Resultatlista Teen Tour Future omg. 2

r Bana Land Tour
2018 Degerfors GK SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
23 10/6 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
27,71 22,86


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Matilda Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 79-77 156 +12 0 0,00 22,86 22,86
2 Alicia Olsson (am) Karlstads Golfklubb SWE 83-74 157 +13 0 0,00 13,72 13,72
3 Marika Sderberg/carlqvist (am) Billeruds Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 7,13 7,13
3 Malin Spngberg (am) Falun-Borlnge Golfklubb SWE 80-78 158 +14 0 0,00 7,13 7,13
5 Vilma Sundberg (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 80-81 161 +17 0 0,00 5,41 5,41
6 Linnea Gustafsson (am) Karlskoga Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 4,29 4,29
7 Emily Johansson (am) SGF Juniortvlingar SWE 81-84 165 +21 0 0,00 3,54 3,54
7 Alexandra Smidner (am) Karlskoga Golfklubb SWE 83-82 165 +21 0 0,00 3,54 3,54
9 Filippa Grlin (am) Arvika Golfklubb SWE 87-79 166 +22 0 0,00 2,94 2,94
10 Ida Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 83-84 167 +23 0 0,00 2,57 2,57
11 Ida Hansen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 89-80 169 +25 0 0,00 2,22 2,22
12 Ebba Klippinger (am) Vadstena Golfklubb SWE 90-82 172 +28 0 0,00 1,98 1,98
13 Erica Andersson (am) Nykpings Golfklubb SWE 85-88 173 +29 0 0,00 1,78 1,78
14 Hannah Murray (am) Karlstads Golfklubb SWE 84-90 174 +30 0 0,00 1,63 1,63
15 Felicia Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 91-85 176 +32 0 0,00 1,46 1,46
16 Filippa Willermark (am) Karlstads Golfklubb SWE 92-89 181 +37 0 0,00 1,33 1,33
16 Lisa Vinger (am) Vidbyns Golf SWE 92-89 181 +37 0 0,00 1,33 1,33
18 Iswee Apilapphan (am) Karlstads Golfklubb SWE 91-100 191 +47 0 0,00 1,22 1,22

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Daniel Unger (am) Karlstads Golfklubb SWE 74-73 147 +3 0 0,00 27,71 27,71
2 Viktor Nordwall (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 70-78 148 +4 0 0,00 18,47 18,47
3 Gabriel Ahlm (am) Krsta Golfklubb SWE 73-79 152 +8 0 0,00 11,39 11,39
4 Martin Hyvrinen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 80-74 154 +10 0 0,00 8,51 8,51
4 Arvid Rnkeskog (am) Eda Golfklubb SWE 80-74 154 +10 0 0,00 8,51 8,51
6 Hugo Paulsen (am) Mora Golfklubb SWE 74-81 155 +11 0 0,00 6,03 6,03
6 David Skobe (am) Landeryds Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 6,03 6,03
8 Hannes Rydell (am) Krsta Golfklubb SWE 75-81 156 +12 0 0,00 5,01 5,01
9 Hugo Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 78-79 157 +13 0 0,00 4,18 4,18
9 Viktor Nibell (am) Landeryds Golfklubb SWE 81-76 157 +13 0 0,00 4,18 4,18
11 Philip Dixelius (am) Karlstads Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 2,78 2,78
11 Oskar Nordlund (am) sterkers Golfklubb SWE 82-76 158 +14 0 0,00 2,78 2,78
11 Isak Eklund (am) Finspngs Golfklubb SWE 78-80 158 +14 0 0,00 2,78 2,78
11 Hugo Sandberg (am) Hammar Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 2,78 2,78
11 Carl Norsebck (am) Krsta Golfklubb SWE 76-82 158 +14 0 0,00 2,78 2,78
16 Markus Mellqvist (am) Landeryds Golfklubb SWE 81-78 159 +15 0 0,00 2,11 2,11
17 Andreas Weiderman (am) Kumla Golfklubb SWE 82-78 160 +16 0 0,00 1,98 1,98
18 Lukas Kristensson (am) Karlstads Golfklubb SWE 75-86 161 +17 0 0,00 1,84 1,84
18 Jonatan Eriksson (am) Finspngs Golfklubb SWE 75-86 161 +17 0 0,00 1,84 1,84
20 William Lindfors (am) sterkers Golfklubb SWE 86-76 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
20 Oliver Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 79-83 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
20 Hugo Franklin (am) Finspngs Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
20 William Ekeroth (am) Landeryds Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
24 Theo Andersson (am) Katrineholms Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,34 1,34
24 William Lundin (am) Dalsj Golfklubb SWE 79-84 163 +19 0 0,00 1,34 1,34
26 Emil Herrlin (am) Mora Golfklubb SWE 82-82 164 +20 0 0,00 1,28 1,28
27 Lucas Kinell (am) Karlstads Golfklubb SWE 82-83 165 +21 0 0,00 1,23 1,23
27 Malte kesson (am) Sommarro Junior Golfklubb SWE 79-86 165 +21 0 0,00 1,23 1,23
29 Gustav Zetterlund (am) SGF Juniortvlingar SWE 83-83 166 +22 0 0,00 1,18 1,18
30 Alexander Axelsson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 82-85 167 +23 0 0,00 1,14 1,14
31 Erik Engzell (am) Arvika Golfklubb SWE 84-84 168 +24 0 0,00 1,07 1,07
31 Ludvig Karlsson (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 86-82 168 +24 0 0,00 1,07 1,07
31 Anton Hansson-Arliden (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 80-88 168 +24 0 0,00 1,07 1,07
34 Oscar Svennerstedt (am) Vidbyns Golf SWE 90-80 170 +26 0 0,00 0,99 0,99
34 Simon Risberg (am) Frsker Golfklubb SWE 84-86 170 +26 0 0,00 0,99 0,99
36 William Leu (am) Lannalodge Golfresort SWE 88-83 171 +27 0 0,00 0,94 0,94
37 William Adelbertson (am) Vidbyns Golf SWE 87-85 172 +28 0 0,00 0,89 0,89
37 Gottfridh Flink (am) Kumla Golfklubb SWE 88-84 172 +28 0 0,00 0,89 0,89
39 Jakob Lindqvist (am) Karlstads Golfklubb SWE 86-88 174 +30 0 0,00 0,80 0,80
39 Linus Broberg (am) Torshlla Golfklubb SWE 83-91 174 +30 0 0,00 0,80 0,80
41 David hs (am) Kumla Golfklubb SWE 81-94 175 +31 0 0,00 0,72 0,72
41 Filip Ekholm (am) Frsker Golfklubb SWE 92-83 175 +31 0 0,00 0,72 0,72
43 Gabriel Ekholm (am) Dalsj Golfklubb SWE 87-89 176 +32 0 0,00 0,64 0,64
43 Felix Bostrm (am) Hagge Golfklubb SWE 88-88 176 +32 0 0,00 0,64 0,64
43 Vilgot Eriksson (am) jestrand Golf Club SWE 85-91 176 +32 0 0,00 0,64 0,64
46 Pontus Karlsson (am) Kumla Golfklubb SWE 84-95 179 +35 0 0,00 0,58 0,58
47 Oskar Hansson (am) Linkpings Golfklubb SWE 93-89 182 +38 0 0,00 0,55 0,55
48 Calle Ryberg (am) Arboga Golfklubb SWE 92-91 183 +39 0 0,00 0,50 0,50
48 Teodor Thorn (am) Karlstads Golfklubb SWE 91-92 183 +39 0 0,00 0,50 0,50
50 Fredrik Mustaniemi (am) Gripsholms Golfklubb SWE 82-102 184 +40 0 0,00 0,47 0,47
51 Patrik Lindskog (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 95-97 192 +48 0 0,00 0,45 0,45
52 Gustav Fredriksson (am) Katrineholms Golfklubb SWE 89 89 +17 0 0,00 0,43 0,43

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB