Resultatlista Juniorslaget

r Bana Land Tour
2021 Saltsjbadens Golfklubb SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
23 14/6 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
68,39 35,23


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Sanna Lundmark (am) Skellefte Golfklubb SWE 76-74 150 +6 0 0,00 35,22 35,22
2 Denise Paulsson (am) Wermd Golf & Country Club SWE 78-76 154 +10 0 0,00 20,63 20,63
3 Ellen Ramstedt (am) Wermd Golf & Country Club SWE 77-80 157 +13 0 0,00 11,67 11,67
4 Alice Daag (am) Landeryds Golfklubb SWE 81-77 158 +14 0 0,00 9,43 9,43
5 Selma Nsholm (am) Landeryds Golfklubb SWE 81-82 163 +19 0 0,00 8,02 8,02
6 Lovisa Norln hman (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 80-84 164 +20 0 0,00 6,31 6,31
7 Alexandra Jaukkuri (am) Liding Golfklubb SWE 86-83 169 +25 0 0,00 5,50 5,50
8 Filippa Folcker (am) Stockholms Golfklubb SWE 89-82 171 +27 0 0,00 4,59 4,59
8 Ebba Wernered (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 88-83 171 +27 0 0,00 4,59 4,59
10 Clara Magnebrant (am) Viksbergs Golfklubb SWE 94-85 179 +35 0 0,00 3,77 3,77

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Didrik Ringvall Bengtsson (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 68-71 139 -5 0 0,00 68,39 68,39
2 Christofer Hammar (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 74-70 144 par 0 0,00 38,86 38,86
2 Gabriel Lindahl (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 76-68 144 par 0 0,00 38,86 38,86
4 William Leu (am) Lannalodge Golfresort SWE 75-70 145 +1 0 0,00 24,37 24,37
5 Kalle Svederman (am) Halmstad Golfklubb SWE 71-76 147 +3 0 0,00 17,71 17,71
5 Hampus Wijkstrm (am) Falsterbo Golfklubb SWE 75-72 147 +3 0 0,00 17,71 17,71
5 Axel Bahrke (am) Liding Golfklubb SWE 77-70 147 +3 0 0,00 17,71 17,71
8 Tim Holmberg (am) Upsala Golfklubb SWE 72-76 148 +4 0 0,00 12,75 12,75
8 Anton Gonzalez Sundewall (am) gesta Golfklubb SWE 70-78 148 +4 0 0,00 12,75 12,75
10 Oscar Ingemansson (am) Onsj Golfklubb SWE 76-73 149 +5 0 0,00 9,32 9,32
10 Alexander Page (am) Krsta Golfklubb SWE 75-74 149 +5 0 0,00 9,32 9,32
10 Nicholas Lindgren (am) Haninge Golfklubb SWE 72-77 149 +5 0 0,00 9,32 9,32
13 Malte kesson (am) Bryngfjordens Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 6,74 6,74
13 Lukas Forsstrm (am) Onsj Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 6,74 6,74
13 Rikard Nyqvist (am) gesta Golfklubb SWE 74-76 150 +6 0 0,00 6,74 6,74
16 Markus Iwerbo (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 77-74 151 +7 0 0,00 5,58 5,58
16 August Jrding (am) sterkers Golfklubb SWE 78-73 151 +7 0 0,00 5,58 5,58
18 Milton Wallin (am) Haninge Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 4,91 4,91
18 Melker Mure (am) sterkers Golfklubb SWE 77-75 152 +8 0 0,00 4,91 4,91
18 Lukas Sandelin (am) Stockholms Golfklubb SWE 77-75 152 +8 0 0,00 4,91 4,91
21 Christoffer Tarmet (am) sterkers Golfklubb SWE 78-75 153 +9 0 0,00 4,21 4,21
21 Leo Degerlund (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 77-76 153 +9 0 0,00 4,21 4,21
21 Pontus Nordstrm (am) Tby Golfklubb SWE 74-79 153 +9 0 0,00 4,21 4,21
24 Erik Tjrnberg (am) gesta Golfklubb SWE 74-80 154 +10 0 0,00 3,50 3,50
24 Fabian Fallenius (am) Djursholms Golfklubb SWE 74-80 154 +10 0 0,00 3,50 3,50
24 Benjamin Falck (am) rebro City Golf & Country Clu SWE 76-78 154 +10 0 0,00 3,50 3,50
24 Simon Strandberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 3,50 3,50
24 Lukas Lautrup-Nissen (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 78-76 154 +10 0 0,00 3,50 3,50
29 David Bergqvist (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 3,11 3,11
29 Erik Anderson (am) Tby Golfklubb SWE 78-77 155 +11 0 0,00 3,11 3,11
31 Linus Landahl (am) Djurgrdens IF Golffrening SWE 80-76 156 +12 0 0,00 2,88 2,88
31 Felix Bostrm (am) Hagge Golfklubb SWE 79-77 156 +12 0 0,00 2,88 2,88
33 Hugo Von Sicard (am) Sundsvalls Golfklubb SWE 79-78 157 +13 0 0,00 2,72 2,72
34 Max Hedebck (am) Ullna Golf & Country Club SWE 80-78 158 +14 0 0,00 2,62 2,62
35 Ludvig Brenter (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 81-78 159 +15 0 0,00 2,48 2,48
35 Liam Hermansson (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 82-77 159 +15 0 0,00 2,48 2,48
37 Ludvig Behring (am) Sollentuna Golfklubb SWE 81-79 160 +16 0 0,00 2,23 2,23
37 Victor Alex (am) tvidabergs Golfklubb SWE 80-80 160 +16 0 0,00 2,23 2,23
37 William Wengrud Egeberg (am) Gvle Golfklubb SWE 82-78 160 +16 0 0,00 2,23 2,23
40 Erik Sabelstrm Holmberg (am) Liding Golfklubb SWE 82-79 161 +17 0 0,00 2,00 2,00
41 Melker Blomqvist (am) Liding Golfklubb SWE 79-83 162 +18 0 0,00 1,76 1,76
41 Anton Sjberg (am) Wermd Golf & Country Club SWE 80-82 162 +18 0 0,00 1,76 1,76
41 Arvid Fredriksson (am) Liding Golfklubb SWE 80-82 162 +18 0 0,00 1,76 1,76
41 Max Lundsten (am) Haninge Golfklubb SWE 87-75 162 +18 0 0,00 1,76 1,76
45 Erik Koinberg (am) Sigtuna Golfklubb SWE 78-85 163 +19 0 0,00 1,51 1,51
45 Hugo Nordlander (am) Sundsvalls Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,51 1,51
47 Jakob hrn (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 86-78 164 +20 0 0,00 1,29 1,29
47 Adrian Bergqvist (am) gesta Golfklubb SWE 83-81 164 +20 0 0,00 1,29 1,29
47 Filip Hjerten (am) Liding Golfklubb SWE 80-84 164 +20 0 0,00 1,29 1,29
47 Hugo Odeborn (am) Djursholms Golfklubb SWE 79-85 164 +20 0 0,00 1,29 1,29
51 Samuel Ankelstam (am) Ingar Golfklubb SWE 80-85 165 +21 0 0,00 1,14 1,14
52 Ture Marmont (am) jestrand Golf Club SWE 82-84 166 +22 0 0,00 1,06 1,06
52 Alex Thelander (am) Wermd Golf & Country Club SWE 83-83 166 +22 0 0,00 1,06 1,06
52 Ludvig Wijkstrm (am) Falsterbo Golfklubb SWE 88-78 166 +22 0 0,00 1,06 1,06
55 Magnus Nelson (am) Djursholms Golfklubb SWE 86-81 167 +23 0 0,00 0,92 0,92
55 Erik Bjurwill (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 89-78 167 +23 0 0,00 0,92 0,92
55 Albert Holmn (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 86-81 167 +23 0 0,00 0,92 0,92
58 Wilmer Hkanson (am) Landeryds Golfklubb SWE 80-88 168 +24 0 0,00 0,82 0,82
58 Elton Carlstrm (am) Ullna Golf & Country Club SWE 84-84 168 +24 0 0,00 0,82 0,82
60 Max Winnersj (am) Haninge Golfklubb SWE 83-86 169 +25 0 0,00 0,68 0,68
60 Ville Pettersson (am) Hagge Golfklubb SWE 87-82 169 +25 0 0,00 0,68 0,68
60 Filip Anderson (am) Tby Golfklubb SWE 78-91 169 +25 0 0,00 0,68 0,68
60 Axel Romney (am) Djursholms Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 0,68 0,68
60 Gabriel Lindvall (am) Liding Golfklubb SWE 89-80 169 +25 0 0,00 0,68 0,68
65 Max Juutinen (am) Haninge Golfklubb SWE 88-89 177 +33 0 0,00 0,56 0,56
66 Filip Pettersson (am) Tby Golfklubb SWE 93-87 180 +36 0 0,00 0,52 0,52
67 Emil Stenport (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 91-93 184 +40 0 0,00 0,49 0,49

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB