Resultatlista Skandia Tour Regional omg 3 Norr & Vsterbotten

r Bana Land Tour
2016 Bodens GK SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
26 3/7 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
8,65 7,40


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Emma Hermansson (am) Ume Golfklubb SWE 83-79 162 +18 0 0,00 7,40 7,40
2 Evelina Gulliksson Veckefjrdens Golf Club SWE 79-86 165 +21 0 0,00 4,32 4,32
3 Elin Eriksson (am) Veckefjrdens Golf Club SWE 84-83 167 +23 0 0,00 2,44 2,44
4 Elvira Abrahamsson (am) Storsjbygdens Golfklubb SWE 86-82 168 +24 0 0,00 1,82 1,82
4 Sanna Lundmark (am) Skellefte Golfklubb SWE 85-83 168 +24 0 0,00 1,82 1,82
6 Wilma Lillieskld (am) Ume Golfklubb SWE 86-92 178 +34 0 0,00 1,31 1,31
7 Ellen Bostrm (am) Ume Golfklubb SWE 94-92 186 +42 0 0,00 1,14 1,14
8 Wilma Sundstrm (am) Bodens Golfklubb SWE 95-96 191 +47 0 0,00 1,01 1,01
9 Johanna Rantala (am) rnskldsviks Golfklubb Puttom SWE 101-104 205 +61 0 0,00 0,90 0,90

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Bobby Degerman (am) Skellefte Golfklubb SWE 72-76 148 +4 0 0,00 8,65 8,65
2 Johan Kjellin rnskldsviks Golfklubb Puttom SWE 75-74 149 +5 0 0,00 5,28 5,28
3 Edvin Henriksson (am) Pite Golfklubb SWE 75-78 153 +9 0 0,00 3,07 3,07
4 Filip Norman (am) Ume Golfklubb SWE 78-79 157 +13 0 0,00 2,48 2,48
5 August Gidlund (am) Kiruna Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 2,11 2,11
6 Filip Sundkvist (am) Bodens Golfklubb SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,68 1,68
7 Carl Skinner (am) sterkers Golfklubb SWE 83-82 165 +21 0 0,00 1,39 1,39
7 Anton Bergman (am) Pite Golfklubb SWE 84-81 165 +21 0 0,00 1,39 1,39
9 Christoffer Strm (am) Ume Golfklubb SWE 86-80 166 +22 0 0,00 1,15 1,15
10 Simon Nygren (am) Skellefte Golfklubb SWE 79-88 167 +23 0 0,00 1,01 1,01
11 Frans Senbom Berglund (am) Bodens Golfklubb SWE 83-85 168 +24 0 0,00 0,82 0,82
11 Jakob Fjellstrm (am) Bodens Golfklubb SWE 83-85 168 +24 0 0,00 0,82 0,82
13 Johan Norman (am) Ume Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 0,70 0,70
14 Philip Rothoff (am) Bodens Golfklubb SWE 88-85 173 +29 0 0,00 0,60 0,60
14 Viktor Enstrm (am) Lule Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 0,60 0,60
16 Henrik Lindgren (am) Skellefte Golfklubb SWE 90-84 174 +30 0 0,00 0,51 0,51
16 Oskar Forsgren (am) Hussborg Golfklubb SWE 84-90 174 +30 0 0,00 0,51 0,51
16 Ludwig Liedes (am) rnskldsviks Golfklubb Puttom SWE 86-88 174 +30 0 0,00 0,51 0,51
19 Carl Persson (am) Ume Norrmjle Golfklubb SWE 94-89 183 +39 0 0,00 0,45 0,45
20 Elias Nasi (am) Bodens Golfklubb SWE 99-88 187 +43 0 0,00 0,43 0,43
21 Dennis Anehagen (am) Bodens Golfklubb SWE 92-99 191 +47 0 0,00 0,40 0,40
22 Viktor Arespng (am) Bodens Golfklubb SWE 99-97 196 +52 0 0,00 0,38 0,38
23 Simon Hermansson (am) Ume Golfklubb SWE 98-100 198 +54 0 0,00
24 Malte Ahlqvist (am) Pite Golfklubb SWE 107-102 209 +65 0 0,00 0,34 0,34

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB