Resultatlista Juniorslaget

r Bana Land Tour
2019 Saltsjbadens Golfklubb SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
24 10/6 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
48,83 13,37


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Rebecca Brink (am) Viksj Golfklubb SWE 73-75 148 +4 0 0,00 13,36 13,36
2 Ida Lindqvist (am) Timr Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 7,73 7,73
3 Lovisa Norln hman (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 80-82 162 +18 0 0,00 3,92 3,92
3 Ellen Ramstedt (am) Wermd Golf & Country Club SWE 81-81 162 +18 0 0,00 3,92 3,92
5 Isabelle Hellman (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 89-77 166 +22 0 0,00 2,98 2,98
6 Ebba Lundqvist (am) Kallfors Golf SWE 87-97 184 +40 0 0,00 2,33 2,33

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Didrik Ringvall Bengtsson (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 71-73 144 par 0 0,00 48,82 48,82
2 Liam Hermansson (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 73-74 147 +3 0 0,00 33,74 33,74
3 Erik Fogel (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 73-75 148 +4 0 0,00 17,73 17,73
3 Simon Strandberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 76-72 148 +4 0 0,00 17,73 17,73
3 Gustav Liljedahl (am) Upsala Golfklubb SWE 75-73 148 +4 0 0,00 17,73 17,73
6 Fabian Fallenius (am) Djursholms Golfklubb SWE 76-73 149 +5 0 0,00 12,18 12,18
7 Tim Holmberg (am) Upsala Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 10,68 10,68
8 Erik Rengardt (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 77-74 151 +7 0 0,00 8,47 8,47
8 Kalle Svederman (am) Halmstad Golfklubb SWE 75-76 151 +7 0 0,00 8,47 8,47
8 Vincent Stjernfeldt (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 73-78 151 +7 0 0,00 8,47 8,47
11 Oscar Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 74-78 152 +8 0 0,00 6,13 6,13
11 Oscar Nyberg (am) Ingar Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 6,13 6,13
13 Christoffer Tarmet (am) sterkers Golfklubb SWE 78-75 153 +9 0 0,00 4,74 4,74
13 William Nelling (am) Tby Golfklubb SWE 75-78 153 +9 0 0,00 4,74 4,74
13 Wilhelm Berg Von Linde (am) Djursholms Golfklubb SWE 72-81 153 +9 0 0,00 4,74 4,74
16 Alexander Stern (am) Viksj Golfklubb SWE 77-77 154 +10 0 0,00 4,05 4,05
17 Jacob Gnther (am) Ullna Golf Club SWE 78-77 155 +11 0 0,00 3,72 3,72
17 Max Fallenius (am) Djursholms Golfklubb SWE 77-78 155 +11 0 0,00 3,72 3,72
19 Anton Sjberg (am) Wermd Golf & Country Club SWE 81-75 156 +12 0 0,00 3,12 3,12
19 Ludvig Eriksson (am) Stockholms Golfklubb SWE 82-74 156 +12 0 0,00 3,12 3,12
19 Fredrik Ericsson (am) Liding Golfklubb SWE 80-76 156 +12 0 0,00 3,12 3,12
19 Gabriel Lindahl (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 77-79 156 +12 0 0,00 3,12 3,12
19 Erik Sabelstrm Holmberg (am) Liding Golfklubb SWE 77-79 156 +12 0 0,00 3,12 3,12
24 Anton Hammarlund (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 79-78 157 +13 0 0,00 2,59 2,59
24 Max Hedebck (am) Ullna Golf Club SWE 79-78 157 +13 0 0,00 2,59 2,59
26 Ian Sderholm (am) Liding Golfklubb SWE 78-80 158 +14 0 0,00 2,38 2,38
26 Axel Romney (am) Djursholms Golfklubb SWE 85-73 158 +14 0 0,00 2,38 2,38
26 David Bergqvist (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 75-83 158 +14 0 0,00 2,38 2,38
29 Christofer Hammar (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 2,16 2,16
29 Markus Jonek (am) Djursholms Golfklubb SWE 81-78 159 +15 0 0,00 2,16 2,16
29 Joakim Larsson (am) Haninge Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 2,16 2,16
32 August Fast (am) Stockholms Golfklubb SWE 80-80 160 +16 0 0,00 2,00 2,00
33 Victor Janson (am) Ullna Golf Club SWE 81-81 162 +18 0 0,00 1,89 1,89
33 Axel Bahrke (am) Liding Golfklubb SWE 78-84 162 +18 0 0,00 1,89 1,89
35 Linus Sandin (am) Salems Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 Vilgot Eriksson (am) jestrand Golf Club SWE 80-83 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 William Ramstedt (am) Wermd Golf & Country Club SWE 86-77 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 Alex Thelander (am) Wermd Golf & Country Club SWE 81-82 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 Hugo Sundberg (am) Djursholms Golfklubb SWE 86-77 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 Elias Pettersson (am) Stockholms Golfklubb SWE 90-73 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
35 Joakim Strandljung Paulsson (am) tvidabergs Golfklubb SWE 81-82 163 +19 0 0,00 1,57 1,57
42 Oscar Blomqvist (am) Wermd Golf & Country Club SWE 82-82 164 +20 0 0,00 1,25 1,25
42 Philip Rothoff (am) Bodens Golfklubb SWE 81-83 164 +20 0 0,00 1,25 1,25
44 Max Lundsten (am) Nynshamns Golfklubb SWE 86-79 165 +21 0 0,00 1,07 1,07
44 Oscar Geber (am) Ullna Golf Club SWE 78-87 165 +21 0 0,00 1,07 1,07
44 Anton Gonzalez Sundewall (am) gesta Golfklubb SWE 78-87 165 +21 0 0,00 1,07 1,07
44 Jacob Granmark (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 83-82 165 +21 0 0,00 1,07 1,07
48 Theodore Holgert (am) SGF Juniortvlingar SWE 84-82 166 +22 0 0,00 0,92 0,92
48 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 82-84 166 +22 0 0,00 0,92 0,92
50 Otto Hedn (am) Stockholms Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 0,83 0,83
50 Samuel Baresso (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 0,83 0,83
52 Leo Torssell (am) Vidbyns Golf SWE 81-87 168 +24 0 0,00 0,78 0,78
53 Alvin Munkevik (am) Skerike Golfklubb SWE 84-87 171 +27 0 0,00 0,73 0,73
53 Emil Wallinder (am) Viksj Golfklubb SWE 87-84 171 +27 0 0,00 0,73 0,73
55 Joakim Srberg (am) Stockholms Golfklubb SWE 88-84 172 +28 0 0,00 0,69 0,69
56 Oscar Falk (am) gesta Golfklubb SWE 83-91 174 +30 0 0,00 0,64 0,64
56 Oliver Rydder (am) Linkpings Golfklubb SWE 85-89 174 +30 0 0,00 0,64 0,64
58 Isak Lockman (am) Lule Golfklubb SWE 89-86 175 +31 0 0,00 0,60 0,60
59 Max Juutinen (am) Haninge Golfklubb SWE 88-91 179 +35 0 0,00 0,55 0,55
59 Viktor Sundstrm (am) Vidbyns Golf SWE 89-90 179 +35 0 0,00 0,55 0,55
61 Hugo Olsson (am) Wermd Golf & Country Club SWE 87-93 180 +36 0 0,00 0,48 0,48
61 Leon Moghadas (am) Skerike Golfklubb SWE 91-89 180 +36 0 0,00 0,48 0,48
61 Melker Blomqvist (am) Liding Golfklubb SWE 95-85 180 +36 0 0,00 0,48 0,48
64 Ludvig Behring (am) Ullna Golf Club SWE 87-94 181 +37 0 0,00 0,42 0,42
65 Tim Johansson (am) Haninge Golfklubb SWE 85 85 +13 0 0,00 0,40 0,40

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB