Resultatlista Skandia Tour Regional #3 Stockholm Sdra

r Bana Land Tour
2014 Wermd Golf & Country Club SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
24 14/6 71 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
18,45 11,80


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Nellie Berglund (am) Wsby Golfklubb SWE 82-81 163 +21 0 0,00 11,80 11,80
2 Ebba Wernered (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 82-82 164 +22 0 0,00 6,95 6,95
3 Alva Nordin (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 86-86 172 +30 0 0,00 3,57 3,57
3 Linn Wiberg Liding Golfklubb SWE 85-87 172 +30 0 0,00 3,57 3,57
5 Louise Kemmler (am) Ekerum Golfklubb SWE 90-86 176 +34 0 0,00 2,42 2,42
5 Vendela From (am) Liding Golfklubb SWE 85-91 176 +34 0 0,00 2,42 2,42
7 Emma Berlin (am) GDF-Introduktionskort Stockhol SWE 90-87 177 +35 0 0,00 1,86 1,86
8 Linn Bergman (am) Wsby Golfklubb SWE 92-91 183 +41 0 0,00 1,65 1,65
9 Nellie Brandin (am) Haninge Golfklubb SWE 93-94 187 +45 0 0,00 1,46 1,46
10 Thyra Larsson (am) Skellefte Golfklubb SWE 96-92 188 +46 0 0,00 1,28 1,28
11 Emily Sundberg (am) Arboga Golfklubb SWE 93-98 191 +49 0 0,00 1,10 1,10
12 Alice Green (am) Ekholmsns Golf SWE 99-96 195 +53 0 0,00 0,98 0,98

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Felix Salomonsson (am) Rya Golfklubb SWE 81-68 149 +7 0 0,00 18,45 18,45
2 Alexander Sjlander (am) Nynshamns Golfklubb SWE 77-74 151 +9 0 0,00 12,22 12,22
3 Marcus Svensson Dahlin Wermd Golf & Country Club SWE 78-74 152 +10 0 0,00 6,24 6,24
3 Emil Mrtensson (am) Ekerum Golfklubb SWE 73-79 152 +10 0 0,00 6,24 6,24
3 Tobias Tisell (am) Haverdals Golfklubb SWE 75-77 152 +10 0 0,00 6,24 6,24
6 Gabriel Morin (am) Nacka Golfklubb SWE 81-74 155 +13 0 0,00 3,96 3,96
6 Ludvig Johansson (am) Djursholms Golfklubb SWE 79-76 155 +13 0 0,00 3,96 3,96
8 John Eriksson Lexander (am) gesta Golfklubb SWE 83-73 156 +14 0 0,00 3,30 3,30
9 Wilmer Hkanson (am) Landeryds Golfklubb SWE 78-79 157 +15 0 0,00 2,92 2,92
10 Jonathan Ljunggren (am) Sparren Golfklubb SWE 85-73 158 +16 0 0,00 2,40 2,40
10 Niclas Forssten (am) Chalmers Golfklubb SWE 79-79 158 +16 0 0,00 2,40 2,40
12 Tom Eriksson (am) S:t Arild Golfklubb SWE 79-80 159 +17 0 0,00 1,99 1,99
13 Lukas Landahl (am) Djurgrdens IF Golffrening SWE 78-82 160 +18 0 0,00 1,57 1,57
13 Casper Carlson (am) Ringens Golfklubb SWE 81-79 160 +18 0 0,00 1,57 1,57
13 Viktor Lfwensporre (am) Wermd Golf & Country Club SWE 82-78 160 +18 0 0,00 1,57 1,57
13 Axel Nordborg (am) Liding Golfklubb SWE 83-77 160 +18 0 0,00 1,57 1,57
17 Lukas Kvaavik (am) Wermd Golf & Country Club SWE 80-81 161 +19 0 0,00 1,27 1,27
17 Vicktor Kihlberg (am) Cloud Golf Club SWE 86-75 161 +19 0 0,00 1,27 1,27
19 Emil Lundstrm (am) Flens Golfklubb SWE 83-79 162 +20 0 0,00 1,17 1,17
20 Robin Ljunggren (am) Haninge Golfklubb SWE 83-80 163 +21 0 0,00 1,06 1,06
20 Viktor Lindgren (am) Djurgrdens IF Golffrening SWE 82-81 163 +21 0 0,00 1,06 1,06
20 Joshua Walcott (am) Sollentuna Golfklubb SWE 84-79 163 +21 0 0,00 1,06 1,06
23 Hampus Wijkstrm (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 84-80 164 +22 0 0,00 0,92 0,92
23 Fredrik Wahlstedt (am) Haninge Golfklubb SWE 86-78 164 +22 0 0,00 0,92 0,92
25 Fabian Boberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 84-81 165 +23 0 0,00 0,85 0,85
25 Robin Bojar (am) Arboga Golfklubb SWE 85-80 165 +23 0 0,00 0,85 0,85
27 Henrik Mrtensson (am) sterkers Golfklubb SWE 85-81 166 +24 0 0,00 0,79 0,79
27 Johan Axelsson Lindskog (am) Haninge Golfklubb SWE 86-80 166 +24 0 0,00 0,79 0,79
27 Carl Friberg (am) Ingar Golfklubb SWE 81-85 166 +24 0 0,00 0,79 0,79
30 Andreas Wirth (am) Sollentuna Golfklubb SWE 87-80 167 +25 0 0,00 0,73 0,73
30 Johan Rosn (am) Troxhammar Golfklubb SWE 91-76 167 +25 0 0,00 0,73 0,73
30 Marcus Alkelw (am) Salems Golfklubb SWE 82-85 167 +25 0 0,00 0,73 0,73
33 Erik Harrysson (am) Liding Golfklubb SWE 86-82 168 +26 0 0,00 0,67 0,67
33 Michael Alkelw (am) Salems Golfklubb SWE 84-84 168 +26 0 0,00 0,67 0,67
35 Gustav Bjrnsson (am) Troxhammar Golfklubb SWE 87-82 169 +27 0 0,00 0,62 0,62
35 Edvin Landvik (am) Djursholms Golfklubb SWE 88-81 169 +27 0 0,00 0,62 0,62
35 Aindrias Risberg (am) Djursholms Golfklubb SWE 91-78 169 +27 0 0,00 0,62 0,62
38 Jacob Brantefelt (am) Troxhammar Golfklubb SWE 85-86 171 +29 0 0,00 0,56 0,56
38 Frans Axelsson (am) Wermd Golf & Country Club SWE 86-85 171 +29 0 0,00 0,56 0,56
40 Alexander Hgglund (am) Ingar Golfklubb SWE 90-82 172 +30 0 0,00 0,51 0,51
41 Victor Harder (am) Wermd Golf & Country Club SWE 90-83 173 +31 0 0,00 0,48 0,48
41 Filip Tvinghagen (am) ngs Golfklubb SWE 89-84 173 +31 0 0,00 0,48 0,48
43 Marcus Jonsson gesta Golfklubb SWE 92-82 174 +32 0 0,00 0,44 0,44
44 Alfred Sehlstedt (am) Skellefte Golfklubb SWE 86-89 175 +33 0 0,00 0,41 0,41
44 Ludvig Eriksson (am) Stockholms Golfklubb SWE 91-84 175 +33 0 0,00 0,41 0,41
46 Karl Rosn (am) Troxhammar Golfklubb SWE 91-86 177 +35 0 0,00 0,38 0,38
47 August Brunnster (am) Djursholms Golfklubb SWE 93-88 181 +39 0 0,00 0,36 0,36
48 Alexander Henning (am) Slite Golfklubb SWE 92-92 184 +42 0 0,00 0,33 0,33
48 Emil Leche (am) Djurgrdens IF Golffrening SWE 90-94 184 +42 0 0,00 0,33 0,33
50 Acke Arbestl (am) gesta Golfklubb SWE 94-91 185 +43 0 0,00 0,31 0,31
51 Daniel Landberg (am) Cloud Golf Club SWE 95-91 186 +44 0 0,00 0,30 0,30
RTD Philip Sjdin (am) Vidbyns Golf SWE 0 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB