Resultatlista Teen Tour Future omg. 6

r Bana Land Tour
2021 Kristinehamns Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
36 11/9 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
31,20 24,00


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Maria Eidhagen-Harrouch (am) Gvle Golfklubb SWE 74-74 148 +4 0 0,00 24,00 24,00
2 Pennie sterberg (am) Karlskoga Golfklubb SWE 75-81 156 +12 0 0,00 14,31 14,31
3 Elli Oldin (am) Lidkpings Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 8,19 8,19
4 Felicia Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 79-86 165 +21 0 0,00 6,62 6,62
5 Iswee Apilapphan (am) Karlstads Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 5,63 5,63
6 Tess Lindn (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 85-83 168 +24 0 0,00 4,45 4,45
7 Emily Johansson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 80-89 169 +25 0 0,00 3,89 3,89
8 Pella Broms (am) Kallfors Golf SWE 80-90 170 +26 0 0,00 3,05 3,05
8 Vendela Nilsson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 81-89 170 +26 0 0,00 3,05 3,05
8 Evelina Carrevik (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 87-83 170 +26 0 0,00 3,05 3,05
11 Elsa Myhrinder (am) Landeryds Golfklubb SWE 86-86 172 +28 0 0,00 2,31 2,31
12 Elin Toftner (am) Fuller Golfklubb SWE 85-89 174 +30 0 0,00 2,05 2,05
13 Wildah Jarestam (am) Karlstads Golfklubb SWE 88-89 177 +33 0 0,00 1,84 1,84
14 Nathalie Johnson (am) Hooks Golfklubb SWE 89-89 178 +34 0 0,00 1,60 1,60
14 Izabelle Bckstrm (am) Fuller Golfklubb SWE 91-87 178 +34 0 0,00 1,60 1,60
16 Alicia Eriksson (am) Forsbacka Golfklubb SWE 89-97 186 +42 0 0,00 1,42 1,42

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Malte kesson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 72-71 143 -1 0 0,00 31,20 31,20
2 Carl Norsebck (am) Krsta Golfklubb SWE 74-72 146 +2 0 0,00 20,55 20,55
3 David Bobic-Lindstrand (am) Landeryds Golfklubb SWE 74-73 147 +3 0 0,00 12,57 12,57
4 Erik Jonsson (am) Karlskoga Golfklubb SWE 71-77 148 +4 0 0,00 10,16 10,16
5 Jonatan Eriksson (am) Finspngs Golfklubb SWE 69-80 149 +5 0 0,00 7,85 7,85
5 Filip Lundqvist (am) Landeryds Golfklubb SWE 77-72 149 +5 0 0,00 7,85 7,85
7 Pontus Bylund (am) Vsters Golfklubb SWE 76-75 151 +7 0 0,00 6,19 6,19
8 Alexander Axelsson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 74-78 152 +8 0 0,00 5,51 5,51
9 Noel Persson (am) Billingens Golfklubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 4,88 4,88
10 Nils-Emil Sj (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 76-78 154 +10 0 0,00 4,29 4,29
11 Rickard Rydell (am) Ullna Golf & Country Club SWE 80-75 155 +11 0 0,00 3,34 3,34
11 Jakob hrn (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 78-77 155 +11 0 0,00 3,34 3,34
11 Gabriel Ekholm (am) Dalsj Golfklubb SWE 73-82 155 +11 0 0,00 3,34 3,34
14 Robin sberg (am) Arvika Golfklubb SWE 74-83 157 +13 0 0,00 2,73 2,73
15 Filip Hjerten (am) Liding Golfklubb SWE 79-79 158 +14 0 0,00 2,46 2,46
16 Martin Renfors (am) Finspngs Golfklubb SWE 76-83 159 +15 0 0,00 2,32 2,32
17 Markus Svensson (am) Grpps Golfklubb SWE 78-82 160 +16 0 0,00 2,02 2,02
17 Simon Jansson (am) Torslanda Golfklubb SWE 81-79 160 +16 0 0,00 2,02 2,02
17 Liam Gustavsson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 79-81 160 +16 0 0,00 2,02 2,02
17 Alexander Finnson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 79-81 160 +16 0 0,00 2,02 2,02
21 Sixten Pedersen (am) Bors Golfklubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
21 Joel Magnusson (am) Skvde Golfklubb SWE 82-79 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
21 Edvin Gustafsson (am) Landeryds Golfklubb SWE 77-84 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
21 Viktor Karlberg (am) Karlstads Golfklubb SWE 76-85 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
21 Erik Areflykt (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 81-80 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
21 Gabriel Lindvall (am) Liding Golfklubb SWE 76-85 161 +17 0 0,00 1,56 1,56
27 Johannes Nymark (am) Stenungsund Golfklubb SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,33 1,33
27 Alexander Brunell (am) Tby Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,33 1,33
27 Hugo Phillips (am) ijared Golfklubb SWE 84-79 163 +19 0 0,00 1,33 1,33
30 Axel Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 87-77 164 +20 0 0,00 1,24 1,24
30 Arvid Wikstrm (am) Linkpings Golfklubb SWE 82-82 164 +20 0 0,00 1,24 1,24
32 Anton Djerf (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 82-83 165 +21 0 0,00 1,18 1,18
33 Leon Moghadas (am) Vsters Golfklubb SWE 81-85 166 +22 0 0,00 1,11 1,11
33 Jacob Johansson (am) Kungsbacka Golfklubb SWE 81-85 166 +22 0 0,00 1,11 1,11
33 Arvid Utas-Lagerstrm (am) Visby Golfklubb SWE 85-81 166 +22 0 0,00 1,11 1,11
36 Johan Bjrkman (am) Landeryds Golfklubb SWE 80-87 167 +23 0 0,00 1,01 1,01
36 Emil Berg (am) Hills Golfklubb SWE 80-87 167 +23 0 0,00 1,01 1,01
36 Simon Kjellner (am) Skaft Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 1,01 1,01
39 Max Gustafsson (am) Katrineholms Golfklubb SWE 83-86 169 +25 0 0,00 0,89 0,89
39 Gustav Bjrk (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 84-85 169 +25 0 0,00 0,89 0,89
41 Linus Thorberg (am) Bro Hof Slott Golf Club SWE 89-81 170 +26 0 0,00 0,80 0,80
41 Alvin kesson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 89-81 170 +26 0 0,00 0,80 0,80
43 Jesper Nyholm (am) Kristinehamns Golfklubb SWE 83-89 172 +28 0 0,00 0,75 0,75
44 Karl Hanell (am) Kumla Golfklubb SWE 87-87 174 +30 0 0,00 0,71 0,71
45 Oscar Wollter (am) Hills Golfklubb SWE 94-85 179 +35 0 0,00 0,68 0,68
46 Morgan Alkelw (am) Salems Golfklubb SWE 92-90 182 +38 0 0,00 0,64 0,64
47 Olle Tiberg (am) Kungsbacka Golfklubb SWE 96-89 185 +41 0 0,00 0,61 0,61
48 Robin Jogeryd (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 88-101 189 +45 0 0,00 0,58 0,58
49 Henrik Fridman Utterberg (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 95-95 190 +46 0 0,00 0,55 0,55
RTD Filip Damgaard (am) Isaberg Golfklubb SWE 66 66 -6 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB