Resultatlista Cobra Puma Junior Chalange

r Bana Land Tour
2018 Burviks Golfklubb SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
29 17/7 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
35,67 28,96


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Madeleine Sund (am) Kumla Golfklubb SWE 76-70 146 +2 0 0,00 28,95 28,95
2 Alice Johansson (am) Gvle Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 17,37 17,37
3 Linn Bergman (am) Bro Hof Slott Golf Club SWE 80-75 155 +11 0 0,00 9,99 9,99
4 Siri Jansson (am) Frsker Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 8,07 8,07
5 Carolina Sandstrm Dalsj Golfklubb SWE 75-84 159 +15 0 0,00 6,86 6,86
6 Sandra Andersson (am) sterkers Golfklubb SWE 79-86 165 +21 0 0,00 5,44 5,44
7 Linna Ridderstrm (am) Stockholms Golfklubb SWE 83-85 168 +24 0 0,00 4,75 4,75
8 Ida Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 83-87 170 +26 0 0,00 3,50 3,50
8 Emma Hermansson (am) Ume Golfklubb SWE 84-86 170 +26 0 0,00 3,50 3,50
8 Linnea Gyllner (am) Gvle Golfklubb SWE 82-88 170 +26 0 0,00 3,50 3,50
8 Alice Daag (am) Landeryds Golfklubb SWE 85-85 170 +26 0 0,00 3,50 3,50
12 Julia Jrvholm (am) Ume Golfklubb SWE 90-85 175 +31 0 0,00 2,38 2,38
12 Ellen Bostrm (am) Ume Golfklubb SWE 87-88 175 +31 0 0,00 2,38 2,38
14 Ebba Klippinger (am) Vadstena Golfklubb SWE 94-85 179 +35 0 0,00 2,06 2,06
15 Felicia Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 94-90 184 +40 0 0,00 1,85 1,85
16 Alexandra Lundqvist (am) Djursholms Golfklubb SWE 92-94 186 +42 0 0,00 1,74 1,74
17 Alva Zakrisson (am) Ume Golfklubb SWE 103-95 198 +54 0 0,00 1,62 1,62
18 Ronja Kullinger (am) ngs Golfklubb SWE 0 0 0,00

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Robin Bojar Arboga Golfklubb SWE 73-72 145 +1 0 0,00 35,66 35,66
2 Karl Bergh Hallstaviks Golfklubb SWE 71-74 145 +1 0 0,00 23,84 23,84
3 Alec Lee (am) Stockholms Golfklubb SWE 75-71 146 +2 0 0,00 13,32 13,32
3 William Lithander (am) Roslagens Golfklubb Norrtlje SWE 70-76 146 +2 0 0,00 13,32 13,32
5 Oscar Nyberg (am) Ingar Golfklubb SWE 71-76 147 +3 0 0,00 10,12 10,12
6 David Romlin (am) Sters Golfklubb SWE 74-75 149 +5 0 0,00 7,37 7,37
6 Jonathan Toftebrant (am) ngs Golfklubb SWE 76-73 149 +5 0 0,00 7,37 7,37
6 August Jrding (am) sterkers Golfklubb SWE 75-74 149 +5 0 0,00 7,37 7,37
9 Max Forsberg (am) lvkarleby Golfklubb SWE 72-78 150 +6 0 0,00 5,41 5,41
9 Christian Brekkan (am) Upsala Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 5,41 5,41
11 Oscar Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 78-73 151 +7 0 0,00 4,40 4,40
12 Antonio Bjrklund (am) GolfUppsala SWE 81-73 154 +10 0 0,00 3,40 3,40
12 Filip Sellin (am) Orresta Golfklubb SWE 79-75 154 +10 0 0,00 3,40 3,40
12 Isak Gnosspelius (am) Gvle Golfklubb SWE 73-81 154 +10 0 0,00 3,40 3,40
12 Eric Leonardsson (am) Strngns Golfklubb SWE 77-77 154 +10 0 0,00 3,40 3,40
16 Simon Ljungberg (am) Waxholms Golfklubb SWE 76-79 155 +11 0 0,00 2,74 2,74
17 William Lindfors (am) sterkers Golfklubb SWE 73-83 156 +12 0 0,00 2,45 2,45
17 Johan Bjrkn (am) Hudiksvalls Golfklubb SWE 76-80 156 +12 0 0,00 2,45 2,45
17 Simon Eriksson (am) Gvle Golfklubb SWE 75-81 156 +12 0 0,00 2,45 2,45
20 Niklas Nolkrantz (am) HaningeStrand Golfklubb SWE 73-84 157 +13 0 0,00 1,99 1,99
20 Gustav Jingmyr-Steiner (am) Surahammars Golfklubb SWE 80-77 157 +13 0 0,00 1,99 1,99
20 Niklas Frimodig (am) Salems Golfklubb SWE 75-82 157 +13 0 0,00 1,99 1,99
20 Simon Svedlund (am) Upsala Golfklubb SWE 79-78 157 +13 0 0,00 1,99 1,99
20 William Samuelsson (am) Haninge Golfklubb SWE 78-79 157 +13 0 0,00 1,99 1,99
25 William Nelling (am) Arninge Golfklubb SWE 83-75 158 +14 0 0,00 1,66 1,66
25 Totte Uhln (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 80-78 158 +14 0 0,00 1,66 1,66
25 Hugo Edin (am) Gvle Golfklubb SWE 88-70 158 +14 0 0,00 1,66 1,66
28 Erik Ulvng (am) Upsala Golfklubb SWE 76-83 159 +15 0 0,00 1,55 1,55
28 Martin Stegberg (am) Vsters Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 1,55 1,55
30 Erik Fogel (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 84-76 160 +16 0 0,00 1,48 1,48
31 Lukas Wiberg (am) Wattholma Golfklubb SWE 77-84 161 +17 0 0,00 1,38 1,38
31 Albin Andersson (am) Bollns Golfklubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 1,38 1,38
31 Albin Johansson (am) Gvle Golfklubb SWE 80-81 161 +17 0 0,00 1,38 1,38
34 Vincent Lfgren (am) Upsala Golfklubb SWE 77-85 162 +18 0 0,00 1,28 1,28
34 Simon Strandberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 85-77 162 +18 0 0,00 1,28 1,28
36 Peter Jarvis (am) Upsala Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,20 1,20
36 Theodor Westerberg (am) sterkers Golfklubb SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,20 1,20
38 Anton Lindh (am) Ringens Golfklubb SWE 79-86 165 +21 0 0,00 1,09 1,09
38 Tobias Lindberg (am) Tby Golfklubb SWE 86-79 165 +21 0 0,00 1,09 1,09
40 Albin Andersson (am) Upsala Golfklubb SWE 85-81 166 +22 0 0,00 0,98 0,98
40 Adam Brangeflt (am) Vsters Golfklubb SWE 82-84 166 +22 0 0,00 0,98 0,98
42 Robin Schlander (am) da Golf & Country Club SWE 82-85 167 +23 0 0,00 0,91 0,91
43 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 87-82 169 +25 0 0,00 0,87 0,87
44 William Nilsson (am) Gvle Golfklubb SWE 81-89 170 +26 0 0,00 0,82 0,82
45 Oscar Falk (am) gesta Golfklubb SWE 81-90 171 +27 0 0,00 0,76 0,76
45 Adam Bjrk (am) Salems Golfklubb SWE 87-84 171 +27 0 0,00 0,76 0,76
47 Mrten Sjden (am) Hudiksvalls Golfklubb SWE 88-84 172 +28 0 0,00 0,69 0,69
47 Hugo Rnnberg (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 87-85 172 +28 0 0,00 0,69 0,69
49 Rasmus Palo (am) Waxholms Golfklubb SWE 84-89 173 +29 0 0,00 0,64 0,64
50 Hampus Bellander (am) Tby Golfklubb SWE 91-87 178 +34 0 0,00 0,59 0,59
50 Jakob Modig (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 89-89 178 +34 0 0,00 0,59 0,59
52 Max Juutinen (am) Haninge Golfklubb SWE 93-91 184 +40 0 0,00 0,55 0,55
53 Oliver Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 96-91 187 +43 0 0,00 0,52 0,52
53 Philip Swartling (am) Landeryds Golfklubb SWE 83-104 187 +43 0 0,00 0,52 0,52

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB