Resultatlista Invigningspokalen by JMI

r Bana Land Tour
2021 Flommens Golfklubb SWE Junior Masters Invitational
Vecka Speldatum Banans par Spelform
27 6/7 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00 -
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
46,11 30,72


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Sofia Dyhre (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 79-75 154 +10 0 0,00 30,72 30,72
2 Andrea Lindal (am) Flommens Golfklubb SWE 79-76 155 +11 0 0,00 18,16 18,16
3 Mathilda Ringblom (am) Slvesborgs Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 10,33 10,33
4 Minna Horrocks (am) Flommens Golfklubb SWE 79-81 160 +16 0 0,00 8,35 8,35
5 Vilma Evald (am) Abbeks Golfklubb SWE 83-78 161 +17 0 0,00 7,10 7,10
6 Amelie Tolf (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 83-82 165 +21 0 0,00 5,24 5,24
6 Sofia Ring (am) Barsebck Golf SWE 87-78 165 +21 0 0,00 5,24 5,24
8 Tova Hansson (am) Bedinge Golfklubb SWE 90-76 166 +22 0 0,00 4,33 4,33
9 Hanna Hovstadius (am) Torekovs Golfklubb SWE 89-78 167 +23 0 0,00 3,83 3,83
10 Filippa Hovstadius (am) Torekovs Golfklubb SWE 91-83 174 +30 0 0,00 3,35 3,35
11 Alice Ring (am) Barsebck Golf SWE 86-95 181 +37 0 0,00 2,90 2,90
12 Hannah Thrnqvist (am) Carlskrona Golfklubb SWE 93-93 186 +42 0 0,00 2,58 2,58
13 Elvira Bendz (am) Tby Golfklubb SWE 90-106 196 +52 0 0,00 2,31 2,31

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Oscar Falk-Henriksson (am) Flommens Golfklubb SWE 73-72 145 +1 0 0,00 46,11 46,11
2 Jacob Lindh (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 73-73 146 +2 0 0,00 30,55 30,55
3 Max Montgomery Strandberg (am) Flommens Golfklubb SWE 75-72 147 +3 0 0,00 16,97 16,97
3 Truls Andersson (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 75-72 147 +3 0 0,00 16,97 16,97
5 Maximilian Bjrnstrm (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 80-69 149 +5 0 0,00 12,89 12,89
6 Erik Johansson (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 75-75 150 +6 0 0,00 10,57 10,57
7 Hampus Nilsson (am) Vellinge Golfklubb SWE 76-75 151 +7 0 0,00 9,26 9,26
8 Victor Wollard (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 75-77 152 +8 0 0,00 7,78 7,78
8 Wilhelm Brjesson (am) Barsebck Golf SWE 78-74 152 +8 0 0,00 7,78 7,78
10 Albin Ljungberg (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 77-77 154 +10 0 0,00 5,66 5,66
10 Axel Blom (am) restads Golfklubb SWE 77-77 154 +10 0 0,00 5,66 5,66
10 Svante Hammarlund (am) Kristianstads Golfklubb i hus SWE 77-77 154 +10 0 0,00 5,66 5,66
13 August Nilsson (am) Flommens Golfklubb SWE 76-79 155 +11 0 0,00 4,28 4,28
13 Fabian Pieplow (am) Ljunghusens Golfklubb SWE 77-78 155 +11 0 0,00 4,28 4,28
15 Hampus Norrman (am) Landskrona Golfklubb SWE 75-83 158 +14 0 0,00 3,68 3,68
16 Jens Ljunggren (am) Barsebck Golf SWE 84-75 159 +15 0 0,00 3,12 3,12
16 Max Wahl (am) Barsebck Golf SWE 79-80 159 +15 0 0,00 3,12 3,12
16 Carl Emtefall (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 81-78 159 +15 0 0,00 3,12 3,12
16 Jacob Mller (am) restads Golfklubb SWE 83-76 159 +15 0 0,00 3,12 3,12
16 Lars-Belvin Larsson (am) Bokskogens Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 3,12 3,12
21 Linus Rindestad Utter (am) HaningeStrand Golfklubb SWE 82-79 161 +17 0 0,00 2,65 2,65
22 Alexander Nilhn (am) Delsj Golfklubb SWE 75-87 162 +18 0 0,00 2,37 2,37
22 Ludvig Paulsson (am) Vasatorps Golfklubb SWE 79-83 162 +18 0 0,00 2,37 2,37
22 Carl Mller (am) Stockholms Golfklubb SWE 86-76 162 +18 0 0,00 2,37 2,37
25 Per Ekelund (am) Flommens Golfklubb SWE 88-75 163 +19 0 0,00 2,13 2,13
25 Atle Holmlund (am) Harabckens Golfklubb SWE 85-78 163 +19 0 0,00 2,13 2,13
27 David Bobic-Lindstrand (am) Landeryds Golfklubb SWE 86-79 165 +21 0 0,00 2,04 2,04
28 Theodor Westerberg (am) sterkers Golfklubb SWE 84-82 166 +22 0 0,00 1,99 1,99
29 Oliver Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 84-83 167 +23 0 0,00 1,85 1,85
29 William Svanstrm (am) Hills Golfklubb SWE 89-78 167 +23 0 0,00 1,85 1,85
29 Jonathan Westerberg (am) sterkers Golfklubb SWE 81-86 167 +23 0 0,00 1,85 1,85
29 Arvid Nordblad (am) Flommens Golfklubb SWE 83-84 167 +23 0 0,00 1,85 1,85
33 Theo Ulander (am) S:t Arild Golfklubb SWE 84-84 168 +24 0 0,00 1,66 1,66
33 Johan Tesdorpf (am) Falsterbo Golfklubb SWE 87-81 168 +24 0 0,00 1,66 1,66
33 Ludwig Franzn (am) Halmstad Golfklubb SWE 89-79 168 +24 0 0,00 1,66 1,66
36 Gustaf Linder (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 79-90 169 +25 0 0,00 1,56 1,56
37 Edvin Gustafsson (am) Landeryds Golfklubb SWE 90-81 171 +27 0 0,00 1,51 1,51
38 Olle Wikvist (am) Landeryds Golfklubb SWE 88-84 172 +28 0 0,00 1,44 1,44
39 Erik Amnered (am) Landeryds Golfklubb SWE 95-79 174 +30 0 0,00 1,29 1,29
39 Carl Westmar (am) Norrkping Sderkping Golfklu SWE 91-83 174 +30 0 0,00 1,29 1,29
39 Carl Annerfelt (am) Kristianstads Golfklubb i hus SWE 89-85 174 +30 0 0,00 1,29 1,29
42 Cesar Danielsson (am) Bjre Golfklubb SWE 88-87 175 +31 0 0,00 1,14 1,14
42 Love Bengtsson (am) Flommens Golfklubb SWE 89-86 175 +31 0 0,00 1,14 1,14
44 Simon Troedsson (am) Wittsj Golfklubb SWE 91-87 178 +34 0 0,00 1,06 1,06
45 Erik Moder (am) Flommens Golfklubb SWE 87-94 181 +37 0 0,00 1,01 1,01
46 Albert Holmn (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 90-92 182 +38 0 0,00 0,96 0,96
47 Rasmus Lundqvist (am) Flommens Golfklubb SWE 94-92 186 +42 0 0,00 0,91 0,91
48 Filip Gransson (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 97-91 188 +44 0 0,00 0,86 0,86
49 Johan Bjrkman (am) Landeryds Golfklubb SWE 101-88 189 +45 0 0,00 0,82 0,82
50 Mns Thorselius (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 92-98 190 +46 0 0,00 0,78 0,78
51 Malte Lindell (am) Flommens Golfklubb SWE 90-102 192 +48 0 0,00 0,75 0,75

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB