Resultatlista Dynekilen Junior Open

r Bana Land Tour
2019 Dynekilens Golfklubb SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
29 21/7 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
27,83 15,02


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Emilie Marie Marceliussen-Dahl (am) Strmstads Golfklubb SWE 67-78 145 +1 0 0,00 15,02 15,02
2 Julia Appelgren (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 80-73 153 +9 0 0,00 8,77 8,77
3 Hanna Hakerd (am) Torslanda Golfklubb SWE 83-71 154 +10 0 0,00 4,95 4,95
4 Elsa Trnvall (am) Hills Golfklubb SWE 76-80 156 +12 0 0,00 3,70 3,70
4 Ida Hansen (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 78-78 156 +12 0 0,00 3,70 3,70
6 Anne-Linn Fjrvik (am) Strmstads Golfklubb NOR 83-78 161 +17 0 0,00 2,67 2,67
7 Wilma Zanderau (am) Mariestads Golfklubb SWE 81-81 162 +18 0 0,00 2,33 2,33
8 Yrla Bengtsson (am) Tjrns Golfklubb SWE 88-82 170 +26 0 0,00 2,07 2,07
9 Filippa Willermark (am) Karlstads Golfklubb SWE 87-94 181 +37 0 0,00 1,82 1,82

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Isak Eriksson Krabbe (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 71-71 142 -2 0 0,00 27,83 27,83
2 Victor Larsson (am) Tjrns Golfklubb SWE 73-70 143 -1 0 0,00 18,38 18,38
3 Jakob Lundberg (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 76-70 146 +2 0 0,00 10,19 10,19
3 Hugo Brandt (am) Delsj Golfklubb SWE 70-76 146 +2 0 0,00 10,19 10,19
5 Noa Holmberg (am) Upsala Golfklubb SWE 72-76 148 +4 0 0,00 7,74 7,74
6 John Karlsson (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 77-72 149 +5 0 0,00 6,34 6,34
7 Lucas Wallberg (am) Hills Golf & Sports Club SWE 74-76 150 +6 0 0,00 5,55 5,55
8 John Hansen (am) Lyckorna Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 4,66 4,66
8 Jonas Bakker (am) Dynekilens Golfklubb SWE 78-74 152 +8 0 0,00 4,66 4,66
10 Oliver Amnefjord (am) Lyckorna Golfklubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 3,21 3,21
10 William Hallsback (am) Tjrns Golfklubb SWE 79-74 153 +9 0 0,00 3,21 3,21
10 Samuel Eriksson (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 78-75 153 +9 0 0,00 3,21 3,21
10 Kevin Bowall Stranne (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 77-76 153 +9 0 0,00 3,21 3,21
14 Hugo Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 76-78 154 +10 0 0,00 2,25 2,25
14 Fredric Holme (am) Dynekilens Golfklubb SWE 75-79 154 +10 0 0,00 2,25 2,25
14 Nils-Emil Sj (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 80-74 154 +10 0 0,00 2,25 2,25
17 Emrik Johannisson (am) Lyckorna Golfklubb SWE 78-78 156 +12 0 0,00 1,95 1,95
18 Tim Berg (am) Tjrns Golfklubb SWE 78-79 157 +13 0 0,00 1,72 1,72
18 William Brun Solum (am) Nttery Golfklubb NOR 77-80 157 +13 0 0,00 1,72 1,72
18 Philip Sderberg (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 79-78 157 +13 0 0,00 1,72 1,72
18 Oscar Lind (am) Torslanda Golfklubb SWE 80-77 157 +13 0 0,00 1,72 1,72
22 Emil Brrestuen Herstad (am) Losby Golfklubb NOR 80-78 158 +14 0 0,00 1,46 1,46
22 Oskar kerlind (am) Landeryds Golfklubb SWE 80-78 158 +14 0 0,00 1,46 1,46
24 Teodor Isacsson (am) Stenungsund Golfklubb SWE 75-84 159 +15 0 0,00 1,28 1,28
24 Peter Mikalsen (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 76-83 159 +15 0 0,00 1,28 1,28
24 Gustaf Tidestad (am) Viksj Golfklubb SWE 81-78 159 +15 0 0,00 1,28 1,28
24 Elias Wretman (am) Karlstads Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 1,28 1,28
28 Simon Dohlvik (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 84-77 161 +17 0 0,00 1,19 1,19
29 Simon Larsson (am) Delsj Golfklubb SWE 78-84 162 +18 0 0,00 1,15 1,15
29 Bobby Hedin (am) Dynekilens Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 1,15 1,15
31 Oliver Bjrn (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 83-81 164 +20 0 0,00 1,08 1,08
31 Mats Sletten Larsen (am) Strmstads Golfklubb NOR 81-83 164 +20 0 0,00 1,08 1,08
33 Andreas Laschitza (am) Dynekilens Golfklubb SWE 82-84 166 +22 0 0,00 1,02 1,02
34 Felix iseth (am) Strmstads Golfklubb SWE 80-87 167 +23 0 0,00 0,98 0,98
34 Christian Teilman Eliassen (am) Losby Golfklubb NOR 84-83 167 +23 0 0,00 0,98 0,98
36 Malte Dbeln (am) Fjllbacka Golfklubb SWE 87-81 168 +24 0 0,00 0,94 0,94
37 William Kempe-Sjdin (am) Torshlla Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
37 Harald Kristoffer Harstad (am) Oppegrd Golfklubb NOR 81-88 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
37 Oscar Geber (am) Ullna Golf Club SWE 81-88 169 +25 0 0,00 0,86 0,86
40 Jakob Nilsson (am) Vxj Golfklubb SWE 81-89 170 +26 0 0,00 0,77 0,77
41 Philip Glovus (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 84-88 172 +28 0 0,00 0,72 0,72
41 Samuel Johansson (am) Grpps Golfklubb SWE 79-93 172 +28 0 0,00 0,72 0,72
43 Tore rtenblad (am) Tby Golfklubb SWE 82-91 173 +29 0 0,00 0,65 0,65
43 Jacob Johansson (am) Dynekilens Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 0,65 0,65
45 Agust Snr Olafsson (am) Gjerdrum Golfklubb NOR 81-93 174 +30 0 0,00 0,61 0,61
46 Axel Skillborg (am) Landeryds Golfklubb SWE 86-89 175 +31 0 0,00 0,58 0,58
47 Oliver Bystedt (am) Dynekilens Golfklubb SWE 88-91 179 +35 0 0,00 0,55 0,55
48 Hugo Thorbard (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 96-86 182 +38 0 0,00 0,52 0,52
49 Jrgen Fjrvik (am) Strmstads Golfklubb NOR 89-96 185 +41 0 0,00 0,49 0,49
50 Niklas Karlsson (am) Dynekilens Golfklubb SWE 87-104 191 +47 0 0,00 0,47 0,47

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB