Resultatlista Teen Tour Future omg. 5

r Bana Land Tour
2018 Treboda Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
33 18/8 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
28,22 26,73


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Matilda Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 72-71 143 -1 0 0,00 26,73 26,73
2 Wilma Zanderau (am) Mariestads Golfklubb SWE 79-73 152 +8 0 0,00 16,09 16,09
3 Nathalie Johannesson (am) Bredareds Golfklubb SWE 79-76 155 +11 0 0,00 8,38 8,38
3 Emmy Darus (am) Hooks Golfklubb SWE 75-80 155 +11 0 0,00 8,38 8,38
5 Emily Johansson (am) SGF Juniortvlingar SWE 78-78 156 +12 0 0,00 6,36 6,36
6 Tilda Kvarnrud (am) Hooks Golfklubb SWE 83-74 157 +13 0 0,00 5,05 5,05
7 Nathalie Johnson (am) Hooks Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 4,41 4,41
8 Iswee Apilapphan (am) Karlstads Golfklubb SWE 77-85 162 +18 0 0,00 3,91 3,91
9 Ida Lundh (am) Isaberg Golfklubb SWE 84-79 163 +19 0 0,00 3,46 3,46
10 Karin Kristiansson (am) Onsj Golfklubb SWE 78-86 164 +20 0 0,00 3,03 3,03
11 Filippa Willermark (am) Karlstads Golfklubb SWE 82-85 167 +23 0 0,00 2,48 2,48
11 Emma Friberg (am) Jnkpings Golfklubb SWE 90-77 167 +23 0 0,00 2,48 2,48
13 Nathalie Nutu (am) Chalmers Golfklubb SWE 85-86 171 +27 0 0,00 2,09 2,09
14 Alexandra Smidner (am) Karlskoga Golfklubb SWE 87-87 174 +30 0 0,00 1,92 1,92
15 Moa Hultdin (am) Arboga Golfklubb SWE 87-88 175 +31 0 0,00 1,61 1,61
15 Sara Hgglund (am) ijared Golfklubb SWE 93-82 175 +31 0 0,00 1,61 1,61
15 Gabriella Karln (am) Skvde Golfklubb SWE 89-86 175 +31 0 0,00 1,61 1,61
18 Alva Behlander (am) Lidkpings Golfklubb SWE 90-89 179 +35 0 0,00 1,44 1,44
19 Daisy Hjertqvist (am) Glasrikets Golfklubb Vxj SWE 97-85 182 +38 0 0,00 1,35 1,35

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Gustaf Lundberg (am) Delsj Golfklubb SWE 74-72 146 +2 0 0,00 28,21 28,21
2 Gabriel Ahlm (am) Krsta Golfklubb SWE 74-73 147 +3 0 0,00 18,30 18,30
3 Kalle Olsson (am) Bors Golfklubb SWE 73-75 148 +4 0 0,00 11,09 11,09
4 August Petersson (am) Isaberg Golfklubb SWE 74-76 150 +6 0 0,00 8,96 8,96
5 Ludvig Josefsson (am) Isaberg Golfklubb SWE 78-74 152 +8 0 0,00 7,61 7,61
6 Oskar Blomdahl (am) Delsj Golfklubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 5,81 5,81
6 Markus Iwerbo (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 76-77 153 +9 0 0,00 5,81 5,81
8 Hugo Sandberg (am) Hammar Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 4,83 4,83
9 Rickard Hultin Skvde Golfklubb SWE 81-75 156 +12 0 0,00 3,76 3,76
9 Simon Eriksson (am) Skvde Golfklubb SWE 79-77 156 +12 0 0,00 3,76 3,76
9 Melvin Stoltz Jogsten (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 80-76 156 +12 0 0,00 3,76 3,76
12 Johan Alfredsson (am) Arvika Golfklubb SWE 79-78 157 +13 0 0,00 2,63 2,63
12 Alexander Axelsson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 76-81 157 +13 0 0,00 2,63 2,63
12 Filip Widepalm (am) Chalmers Golfklubb SWE 78-79 157 +13 0 0,00 2,63 2,63
15 Rasmus Srn (am) Krsta Golfklubb SWE 83-75 158 +14 0 0,00 1,97 1,97
15 Simon Postgrd (am) Sommarro Junior Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 1,97 1,97
15 Martin Hyvrinen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 80-78 158 +14 0 0,00 1,97 1,97
15 Samuel Antonsson (am) SGF Juniortvlingar SWE 78-80 158 +14 0 0,00 1,97 1,97
19 Alexander Page (am) Karlstads Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 1,63 1,63
19 Melker Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 78-81 159 +15 0 0,00 1,63 1,63
19 Erik Areflykt (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 78-81 159 +15 0 0,00 1,63 1,63
22 Lukas Kristensson (am) Karlstads Golfklubb SWE 82-79 161 +17 0 0,00 1,37 1,37
22 William Leu (am) Lannalodge Golfresort SWE 82-79 161 +17 0 0,00 1,37 1,37
22 Melker Olausson (am) Bors Golfklubb SWE 79-82 161 +17 0 0,00 1,37 1,37
25 Fritz Igelstrm (am) Herrljunga Golfklubb SWE 81-81 162 +18 0 0,00 1,25 1,25
26 Lucas Kinell (am) Karlstads Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,21 1,21
26 Jesper Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 82-81 163 +19 0 0,00 1,21 1,21
28 Oscar Baumann Annerhagen (am) A6 Golfklubb SWE 83-81 164 +20 0 0,00 1,17 1,17
29 Oskar Hermansson (am) Skvde Golfklubb SWE 82-83 165 +21 0 0,00 1,12 1,12
29 Anton Hansson-Arliden (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 84-81 165 +21 0 0,00 1,12 1,12
31 Viggo Eklund (am) Lidkpings Golfklubb SWE 83-83 166 +22 0 0,00 1,06 1,06
31 Linus Hagman (am) Lidkpings Golfklubb SWE 85-81 166 +22 0 0,00 1,06 1,06
33 Oskar kerlind (am) Landeryds Golfklubb SWE 85-82 167 +23 0 0,00 0,97 0,97
33 Oliver Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 88-79 167 +23 0 0,00 0,97 0,97
33 David hs (am) Kumla Golfklubb SWE 81-86 167 +23 0 0,00 0,97 0,97
33 Andreas Persson (am) Kumla Golfklubb SWE 87-80 167 +23 0 0,00 0,97 0,97
37 Leo Brandels (am) Halmstad Golfklubb SWE 81-88 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
37 Sixten Pedersen (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
37 Lukas Magnusson (am) Bredareds Golfklubb SWE 90-79 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
40 Alfred Hallin (am) Marks Golfklubb SWE 85-86 171 +27 0 0,00 0,75 0,75
40 Melker Handfast (am) Lidkpings Golfklubb SWE 85-86 171 +27 0 0,00 0,75 0,75
42 Calle Ryberg (am) Arboga Golfklubb SWE 94-80 174 +30 0 0,00 0,70 0,70
43 Gustav Zetterlund (am) SGF Juniortvlingar SWE 90-86 176 +32 0 0,00 0,67 0,67
44 Tage Vallmar (am) Lidkpings Golfklubb SWE 93-101 194 +50 0 0,00 0,64 0,64

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB