Resultatlista Skandia Tour Regional omg 1 Skne Pojkar

r Bana Land Tour
2016 Trelleborgs GK SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
19 15/5 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
19,60 0,00


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Ludvig Eriksson (am) Bstad Golfklubb SWE 76-71 147 +3 0 0,00 19,60 19,60
2 Hjalmar Karlsson (am) Trelleborgs Golfklubb SWE 72-79 151 +7 0 0,00 13,42 13,42
3 Hampus Ridderfelt (am) Hinton Golf Club SWE 76-77 153 +9 0 0,00 8,43 8,43
4 Philip Andersson (am) Sjbo Golfklubb SWE 74-81 155 +11 0 0,00 5,80 5,80
4 Jacob Granmark (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 77-78 155 +11 0 0,00 5,80 5,80
4 Max kesson (am) Sparren Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 5,80 5,80
7 Joakim Weikel (am) Sdersens Golfklubb SWE 77-79 156 +12 0 0,00 4,21 4,21
8 Viktor Kulle (am) Hinton Golf Club SWE 77-80 157 +13 0 0,00 3,75 3,75
9 Linus Jnsson (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 3,13 3,13
9 Joar stberg (am) Vasatorps Golfklubb SWE 78-80 158 +14 0 0,00 3,13 3,13
11 Lucas Andersson (am) Sjbo Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 2,08 2,08
11 Jesper Gullstrand (am) Vellinge Golfklubb SWE 82-77 159 +15 0 0,00 2,08 2,08
11 Jonathan Friman (am) Bstad Golfklubb SWE 77-82 159 +15 0 0,00 2,08 2,08
11 Malkolm Sten (am) SGF Juniortvlingar SWE 82-77 159 +15 0 0,00 2,08 2,08
11 Pontus Persson (am) Trelleborgs Golfklubb SWE 83-76 159 +15 0 0,00 2,08 2,08
16 Linus bom (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 84-76 160 +16 0 0,00 1,59 1,59
17 Axel Wollard (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 81-80 161 +17 0 0,00 1,42 1,42
17 Theodor Ahrenius (am) Kalmar Golfklubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 1,42 1,42
17 Emil Larsson (am) Vasatorps Golfklubb SWE 87-74 161 +17 0 0,00 1,42 1,42
20 Simon Sandquist (am) Romelesens Golfklubb SWE 79-83 162 +18 0 0,00 1,19 1,19
20 Anton Ekstrand Sjbo Golfklubb SWE 84-78 162 +18 0 0,00 1,19 1,19
20 Edvin Jerlebo (am) Barsebck Golf & Country Club SWE 83-79 162 +18 0 0,00 1,19 1,19
20 Gustaf Nilsson (am) Romelesens Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 1,19 1,19
24 Nils Lundberg (am) Vellinge Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 1,01 1,01
24 Niclas Carlsson (am) stra Ginge Golfklubb SWE 81-82 163 +19 0 0,00 1,01 1,01
26 Sebastian Bengtsson (am) Vasatorps Golfklubb SWE 78-86 164 +20 0 0,00 0,96 0,96
27 Daniel Jnsson (am) Happy Golfers SWE 87-78 165 +21 0 0,00 0,92 0,92
27 Oliwer Persson Toiminen (am) Sdersens Golfklubb SWE 84-81 165 +21 0 0,00 0,92 0,92
29 Adam Franzn (am) Laholms Golfklubb SWE 83-83 166 +22 0 0,00 0,85 0,85
29 Simon Dahlberg (am) Eslvs Golfklubb SWE 86-80 166 +22 0 0,00 0,85 0,85
29 Carlo Jr Rhodin (am) Hinton Golf Club SWE 86-80 166 +22 0 0,00 0,85 0,85
32 Andreas Lundberg (am) S:t Arild Golfklubb SWE 85-82 167 +23 0 0,00 0,75 0,75
32 Hugo Jagaeus (am) S:t Arild Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 0,75 0,75
32 Viktor Lfwensporre (am) Wermd Golf & Country Club SWE 81-86 167 +23 0 0,00 0,75 0,75
32 Carl Hrdin (am) Barsebck Golf & Country Club SWE 81-86 167 +23 0 0,00 0,75 0,75
36 Andreas Gustafsson Winkle (am) Bokskogens Golfklubb SWE 85-83 168 +24 0 0,00 0,68 0,68
37 Jan Rosengren (am) Flommens Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 0,66 0,66
38 Oscar Lindstrm (am) Araslvs Golfklubb SWE 85-85 170 +26 0 0,00 0,59 0,59
38 Eric Silfverschild (am) Bokskogens Golfklubb SWE 89-81 170 +26 0 0,00 0,59 0,59
38 Anton Kvant (am) Araslvs Golfklubb SWE 88-82 170 +26 0 0,00 0,59 0,59
41 Filip Ldicke (am) Eslvs Golfklubb SWE 85-86 171 +27 0 0,00 0,53 0,53
42 Isak Frykman (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 79-93 172 +28 0 0,00 0,49 0,49
42 Jonnie Johansson (am) Abbeks Golfklubb SWE 89-83 172 +28 0 0,00 0,49 0,49
44 Otto Wrams (am) Kristianstads Golfklubb i hus SWE 91-82 173 +29 0 0,00 0,46 0,46
45 Albin Ekvall (am) Vasatorps Golfklubb SWE 85-89 174 +30 0 0,00 0,41 0,41
45 Oskar Gudmundsson (am) S:t Arild Golfklubb SWE 84-90 174 +30 0 0,00 0,41 0,41
45 Anton Seeger (am) Bokskogens Golfklubb SWE 91-83 174 +30 0 0,00 0,41 0,41
48 Jonathan Oldn (am) GDF-Introduktionskort Skne SWE 88-88 176 +32 0 0,00 0,37 0,37
49 Nils Cato (am) Flommens Golfklubb SWE 86-91 177 +33 0 0,00 0,34 0,34
49 Johan Behmer (am) Rya Golfklubb SWE 89-88 177 +33 0 0,00 0,34 0,34
51 David Sandquist (am) Romelesens Golfklubb SWE 87-91 178 +34 0 0,00 0,31 0,31
51 Alexander Lundberg (am) S:t Arild Golfklubb SWE 91-87 178 +34 0 0,00 0,31 0,31
53 Lukas Bentzen (am) Eslvs Golfklubb SWE 87-92 179 +35 0 0,00 0,30 0,30
54 Marcus Jnsson (am) Romelesens Golfklubb SWE 90-90 180 +36 0 0,00 0,28 0,28
55 Carl Stenblom (am) Barsebck Golf & Country Club SWE 93-89 182 +38 0 0,00 0,27 0,27
56 Lucas Blomqvist (am) S:t Arild Golfklubb SWE 94-89 183 +39 0 0,00 0,25 0,25
56 Emil Gedenryd (am) Kristianstads Golfklubb i hus SWE 92-91 183 +39 0 0,00 0,25 0,25
58 Wilhelm Aare (am) Trelleborgs Golfklubb SWE 98-86 184 +40 0 0,00 0,23 0,23
59 Aydin Akbarzadeh (am) Malm Burlv Golfklubb SWE 94-92 186 +42 0 0,00 0,22 0,22
60 Rasmus Malmborg (am) S:t Arild Golfklubb SWE 100-89 189 +45 0 0,00 0,21 0,21

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB