Resultatlista Teen Tour Future omg. 5

r Bana Land Tour
2020 Waxholms Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
34 22/8 73 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
51,26 23,58


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Matilda Samervong (am) Linkpings Golfklubb SWE 67-72 139 -7 0 0,00 23,58 23,58
2 Tove Brunell (am) Tby Golfklubb SWE 73-74 147 +1 0 0,00 13,98 13,98
3 Lisa Vinger (am) Vidbyns Golf SWE 76-81 157 +11 0 0,00 7,97 7,97
4 Denise Paulsson (am) Wermd Golf & Country Club SWE 79-79 158 +12 0 0,00 6,44 6,44
5 Louise Talvn (am) Torshlla Golfklubb SWE 81-78 159 +13 0 0,00 4,90 4,90
5 Ebba Nordin (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 80-79 159 +13 0 0,00 4,90 4,90
7 Alice Atterfors (am) Viksj Golfklubb SWE 76-84 160 +14 0 0,00 3,77 3,77
8 Ida Hansen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 84-78 162 +16 0 0,00 3,35 3,35
9 Elva Holmgren (am) Ullna Golf Club SWE 76-87 163 +17 0 0,00 2,96 2,96
10 Iza Sthlevi (am) gesta Golfklubb SWE 88-78 166 +20 0 0,00 2,59 2,59
11 Pella Broms (am) Kallfors Golf SWE 92-94 186 +40 0 0,00 2,24 2,24
12 Jennifer Larsson (am) gesta Golfklubb SWE 92-95 187 +41 0 0,00 1,89 1,89
12 Ellie Sderholm (am) Stockholms Golfklubb SWE 95-92 187 +41 0 0,00 1,89 1,89
14 Filippa Folcker (am) Ingar Golfklubb SWE 103-95 198 +52 0 0,00 1,63 1,63
DQ Ebba Wallensteen (am) Djursholms Golfklubb SWE 86 86 +13 0 0,00

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Jakob Liljedal (am) Troxhammar Golfklubb SWE 67-69 136 -10 0 0,00 51,26 51,26
2 Liam Hermansson (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 69-72 141 -5 0 0,00 34,06 34,06
3 Lukas Lautrup-Nissen (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 69-74 143 -3 0 0,00 14,90 14,90
3 Niklas Nolkrantz (am) Haninge Golfklubb SWE 70-73 143 -3 0 0,00 14,90 14,90
3 Edvin Perman (am) Hagge Golfklubb SWE 72-71 143 -3 0 0,00 14,90 14,90
3 Sam Olsson Kjellin (am) Liding Golfklubb SWE 71-72 143 -3 0 0,00 14,90 14,90
3 Rasmus Collin (am) sterkers Golfklubb SWE 68-75 143 -3 0 0,00 14,90 14,90
8 Douglas Nordlf (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 72-72 144 -2 0 0,00 7,71 7,71
8 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 73-71 144 -2 0 0,00 7,71 7,71
8 Jakob Modig (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 70-74 144 -2 0 0,00 7,71 7,71
8 August Petersson (am) Isaberg Golfklubb SWE 70-74 144 -2 0 0,00 7,71 7,71
12 Oscar Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 72-74 146 par 0 0,00 5,05 5,05
12 Christofer Hammar (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 73-73 146 par 0 0,00 5,05 5,05
12 Ludvig Wijkstrm (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 72-74 146 par 0 0,00 5,05 5,05
15 Anton Hammarlund (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 73-74 147 +1 0 0,00 4,01 4,01
15 William Ramstedt (am) Wermd Golf & Country Club SWE 77-70 147 +1 0 0,00 4,01 4,01
17 Hugo Sundberg (am) Djursholms Golfklubb SWE 75-74 149 +3 0 0,00 3,56 3,56
17 Mrten Kjellberg (am) gesta Golfklubb SWE 75-74 149 +3 0 0,00 3,56 3,56
19 Isac Fredriksson (am) Arninge Golfklubb SWE 75-75 150 +4 0 0,00 3,22 3,22
19 Joel Berg (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 77-73 150 +4 0 0,00 3,22 3,22
21 Erik Sabelstrm Holmberg (am) Liding Golfklubb SWE 74-77 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Lukas Sandelin (am) Stockholms Golfklubb SWE 75-76 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Jacob Gnther (am) Ullna Golf Club SWE 76-75 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Simon Ljungberg (am) Waxholms Golfklubb SWE 76-75 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Oliver Gthe (am) Stockholms Golfklubb SWE 75-76 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Hugo Ericson (am) Sigtuna Golfklubb SWE 72-79 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
21 Erik Bck (am) Sigtuna Golfklubb SWE 74-77 151 +5 0 0,00 2,57 2,57
28 Albin Flth (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 76-76 152 +6 0 0,00 2,20 2,20
28 August Fast (am) Stockholms Golfklubb SWE 77-75 152 +6 0 0,00 2,20 2,20
30 Tobias Lindberg (am) Tby Golfklubb SWE 75-79 154 +8 0 0,00 1,98 1,98
30 Erik Tjrnberg (am) gesta Golfklubb SWE 74-80 154 +8 0 0,00 1,98 1,98
30 Markus Jonek (am) Djursholms Golfklubb SWE 76-78 154 +8 0 0,00 1,98 1,98
30 Max Hedebck (am) Ullna Golf Club SWE 74-80 154 +8 0 0,00 1,98 1,98
30 Olle Herolf (am) sterkers Golfklubb SWE 76-78 154 +8 0 0,00 1,98 1,98
35 William Nelling (am) Tby Golfklubb SWE 78-77 155 +9 0 0,00 1,74 1,74
35 Viktor Sundstrm (am) Vidbyns Golf SWE 77-78 155 +9 0 0,00 1,74 1,74
35 Adam Lennermark (am) Ullna Golf Club SWE 77-78 155 +9 0 0,00 1,74 1,74
38 Linus Landahl (am) Wermd Golf & Country Club SWE 79-78 157 +11 0 0,00 1,60 1,60
39 Magnus Nelson (am) Djursholms Golfklubb SWE 77-81 158 +12 0 0,00 1,37 1,37
39 Oscar Lindqvist (am) Skellefte Golfklubb SWE 81-77 158 +12 0 0,00 1,37 1,37
39 Ruben Lindstrm (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 79-79 158 +12 0 0,00 1,37 1,37
39 Jesper Larsson (am) Haninge Golfklubb SWE 77-81 158 +12 0 0,00 1,37 1,37
39 Axel Bahrke (am) Liding Golfklubb SWE 76-82 158 +12 0 0,00 1,37 1,37
44 Liam Allder (am) Sundsvalls Golfklubb SWE 82-77 159 +13 0 0,00 1,10 1,10
44 Arvid Herolf (am) Waxholms Golfklubb SWE 80-79 159 +13 0 0,00 1,10 1,10
44 William Herolf (am) Waxholms Golfklubb SWE 76-83 159 +13 0 0,00 1,10 1,10
44 Axel Romney (am) Djursholms Golfklubb SWE 85-74 159 +13 0 0,00 1,10 1,10
48 Otto Hedn (am) Stockholms Golfklubb SWE 79-81 160 +14 0 0,00 0,94 0,94
48 Alexander Brunell (am) Tby Golfklubb SWE 76-84 160 +14 0 0,00 0,94 0,94
50 Anton Sjberg (am) Wermd Golf & Country Club SWE 85-81 166 +20 0 0,00 0,87 0,87
51 Wille Lingmerth (am) Tby Golfklubb SWE 87-83 170 +24 0 0,00 0,83 0,83
52 Sebastian Jubner (am) Skyrups Golfklubb SWE 88-86 174 +28 0 0,00 0,80 0,80
DQ Micke Laurelli (am) sterkers Golfklubb SWE 73 73 par 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB