43 0,43
46 Teo Aspenrot (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 93-104 197 +59 0 0,00 0,41 0,41
DQ Max Collberg (am) Hkenss Golfklubb SWE 0 0 0,00
RTD Kevin Svensson (am) Vallda Golf & Country Club SWE 0 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB