Resultatlista Skandia Tour Future omg 6

r Bana Land Tour
2017 Kumla Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
36 10/9 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
34,34 24,37


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Maia Samuelsson (am) Karlstads Golfklubb SWE 75-76 151 +7 0 0,00 24,37 24,37
2 Marika Sderberg/carlqvist (am) Billeruds Golfklubb SWE 80-76 156 +12 0 0,00 11,30 11,30
2 Tilde Rolandsson (am) Karlstads Golfklubb SWE 78-78 156 +12 0 0,00 11,30 11,30
4 Federica Tavelli Westerlund (am) Landeryds Golfklubb SWE 79-79 158 +14 0 0,00 6,62 6,62
5 Stina Wikstrm (am) Sters Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 5,63 5,63
6 Cornelia Sjberg (am) Fagersta Golfklubb SWE 85-89 174 +30 0 0,00 4,16 4,16
6 Stina Andersson (am) Landeryds Golfklubb SWE 88-86 174 +30 0 0,00 4,16 4,16
8 Alexandra Smidner (am) Karlskoga Golfklubb SWE 93-84 177 +33 0 0,00 3,44 3,44
9 Ida Hansen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 90-90 180 +36 0 0,00 3,04 3,04
10 Alice Johansson (am) Gvle Golfklubb SWE 92-91 183 +39 0 0,00 2,66 2,66
11 Wilma Zanderau (am) Mariestads Golfklubb SWE 94-95 189 +45 0 0,00 2,30 2,30
12 Maria Eidhagen-Harrouch (am) Hgbo Golfklubb SWE 101-92 193 +49 0 0,00 2,04 2,04
13 Ida Ekholm (am) Dalsj Golfklubb SWE 101-93 194 +50 0 0,00 1,83 1,83

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Adam Samnegrd (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 69-71 140 -4 0 0,00 34,33 34,33
2 Gustav Sjberg (am) Fagersta Golfklubb SWE 71-71 142 -2 0 0,00 22,75 22,75
3 Gustav Brdn (am) Karlstads Golfklubb SWE 73-74 147 +3 0 0,00 13,97 13,97
4 Wilmer Eder (am) Landeryds Golfklubb SWE 75-74 149 +5 0 0,00 10,44 10,44
4 Daniel Unger (am) Karlstads Golfklubb SWE 77-72 149 +5 0 0,00 10,44 10,44
6 Anton Hussmo (am) Lannalodge Golfresort SWE 72-78 150 +6 0 0,00 7,38 7,38
6 William Nelling (am) Tby Golfklubb SWE 76-74 150 +6 0 0,00 7,38 7,38
8 Viktor Nordwall (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 74-78 152 +8 0 0,00 6,14 6,14
9 Andreas Weiderman (am) Kumla Golfklubb SWE 79-74 153 +9 0 0,00 5,44 5,44
10 Arvid Rnkeskog (am) Eda Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 4,46 4,46
10 David Romlin (am) Sters Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 4,46 4,46
12 Nils-Emil Lundquist (am) Linkpings Golfklubb SWE 77-78 155 +11 0 0,00 3,52 3,52
12 Henrik Mrtensson (am) Ekerum Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 3,52 3,52
14 Malte kesson (am) Sommarro Junior Golfklubb SWE 82-75 157 +13 0 0,00 2,89 2,89
14 William Ekeroth (am) Landeryds Golfklubb SWE 80-77 157 +13 0 0,00 2,89 2,89
16 Adam Renfors (am) Finspngs Golfklubb SWE 76-82 158 +14 0 0,00 2,44 2,44
16 Gabriel Ahlm (am) Krsta Golfklubb SWE 79-79 158 +14 0 0,00 2,44 2,44
16 Samuel Murray (am) Karlstads Golfklubb SWE 82-76 158 +14 0 0,00 2,44 2,44
19 Hugo Sandberg (am) Hammar Golfklubb SWE 83-76 159 +15 0 0,00 2,14 2,14
19 Hugo Paulsen (am) Mora Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 2,14 2,14
21 Sebastian Graff (am) Krsta Golfklubb SWE 80-80 160 +16 0 0,00 1,87 1,87
21 Eric Leonardsson (am) Vidbyns Golf SWE 81-79 160 +16 0 0,00 1,87 1,87
21 Fabian Forsgren (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 78-82 160 +16 0 0,00 1,87 1,87
24 Theo Andersson (am) Katrineholms Golfklubb SWE 81-80 161 +17 0 0,00 1,63 1,63
24 Felix Eriksson (am) Gvle Golfklubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 1,63 1,63
26 Pontus Karlsson (am) Kumla Golfklubb SWE 83-79 162 +18 0 0,00 1,52 1,52
26 Lucas Kinell (am) Karlstads Golfklubb SWE 81-81 162 +18 0 0,00 1,52 1,52
26 Felix Storm (am) Lidkpings Golfklubb SWE 83-79 162 +18 0 0,00 1,52 1,52
29 Hugo Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 82-81 163 +19 0 0,00 1,38 1,38
29 Jesper Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 1,38 1,38
29 Alexander Page (am) Karlstads Golfklubb SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,38 1,38
29 Adam Alm (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 84-79 163 +19 0 0,00 1,38 1,38
33 Gustav Sandstrm (am) Dalsj Golfklubb SWE 85-79 164 +20 0 0,00 1,25 1,25
33 Anton Hansson-Arliden (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 78-86 164 +20 0 0,00 1,25 1,25
35 Gottfridh Flink (am) Kumla Golfklubb SWE 79-86 165 +21 0 0,00 1,20 1,20
36 Simon Andersson (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 83-85 168 +24 0 0,00 1,16 1,16
37 Albert Gustafsson (am) Mariestads Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 1,10 1,10
37 Fredrik Mustaniemi (am) Gripsholms Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 1,10 1,10
39 Oliver Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 86-84 170 +26 0 0,00 1,01 1,01
40 Gustav Fredriksson (am) Katrineholms Golfklubb SWE 88-83 171 +27 0 0,00 0,94 0,94
40 Herman Ahokas (am) Lidkpings Golfklubb SWE 90-81 171 +27 0 0,00 0,94 0,94
42 Gustav Zetterlund (am) SGF Juniortvlingar SWE 87-85 172 +28 0 0,00 0,85 0,85
42 Andreas Persson (am) Kumla Golfklubb SWE 85-87 172 +28 0 0,00 0,85 0,85
44 David hs (am) Kumla Golfklubb SWE 82-91 173 +29 0 0,00 0,77 0,77
44 Melker Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 83-90 173 +29 0 0,00 0,77 0,77
46 Albin Johansson (am) Gvle Golfklubb SWE 85-89 174 +30 0 0,00 0,70 0,70
46 William Leu (am) Lannalodge Golfresort SWE 90-84 174 +30 0 0,00 0,70 0,70
48 Gabriel Ekholm (am) Dalsj Golfklubb SWE 83-96 179 +35 0 0,00 0,64 0,64
49 Edvin Karlsson (am) Mjlby Golfklubb SWE 89-91 180 +36 0 0,00 0,61 0,61
50 Jonatan Eriksson (am) Finspngs Golfklubb SWE 92-90 182 +38 0 0,00 0,58 0,58
51 Linus Broberg (am) Torshlla Golfklubb SWE 95-92 187 +43 0 0,00 0,55 0,55

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB