Resultatlista Teen Tour Future omg. 2

r Bana Land Tour
2019 Onsj Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
23 8/6 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
32,40 17,11


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Fia Lindblom (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 73-72 145 +1 0 0,00 17,10 17,10
2 Tilda Kvarnrud (am) Hooks Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 10,11 10,11
3 Karin Kristiansson (am) Onsj Golfklubb SWE 78-81 159 +15 0 0,00 5,75 5,75
4 Kajsa Lindquist (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 4,65 4,65
5 Moa Stridh (am) Lidkpings Golfklubb SWE 81-81 162 +18 0 0,00 3,95 3,95
6 Matilda Bjrkman (am) Lidkpings Golfklubb SWE 87-80 167 +23 0 0,00 3,12 3,12
7 Yrla Bengtsson (am) Tjrns Golfklubb SWE 86-82 168 +24 0 0,00 2,72 2,72
8 Sara Hgglund (am) ijared Golfklubb SWE 85-87 172 +28 0 0,00 2,41 2,41
9 Alicia Eriksson (am) Karlstads Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 2,13 2,13
10 Emily Johansson (am) SGF Juniortvlingar SWE 84-90 174 +30 0 0,00 1,86 1,86
11 Molly Sjlin (am) Onsj Golfklubb SWE 89-86 175 +31 0 0,00 1,61 1,61
12 Hanna Strm (am) Onsj Golfklubb SWE 98-102 200 +56 0 0,00 1,43 1,43
13 Gabriella Karln (am) Skvde Golfklubb SWE 100-108 208 +64 0 0,00 1,28 1,28
RTD Filippa Gustavsson (am) Hills Golf & Sports Club SWE 90 90 +18 0 0,00

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Lukas Forsstrm (am) Onsj Golfklubb SWE 72-71 143 -1 0 0,00 32,40 32,40
2 Anton Fridell (am) Bors Golfklubb SWE 72-72 144 par 0 0,00 21,66 21,66
3 Jonathan Hallinger (am) Ringens Golfklubb SWE 76-72 148 +4 0 0,00 12,10 12,10
3 Viktor Bjrklund (am) Onsj Golfklubb SWE 74-74 148 +4 0 0,00 12,10 12,10
5 Alexander Nestun (am) Landeryds Golfklubb SWE 76-74 150 +6 0 0,00 7,32 7,32
5 Lukas Magnusson (am) Bredareds Golfklubb SWE 73-77 150 +6 0 0,00 7,32 7,32
5 John Karlsson (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 78-72 150 +6 0 0,00 7,32 7,32
5 William Gustafsson (am) Orust Golfklubb SWE 73-77 150 +6 0 0,00 7,32 7,32
9 Noel Rilheim (am) Hkenss Golfklubb SWE 77-74 151 +7 0 0,00 5,23 5,23
10 Erik Lundberg (am) Vallda Golf & Country Club SWE 78-74 152 +8 0 0,00 4,30 4,30
10 Kalle Olsson (am) Bors Golfklubb SWE 76-76 152 +8 0 0,00 4,30 4,30
12 Richie Hunjan (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 3,23 3,23
12 Melker Olausson (am) Bors Golfklubb SWE 77-76 153 +9 0 0,00 3,23 3,23
12 Teodor Isacsson (am) Stenungsund Golfklubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 3,23 3,23
15 Johan Alfredsson (am) Arvika Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 2,64 2,64
16 Emrik Johannisson (am) Lyckorna Golfklubb SWE 79-76 155 +11 0 0,00 2,41 2,41
16 Melvin Stoltz Jogsten (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 74-81 155 +11 0 0,00 2,41 2,41
18 Noel Persson (am) Billingens Golfklubb SWE 80-76 156 +12 0 0,00 2,06 2,06
18 Sixten Pedersen (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 76-80 156 +12 0 0,00 2,06 2,06
18 Erik Areflykt (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 78-78 156 +12 0 0,00 2,06 2,06
18 William Hallsback (am) Tjrns Golfklubb SWE 78-78 156 +12 0 0,00 2,06 2,06
22 Axel Egerstad (am) Lidkpings Golfklubb SWE 75-82 157 +13 0 0,00 1,79 1,79
23 Oscar Ingemansson (am) Onsj Golfklubb SWE 76-82 158 +14 0 0,00 1,62 1,62
23 Neo Berg (am) Tjrns Golfklubb SWE 78-80 158 +14 0 0,00 1,62 1,62
23 Tidy Kolo (am) Onsj Golfklubb SWE 75-83 158 +14 0 0,00 1,62 1,62
26 John Hansen (am) Lyckorna Golfklubb SWE 78-81 159 +15 0 0,00 1,47 1,47
26 Hugo Sandberg (am) Hammar Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 1,47 1,47
26 Alexander berg (am) Lidkpings Golfklubb SWE 78-81 159 +15 0 0,00 1,47 1,47
29 Samuel Antonsson (am) SGF Juniortvlingar SWE 75-85 160 +16 0 0,00 1,39 1,39
30 Albert Petersson (am) Vallda Golf & Country Club SWE 81-80 161 +17 0 0,00 1,32 1,32
30 Melker Handfast (am) Lidkpings Golfklubb SWE 84-77 161 +17 0 0,00 1,32 1,32
32 Jonas Bakker (am) Dynekilens Golfklubb SWE 80-82 162 +18 0 0,00 1,22 1,22
32 Alexander Page (am) Karlstads Golfklubb SWE 78-84 162 +18 0 0,00 1,22 1,22
32 Max Juutinen (am) Haninge Golfklubb SWE 81-81 162 +18 0 0,00 1,22 1,22
35 Marthijs Zwart (am) Alingss Golfklubb SWE 82-81 163 +19 0 0,00 1,10 1,10
35 Jacob Johansson (am) Dynekilens Golfklubb SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,10 1,10
35 Lucas Kinell (am) Karlstads Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 1,10 1,10
38 Oskar kerlind (am) Landeryds Golfklubb SWE 81-83 164 +20 0 0,00 0,99 0,99
38 Noah Rydh (am) Bredareds Golfklubb SWE 82-82 164 +20 0 0,00 0,99 0,99
40 Carl Knauer (am) Stenungsund Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 0,91 0,91
41 Jesper Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 87-81 168 +24 0 0,00 0,87 0,87
42 Oliver Rydder (am) Linkpings Golfklubb SWE 81-88 169 +25 0 0,00 0,81 0,81
42 Samuel Baresso (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 0,81 0,81
44 Tage Vallmar (am) Lidkpings Golfklubb SWE 85-85 170 +26 0 0,00 0,73 0,73
44 Viktor Sundstrm (am) Kallfors Golf SWE 87-83 170 +26 0 0,00 0,73 0,73
46 Hugo Edlund (am) Landeryds Golfklubb SWE 89-82 171 +27 0 0,00 0,61 0,61
46 David Bobic-Lindstrand (am) Landeryds Golfklubb SWE 84-87 171 +27 0 0,00 0,61 0,61
46 Erik Jansson (am) Alingss Golfklubb SWE 86-85 171 +27 0 0,00 0,61 0,61
46 William Ringmark (am) Lyckorna Golfklubb SWE 85-86 171 +27 0 0,00 0,61 0,61
46 Melker Arnerfors (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 83-88 171 +27 0 0,00 0,61 0,61
51 Robin sberg (am) Arvika Golfklubb SWE 85-87 172 +28 0 0,00 0,53 0,53
52 Simon Andersson (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 94-79 173 +29 0 0,00 0,50 0,50
53 Niklas Wiktorson (am) ijared Golfklubb SWE 88-88 176 +32 0 0,00 0,49 0,49
54 Viktor Strm (am) Onsj Golfklubb SWE 90-91 181 +37 0 0,00 0,46 0,46

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB