Resultatlista Kumla Junior Open

r Bana Land Tour
2018 Kumla GK SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
31 2/8 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
37,31 15,85


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Matilda Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 81-80 161 +17 0 0,00 15,84 15,84
2 Madeleine Sund (am) Kumla Golfklubb SWE 82-82 164 +20 0 0,00 9,22 9,22
3 Tilde Rolandsson (am) Karlstads Golfklubb SWE 88-81 169 +25 0 0,00 5,20 5,20
4 Ida Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 85-95 180 +36 0 0,00 4,20 4,20
5 Sara Hgglund (am) ijared Golfklubb SWE 97-84 181 +37 0 0,00 3,57 3,57
6 Elsa Andres Klemetz (am) La Dehesa SWE 93-90 183 +39 0 0,00 2,80 2,80
7 Felicia Sundgren (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 95-94 189 +45 0 0,00 2,44 2,44
8 Evelina Carrevik (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 107-97 204 +60 0 0,00 2,16 2,16

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Viktor Nordwall (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 73-73 146 +2 0 0,00 37,30 37,30
2 Dylan Patterson (am) Linkpings Golfklubb SWE 73-73 146 +2 0 0,00 17,11 17,11
2 Albin Flth (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 74-72 146 +2 0 0,00 17,11 17,11
2 Gaston Edberg (am) Hooks Golfklubb SWE 71-75 146 +2 0 0,00 17,11 17,11
5 Erik Schmidt (am) Vingkers Golfklubb SWE 75-72 147 +3 0 0,00 10,22 10,22
6 Gabriel Ahlm (am) Krsta Golfklubb SWE 76-72 148 +4 0 0,00 8,35 8,35
7 Alexander Page (am) Karlstads Golfklubb SWE 75-74 149 +5 0 0,00 7,31 7,31
8 Andreas Weiderman (am) Kumla Golfklubb SWE 80-70 150 +6 0 0,00 5,78 5,78
8 Sebastian Nilsson (am) jestrand Golf Club SWE 76-74 150 +6 0 0,00 5,78 5,78
8 Malte Lindell (am) Landeryds Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 5,78 5,78
11 Oscar Flth (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 76-76 152 +8 0 0,00 4,16 4,16
11 David Romlin (am) Sters Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 4,16 4,16
13 Charlie Andersson (am) Eksj Golfklubb SWE 76-78 154 +10 0 0,00 3,37 3,37
13 Adam Bjrk (am) Salems Golfklubb SWE 79-75 154 +10 0 0,00 3,37 3,37
15 William Leu (am) Lannalodge Golfresort SWE 78-77 155 +11 0 0,00 2,82 2,82
15 Martin Hyvrinen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 78-77 155 +11 0 0,00 2,82 2,82
17 Hampus Hultqvist (am) Glasrikets Golfklubb Vxj SWE 75-81 156 +12 0 0,00 2,50 2,50
17 Leo Jigerstrm Lundh (am) Linkpings Golfklubb SWE 77-79 156 +12 0 0,00 2,50 2,50
19 Fabian Forsgren (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 78-80 158 +14 0 0,00 2,20 2,20
19 William Nelling (am) Tby Golfklubb SWE 80-78 158 +14 0 0,00 2,20 2,20
19 Malte kesson (am) Sommarro Junior Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 2,20 2,20
22 Lukas Kristensson (am) Karlstads Golfklubb SWE 77-82 159 +15 0 0,00 1,96 1,96
23 Linus Netterlid Norrkping Sderkping Golfklu SWE 81-79 160 +16 0 0,00 1,87 1,87
24 Johan Alfredsson (am) Arvika Golfklubb SWE 83-78 161 +17 0 0,00 1,70 1,70
24 Philip Hallstrm (am) Hgbo Golfklubb SWE 85-76 161 +17 0 0,00 1,70 1,70
24 Rasmus Srn (am) Krsta Golfklubb SWE 79-82 161 +17 0 0,00 1,70 1,70
27 Johan Wigertz (am) Lannalodge Golfresort SWE 78-84 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
27 Hugo Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
27 Erik Areflykt (am) Lundsbrunn Golfklubb SWE 77-85 162 +18 0 0,00 1,57 1,57
30 Oscar Sandberg (am) Enkpings Golfklubb SWE 81-82 163 +19 0 0,00 1,47 1,47
30 Marius Jrnsson Gundersen (am) Oppegrd Golfklubb NOR 79-84 163 +19 0 0,00 1,47 1,47
32 Simon Walln (am) ngs Golfklubb SWE 84-82 166 +22 0 0,00 1,40 1,40
33 Lucas Kinell (am) Karlstads Golfklubb SWE 84-83 167 +23 0 0,00 1,34 1,34
33 Melvin Stoltz Jogsten (am) Ulricehamns Golfklubb SWE 88-79 167 +23 0 0,00 1,34 1,34
35 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 87-82 169 +25 0 0,00 1,27 1,27
35 Andreas Persson (am) Kumla Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 1,27 1,27
37 Gustav Zetterlund (am) SGF Juniortvlingar SWE 85-85 170 +26 0 0,00 1,20 1,20
38 Jakob Lindqvist (am) Karlstads Golfklubb SWE 86-86 172 +28 0 0,00 1,15 1,15
39 Anton Lundquist (am) Landeryds Golfklubb SWE 87-86 173 +29 0 0,00 1,06 1,06
39 Elliot Callert Grahn (am) sterkers Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 1,06 1,06
41 Oliver Jonsson (am) Kumla Golfklubb SWE 87-87 174 +30 0 0,00 0,98 0,98
42 Axel Rehncrona (am) Landeryds Golfklubb SWE 88-87 175 +31 0 0,00 0,94 0,94
43 Max Drott (am) Linkpings Golfklubb SWE 89-87 176 +32 0 0,00 0,87 0,87
43 Emil Herrlin (am) Mora Golfklubb SWE 89-87 176 +32 0 0,00 0,87 0,87
45 Calle Ryberg (am) Arboga Golfklubb SWE 91-89 180 +36 0 0,00 0,79 0,79
45 Oliver Rydder (am) Linkpings Golfklubb SWE 90-90 180 +36 0 0,00 0,79 0,79
47 Max Juutinen (am) Haninge Golfklubb SWE 94-88 182 +38 0 0,00 0,73 0,73
WD Pontus Karlsson (am) Kumla Golfklubb SWE 83 83 +11 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB